Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czy drzwi mogą być niewidoczne?

AS

W projektach pomieszczeń, w których duże znaczenie ma optymalne wykorzystanie przestrzeni, ciekawym pomysłem jest zastosowanie drzwi, których nie widać na pierwszy rzut oka. Taka technologia pozwala optycznie powiększyć mieszkanie, a także nadać mu niepowtarzalnego, nowoczesnego i tajemniczego charakteru.

Drzwi Harmony
Drzwi Harmony
Pol - Skone

Drzwi z ukrytą ościeżnicą

Rozwiązanie to jest dostępne na wyciągnięcie ręki, dzięki OŚCIEŻNICY KRYTEJ HARMONY, stosowanej w budownictwie mieszkaniowym czy użyteczności publicznej. Jest przeznaczona do drzwi jednoskrzydłowych i może współpracować z pełnymi skrzydłami rozwieranymi, czyli takimi które są gładkie, nie posiadają żadnych zdobień w postaci intarsji, przeszkleń czy ramek. Konstrukcja skrzydła w tym przypadku umożliwia jego zlicowanie z powierzchnią ościeżnicy ukrytej w ścianie. Jest to bardzo popularny minimalizm - jeden z najnowszych trendów wykończenia wnętrz. Dzięki temu, że ościeżnica i zawiasy są niewidoczne, możemy nadać pomieszczeniom wygląd, jaki był nieosiągalny do tej pory. System bezprzylgowy umożliwia otwieranie na zewnątrz, natomiast wersja z wrębem otwieranie do wewnątrz. W obu przypadkach skrzydło tworzy z ościeżnicą jedną płaszczyznę od strony zawiasowej.

POL-SKONE oferuje drzwi z OŚCIEŻNICĄ KRYTĄ HARMONY wykończone ekologicznymi farbami akrylowymi w kolorze białym RAL 9003 lub czarnym RAL 9005. Te dwa ponadczasowe kolory w wersji pół mat będą wyglądały zjawiskowo w każdym wnętrzu. Biały, jako neutralny, znajdzie zastosowanie w każdym stylu wnętrzarskim. Czarny to kolor szczególnie modny w stylu eklektycznym, nowoczesnym oraz loftowym. Ponadto, kolekcję HARMONY wzbogacono o wykończenie w naturalnych fornirach drewnianych. Powierzchnie te w niezwykły sposób łączą w sobie klasyczną elegancję i ciepło drewna z innowacyjnym wzornictwem jego słoi, nadając pomieszczeniom stylowego charakteru. Innym wariantem jest dopasowanie koloru skrzydła z kolorem ściany, dlatego można zamówić również skrzydło w podkładzie oraz ościeżnicę surową do samodzielnego pomalowania. Drzwi pozostaną niewidoczne i dadzą się w pełni dostosować do aranżacji wnętrza. Wszystkie powierzchnie proponowane przez firmę POL-SKONE są wyjątkowo trwałe i odporne na zarysowania.

Ościeżnica kryta Harmony
Ościeżnica kryta Harmony
Pol - Skone

Istotny detal - okucia

Dodatkową ozdobę produktu stanowią jego okucia. Klamki, których wybór może przyprawić o zawrót głowy, są widoczne cały czas, dlatego powinny zostać starannie dobrane do charakteru wnętrza oraz jego kolorystyki. Popularne kolory to biały, czarny, złoty, srebrny, nikiel i mosiądz. Różne kształty rozet i rękojeści dodadzą nowych możliwości aranżacyjnych poprzez zwrócenie uwagi na szczegóły - dodatki, które we wnętrzu są bardzo istotne. Zawiasy są niewidoczne w drzwiach pozostających w pozycji zamkniętej. Po otwarciu, można je dostrzec jedynie przy krawędzi skrzydła. W ofercie POL-SKONE dostępne są trzy kolory zawiasów: biały, czarny oraz srebrny. Charakteryzują się one prostą regulacją i są bardzo wytrzymałe. Zamek również stanowi wyposażenie drzwi. Jest ich trzy rodzaje: na klucz, na wkładkę bębenkową oraz do blokady łazienkowej. W kolekcji Harmony zastosowano wyłącznie zamki magnetyczne. Różnią się one od zwykłych tym, że język zamka jest schowany w zapadce, a wyskakuje i blokuje drzwi tylko wtedy, gdy skrzydło zostanie zamknięte. Pozwalają one uzyskać jedną płaszczyznę krawędzi skrzydła. Dostępne są w trzech kolorach: srebrnym, złotym oraz czarnym.

