Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szafa w przedpokoju

red.

Mamy nieustawny przedpokój - długi i wąski, na dodatek w kształcie litery L. Gdzie umieścić szafę? Przy okazji remontu chcemy też powiększyć mikroskopijną łazienkę, nawet kosztem osobnego w.c. Śpimy w pokoju dziennym, mniejszy pokój zajmuje córka. Prosimy o podpowiedź, gdzie ewentualnie znaleźć miejsce na sypialnię dla nas. Agnieszka i Tomasz

WERSJA 1: Szafa w przedpokoju - szerzej przy wejściu

Autor: Justyna Burdow-Gołoś

 

Szafa w przedpokoju - wersja 1
Szafa w przedpokoju - wersja 1
Autor: Justyna Burdow-Gołoś

PUNKT WYJŚCIA:

Przygotowałam dla Państwa wersję z dodatkową sypialnią - powstała w miejscu kuchni, którą przeniosłam do salonu. Jeśli chodzi o przedpokój, został poszerzony kosztem pokoju dziecka.

PRZEDPOKÓJ znacznie zyskał - przy drzwiach wejściowych do mieszkania stał się na tyle szeroki, że zmieściła się szafa. Szafy zaplanowałam również w Państwa sypialni oraz w dziecięcym pokoju, który mimo zmniejszenia jest i tak wystarczająco przestronny i ustawny.

MALUTKĄ ŁAZIENKĘ połączyłam z w.c. i z tej wspólnej przestrzeni wygospodarowałam mini pralnię, do której prowadzą z przedpokoju składane drzwi. W łazience proponuję zainstalować asymetryczną wannę narożną (150 x 90 cm), umywalkę (szer. 55 cm) zamontowaną na blacie sporej szafki oraz podwieszony sedes, dyskretnie ukryty we wnęce w głębi.

W ANEKSIE KUCHENNYM zaprojektowałam zabudowę w kształcie litery L. Otwarte pomieszczenie jest osłonięte od strony salonu ścianką z pionowymi przeszkleniami, co pozwoli je doświetlić dziennym światłem.

WERSJA 2: Szafa w przedpokoju - wszystko na miejscu

Autor: Krzysztof Radzanowski

 

Szafa w przedpokoju - wersja 2
Szafa w przedpokoju - wersja 2
Autor: Krzysztof Radzanowski

PUNKT WYJŚCIA

Układ wnętrz zmienił się minimalnie. W przedpokoju przy drzwiach wejściowych proponuję zamontować wieszaki ścienne na odzież wierzchnią, a część jednego z pokoi poświęcić na dużą garderobę.

GARDEROBA powstała w większym pokoju, który przeznaczyłem dla dziecka. Do obu tych pomieszczeń wchodzi się z wąskiego korytarzyka. Salon, który nadal pełni również funkcję sypialni rodziców, urządziłem tuż przy kuchni. Aby wejście do salonu i kuchni było wygodniejsze, w tej części poszerzyłem nieco przedpokój. Dodatkowo dzięki temu przy łazience mogła powstać mała pralnia. Łazienkę, zgodnie z Państwa sugestią, połączyłem z toaletą. W mojej wersji znajduje się w niej duża kabina prysznicowa (100 x 80 cm), umywalka o szerokości 55 cm oraz podwieszony sedes.

KUCHNIĘ nieznacznie zmniejszyłem na korzyść pokoju dziennego. Pomieszczenia te oddziela teraz ściana o nieregularnym kształcie; w jej załomie od strony salonu zaaranżowałem kąt jadalny z prostokątnym stołem. W kuchni część blatu usytuowaną przy oknie można przeznaczyć na stolik śniadaniowy.

 

Skomentuj:

Szafa w przedpokoju