Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dwupokojowe mieszkanie na poddaszu. Urzekająca prostota, w której dominują biel, szarość i naturalne drewno

red.

W prezentowanych wnętrzach miesza się skandynawski minimalizm i sielski klimat z nutą nowoczesności. Mimo różnych inspiracji, przestrzenie zaaranżowano spójnie i lekko. A jak się tu mieszka właścicielowi? Mówi, że przyjemnie.

Widok z przedpokoju na część dzienną mieszkania
Widok z przedpokoju na część dzienną mieszkania
Fot. Karolina Lewandowska/ limonkistudio.pl

To 49-metrowe mieszkanie znajduje się w Szczecinie, na poddaszu kamienicy. Wyróżnia się wyeksponowanymi drewnianymi belkami konstrukcyjnymi, które nadają wnętrzom niepowtarzalnego klimatu. Zaaranżowanie tej przestrzeni nie było jednak prostym zadaniem.

Architekt odpowiedzialny za projekt mieszkania, Wojciech Siudowski z biura projektowego Limonka studio, podczas remontu napotkał na wiele niedogodności. Wyzwaniem było między innymi umiejscowienie odpływów wanny oraz zlewu kuchennego – w kamienicy nie było możliwości przeniesienia pionów, a to zrodziło problem z ustawieniem sprzętów w taki sposób, jak chciał właściciel. Jeszcze cięższym (dosłownie!) orzechem do zgryzienia była ważąca 120 kg wanna, którą trzeba było wnieść po schodach na poddasze.

Problemem okazała się nawet długość blatu w kuchni, który musieliśmy wynieść na dach przez okno połaciowe w sąsiadującym mieszkaniu, by następnie - również przez okno - wnieść go do mieszkania inwestora. Ale się udało!

– opowiada, wspominając tę sytuację z uśmiechem, architekt Wojciech Siudowski.

Prace nad projektem rozpoczęły się zaraz po wymianie części dachu oraz podziale poddasza kamienicy na kilka mieszkań.

Dzięki temu mieliśmy szansę zmienić położenie ścian działowych, przyłączy elektrycznych oraz punktów wodno-kanalizacyjnych. Zmieniliśmy również umiejscowienie grzejników, pieca gazowego, umywalki oraz WC, po to, by uzyskać dodatkowe pomieszczenie gospodarcze

– wymienia zakres przeprowadzonych prac architekt.

W efekcie powstała funkcjonalna przestrzeń, z mnóstwem ukrytych szaf i schowków. Pełno tu naturalnych materiałów, jak drewno i len, które tworzą sielski klimat.

Skomentuj:

Dwupokojowe mieszkanie na poddaszu. Urzekająca prostota, w której dominują biel, szarość i naturalne drewno