Doskonała ochrona przed hałasem

Każdy z nas ceni sobie prywatność i spokój domowego zacisza, dlatego odpowiednia izolacyjność akustyczna jest tak ważna. Znacząco wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie oraz komfort użytkowania pomieszczeń. Dlatego drzwi jednoskrzydłowe z wypełnieniem z płyty pełnej, wyposażone są dodatkowo w uszczelkę opadającą, zwaną również progiem opadającym. Zamontowany w dolnej krawędzi skrzydła, zabezpiecza pomieszczenia przed przenikaniem hałasu. Przy zamykaniu skrzydła, uszczelka opada dzięki aktywatorowi i dociskana jest do podłoża. Uszczelnia skutecznie przestrzeń między drzwiami a podłogą. Zbudowany jest z listwy oraz ruchomej części połączonej z uszczelką. W żaden negatywny sposób nie wpływa na bezpieczne i wygodne przemieszczanie się użytkowników. Taka konstrukcja skrzydła pozwoliła osiągnąć parametr izolacyjności akustycznej na poziomie Rw=27 dB.

Harmony Invest
Harmony Invest
Pol - Skone

Drzwi do zadań specjalnych

Wszelkiego rodzaju inwestycje publiczne są nie lada wyzwaniem dla inwestorów. Dlatego POL-SKONE wprowadziło do oferty kolekcję HARMONY INVEST. Drzwi wewnętrzne wejściowe z przeznaczaniem do pomieszczeń w budynkach użyteczności publicznej w tym biur, hoteli itp. Drzwi wewnętrzne wejściowe produkowane są zgodnie z normą PN-EN 14351-2:2018. Konstrukcja skrzydła oparta jest na solidnym ramiaku sosnowym wzmocnionym profilem stalowym. Wypełnienie stanowi specjalna konstrukcja Pol-Skone. Skrzydło oklejone jest obustronnie pakietem płyt HDF. Nominalna grubość skrzydła wynosi 50 mm. Skrzydło wyposażone jest również w uszczelkę opadającą. Ościeżnica aluminiowa HARMONY INVEST jest wzmocniona, poprzez większy i bardziej masywny profil niż w przypadku standardowej ościeżnicy HARMONY. Zastosowane zawiasy są bardziej wytrzymałe, ze względu na wagę skrzydła, która znacząco wzrosła pod wpływem zastosowania profili stalowych w skrzydle.

Powłoki, w jakiej dostępna jest kolekcja HARMONY INVEST to biały RAL 9003, czarny RAL 9005, a także jako surowe do samodzielnego pomalowania. Ponadto, w tym przypadku może być również wykończone laminatem CPL o grubości 0,5 mm oraz 0,7 mm. Dzięki temu w dalszym ciągu możliwe będzie uzyskanie efektu przejścia ukrytego w ścianie. Podobnie jak w przypadku kolekcji HARMONY, zastosowano tu także zamki magnetyczne na wkładkę, na klucz lub do blokady łazienkowej.

Ościeżnice z kolekcji HARMONY nie wymagają skomplikowanego montażu. Są uniwersalne zarówno do ścianki gips-karton jak i murowanej. W celu zapewnienia idealnego połączenia słupów i nadproża, do zestawu dołączone są kątowniki. Specjalne nakładki z tworzywa sztucznego, które po zakończonym montażu wsuwa się na profil ościeżnicy, pozwolą uniknąć zabrudzenia podczas wykonywania prac tynkarskich.

Ukryte pomieszczenie, o istnieniu którego wiedzą jedynie mieszkańcy domu, nadaje pomieszczeniu zagadkowego charakteru oraz stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. We współczesnym projektowaniu wnętrz ogromną rolę odgrywają szczegóły, które sprawiają, że zapamiętujemy przestrzeń, dobrze ją kojarzymy, a tym samym wspaniale się w niej czujemy.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne powinny nadawać ton aranżowanej przestrzeni, jednocześnie tworząc z nią spójną całość. Po mistrzowsku rolę kreatora modnych i stylowych kompozycji odegrają drzwi HARMONY. Ich fornirowana powierzchnia w bogatej kolorystyce, wzbogacona wyszukanym detalem w postaci aluminiowej listwy doda wnętrzom prestiżu i wysmakowanej elegancji.

    Więcej o:

Skomentuj:

Czy drzwi mogą być niewidoczne?