Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sypialnia dla rodziców w dwupokojowym mieszkaniu

red.

Właśnie kupiliśmy dwupokojowe mieszkanie. Mniejszy pokój oddamy dziecku, nam pozostaje spanie w salonie, ale myślimy o wydzieleniu w nim aneksu sypialnego. Nie musi to być "pełnowartościowe" pomieszczenie z oknem - wystarczy nam osłonięty kącik, tak żeby łóżko nie stało na widoku. Marzena i Sławek

Pomysł na aranżację mieszkania
Pomysł na aranżację mieszkania
kolaż: ladnydom

Sypialnia dla rodziców - propozycja 1

Autor: Wioletta Sawczuk

23792047 https bi

PUNKT WYJŚCIA: Malutki aneks sypialny dla rodziców w tym dwupokojowym mieszkaniu wydzieliłam w pokoju dziennym. Jest zwrócony w stronę ściany z oknami balkonowymi, co zapewnia mu bardzo dobre doświetlenie naturalnym światłem.

• minisypialnia to po prostu podwójne łóżko osłonięte z dwóch stron ściankami. Nie ma drzwi, tak więc swobodnie wpada do niego zarówno światło, jak i powietrze. Jeśli będą Państwo chcieli, drzwi można oczywiście zamontować, ale nawet bez nich łóżko jest całkowicie niewidoczne od strony kąta wypoczynkowego.
• kuchnia, strefa wejściowa do mieszkania oraz część wypoczynkowa tworzą otwartą przestrzeń. Szafa ubraniowa przy wejściu stoi na przedłużeniu kuchennej zabudowy, wszystkie meble warto więc zrobić z tych samych materiałów – zapewni to optyczny ład i stylistyczną harmonię. Strefa kuchenna jest na tyle przestronna, że mieści się w niej wygodny duży stół.
• w łazience proponuję zainstalować prostokątną wannę (model o wymiarach 170 x 70 cm), podwieszony sedes i umywalkę (szer. 55 cm) – tę umieściłam na blacie, pod którym ukryłam pralkę (50 x 60 cm).

Sypialnia dla rodziców - propozycja 2

Autor: Anna Malesińska

23792045 https bi

PUNKT WYJŚCIA: W mojej wersji minisypialnia rodziców i zaaranżowany przy niej kąt jadalny oddzielają aneks kuchenny od kąta wypoczynkowego. Ten drugi zajmuje widną przestrzeń przy oknie balkonowym.

• aneks sypialny również wydzielają dwie ściany, ale jest nieco przesunięty w stronę kuchni. Przy jego krótszej ścianie zaprojektowałam praktyczną wysoką zabudowę, w której umieściłam m.in. lodówkę. Główny ciąg roboczy z płytą grzejną i zlewozmywakiem ma kształt litery L.
• dodatkowe schowki – szafki płytsze od standardowych – znajdują się w sąsiedztwie kąta jadalnego. Mogą one pełnić funkcję kredensu (to dobre miejsce na naczynia stołowe). Przy drzwiach wejściowych do mieszkania oraz w pokoju dziecka zaplanowałam szafy ubraniowe.
• kształt i wielkość dziecięcego pokoju oraz łazienki nie uległy zmianie. W tym pierwszym oprócz szafy znajdują się łóżko, biurko (przy oknie) oraz ciąg regałów. Natomiast w łazience przewidziałam kabinę prysznicową z brodzikiem (90 x 90 cm), nablatową umywalkę (szer. 60 cm), podwieszony sedes i dużą pralkę (60 x 60 cm).

Skomentuj:

Sypialnia dla rodziców w dwupokojowym mieszkaniu