Ciekawe biuro. Dla wieku może być inspiracją [ZDJĘCIA]

redakcyjny

Niewielkie biuro wrocławskiej firmy Budus zaprojektowane przez hanczar studio ma służyć trzem podstawowym celom: być miejscem codziennej pracy, wizytówką znanego od wielu lat na wrocławskim rynku dewelopera i miejscem, gdzie klienci w przyjaznej atmosferze mogą podejmować jedną z najważniejszych życiowych decyzji.

Ciekawe biuro. Dla wieku może być inspiracją
Ciekawe biuro. Dla wieku może być inspiracją
hanczar studio

Jednym z wyzwań stojących przed projektantami była z pewnością niestandardowa lokalizacja. Biuro mieści się na antresoli w hali pełniącej funkcje ekspozycyjno-handlowe. By wydzielić je wizualnie w przestrzeni projektanci z hanczar studio zdecydowali, że całość bryły biura zostanie pomalowana na czarny, matowy kolor. To sprawia, że biuro wyraźnie „odcina się” od reszty wnętrza hali, a jego klienci od razu dostają wizualny komunikat, że mają do czynienia z czymś odrębnym. Rozmiar istniejącej wcześniej antresoli narzucił też ograniczenia przestrzenne.

 

Choć na co dzień pracuje tu zaledwie 5 osób, inwestor oczekiwał wydzielenia odrębnych, kameralnych pomieszczeń, gdzie pracownicy będą mogli w spokojnej, niczym nie zakłóconej atmosferze spotykać się z klientami. Takich pomieszczeń udało się wygospodarować aż 4, a łączy je duży, centralny hol pełniący rolę poczekalni, przestrzeni komunikacyjnej i miejsca pracy dla 2 osób. Podział przestrzeni jest bardzo klarowny, a pomysłowe rozwiązania zastosowane przez projektantów sprawiają, że wnętrze biura wydaje się znacznie bardziej przestronne i jasne. Przede wszystkim to zasługa umiejętnie rozlokowanych szklanych ścianek, które nie zakłócają dostępu światła, a dzięki geometrycznym, piaskowanym wzorom dają poczucie dyskrecji. Jednolita, jasnoszara wykładzina podłogowa również daje wrażenie przestronności i spaja poszczególne części biura. Bardzo efektownie powiększają też wizualnie przestrzeń lustra zamontowane w zabudowach meblowych. Wreszcie wiele oddechu dają duże okna–częściowo wychodzące na drzewa i zieleń.

Umiejętne wyeksponowanie tych naturalnych widoków przez hanczar studio sprawia, że biuro pomimo swojej „trudnej” lokalizacji ma zupełnie inny klimat niż jego otoczenie. Jest tu zacisznie, relaksująco, niemal domowo. Zieleń za oknem uzupełniają liczne kwiaty doniczkowe. Kolor zielony–w stonowanej, oliwkowej wersji-pojawia się także częściowo na zabudowach meblowych. Te zaś, dzięki minimalistycznej, zamkniętej formie, bardziej kojarzą się z nowoczesnymi kuchniami czy regałami, niż z typowymi meblami biurowymi. Rygorystyczna paleta kolorystyczna (biel, czerń, szarość, zieleń) , ukrycie większości biurowego wyposażenia i wprowadzenie domowych w charakterze, lecz nowoczesnych detali (lampy wiszące, duże donice, zdjęcia i dekoracyjne segregatory) sprawia, że odwiedzający to biuro klienci mogą wyobrazić sobie wnętrza swoich przyszłych domów i mieszkań. Z łatwością znajdą tu też rozwiązania mogące posłużyć jako wnętrzarskie inspiracje.Przede wszystkim jednak panuje tu atmosfera spokoju i zaufania, niezbędna w momencie zakupu nowego mieszkania czy domu

Skomentuj:

Ciekawe biuro. Dla wieku może być inspiracją [ZDJĘCIA]