Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wygodne mieszkanie dla singla

red.

Jestem pracującym studentem, za parę miesięcy odbiorę klucze do swojego mieszkania. I już się zastanawiam, jak je urządzić. Marzy mi się kuchenna wyspa, ale boję się, że nie ma na nią miejsca... Podpowiedzcie, proszę, jakieś rozwiązanie. W łazience chciałbym mieć prysznic bez brodzika. Tomasz

Rozwiązanie A: stół w roli wyspy

23689484 https bi

Autor: Magdalena Żmihorska-Tomasik

Punkt wyjścia: układ pomieszczeń się nie zmienił. W strefie dziennej miejsca rzeczywiście nie ma zbyt wiele, dlatego zamiast klasycznej wyspy proponuję usytuowany centralnie duży stół.

• PROSTOKĄTNY STÓŁ może pełnić dwie funkcje – miejsca do jedzenia i dodatkowego blatu do pracy. Można by ewentualnie powiększyć przestrzeń dzienną, likwidując jeden z mniejszych pokoi, ale pracującemu studentowi zapewne przyda się wygodny gabinet. W nim oprócz biurka ustawiłam rozkładaną kanapę – przyda się dla gości.
• UKŁAD ŚCIAN w zasadzie się też się nie zmienił. Zlikwidowałam jedynie drzwi do pokoju dziennego i poszerzyłam wejście. Poza tym przesunęłam drzwi do środkowego pokoju (gabinetu), bo nie podobało mi, że osoby wchodzące do mieszkania widzą naprzeciwko dwoje drzwi. Teraz „wita” je efektownie podświetlona wnęka.
• W ŁAZIENCE, zamykanej przesuwanymi drzwiami chowanymi w ścianie, zaplanowałam kabinę prysznicową (90 x 90 cm). Jedną ze ścian w całości zajmuje długi blat z umywalką. Pod nim jest wystarczająco dużo miejsca i na szafki, i na pralkę.

Rozwiązanie B: zgodnie z życzeniem

 

23689485 https bi

Autor: Michał Grzelak

Punkt wyjścia: pokusiłem się o zmieszczenie w przestrzeni dziennej wyspy kuchennej (z elektryczną płytą grzejną). Bezpośrednio sąsiaduje z nią niewielki barek oraz kwadratowy stół.

• W KUCHNI oprócz wyspy zaprojektowałem blat roboczy ze zlewozmywakiem (umieściłem go w najwidniejszym miejscu, czyli pod oknem) i pojemną wysoką zabudowę, w której znajdują się szafki, lodówka
oraz piekarnik.
• ŚRODKOWY POKÓJ przeznaczyłem na sypialnię. Jest w niej duże łóżko i szafa – zajmuje ona ścianę, w której przedtem znajdowały się drzwi. Te zostały przeniesione na drugą ścianę, tak więc do sypialni wchodzi się teraz przez gabinet. W ten sposób powstała komfortowa prywatna strefa.
• ŁAZIENKA jest minimalnie mniejsza niż na planie wyjściowym. Nie wpłynęło to jednak na jej wygodę – bez problemu mieści się tu kabina prysznicowa (model o wymiarach 90 x 90 cm), umywalka, podwieszony sedes oraz pralka – tę umieściłem we wnęce przy drzwiach.

Skomentuj:

Wygodne mieszkanie dla singla