Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Cozy Nordic Home, czyli przytulne mieszkanie z kotem w tle

Dominika Redlicka

Mieszkanie dla studentki nie mogło zostać urządzone w sposób sztywny i nudny. Postawiono na przytulność w i luz w wydaniu skandynawskim.

Cozy Nordic Home czyli przytulne mieszkanie z kotem w tle
W salonie główną rolę odgrywa sofa w wyszukanym, błękitnym odcieniu.
Fot. Weronika Trojanowska (www.weronikatrojanowska.pl) / www.kasiaorwat.pl)

To trzypokojowe mieszkanie dla córki-studentki zostało kupione 3 miesiące przed rozpoczęciem roku akademickiego. Podjęto decyzję, że przy inwestycji na lata przyda się fachowa pomoc przy jego urządzaniu. W nieco ponad miesiąc zespół projektantek z KASIA ORWAT DESIGN stworzył przytulną przestrzeń dla młodej właścicielki i jej uroczego, puszystego przyjaciela.

Wytyczne od początku były konkretne: aranżacja wnętrz miała być szyta na miarę, jasna, pełna miękkości, prosta w formie, ale z charakterem. I oczywiście przyszłościowa. Mieszkanie miało potencjał. 65-metrów było sensownie skrojone, więc gruntowne zmiany w układzie ścian nie były konieczne. Jedynie instalacje wodno-kanalizacyjne w łazience oraz elektrykę, głównie w kuchni, zaadaptowano do wymogów projektu.

W przygotowanie własnego M zaangażowała się także rodzina. Wujek-stolarz wykonał meble na wymiar, które znalazły się w salonie i przedpokoju. Z kolei właścicielka podsunęła pomysł na deseń tapety, która stała się najważniejszym motywem przewodnim kompozycji mieszkania. Wzór jodełki narysowany odręcznie pisakiem, nieidealnie, nierówno został zaadaptowany jako wzór i wydrukowany. Pokryto nim ściany w strefie dziennej, kuchni i łazience.

Wszystkich prac skrupulatnie pilnował kot, który po skończonym remoncie stał się pełnoprawnym domownikiem, a podczas sesji zdjęciowej – wdzięcznym modelem.

Skomentuj:

Cozy Nordic Home, czyli przytulne mieszkanie z kotem w tle