Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dekoracje okienne dla nietypowych okien. Kilka dobrych rozwiązań

redakcyjny

Wydawać by się mogło, że dobór odpowiedniej rolety czy zasłony to nic trudnego. Wystarczy przejrzeć internetowe inspiracje, wybrać się do salonu z dekoracjami okiennymi, a potem samemu lub z pomocą fachowca zamontować karnisz czy system roletowy. Jednak nie we wszystkich domach mamy do czynienia z otworami okiennymi o standardowych wymiarach, kształtach i położeniu. Istnieją takie okna, o których powiedzielibyśmy: nietypowe, trudne, wymagające. Jakie to okna i jako radzić sobie z ich osłanianiem? Producent systemów aranżacji okien Marcin Dekor oferuje na takie sytuacje wiele rozwiązań.

Dekoracje okienne dla nietypowych okien. Kilka dobrych rozwiązań
Dekoracje okienne dla nietypowych okien. Kilka dobrych rozwiązań
materiały prasowe

W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej spotykamy duże przeszklenia okienne, niekiedy zajmujące nawet całą ścianę. Gwarantują one odpowiednie doświetlenie pomieszczenia i możliwość cieszenia się niezmąconym widokiem zieleni za oknem. Ale takie okna mogą nastręczać trudności, jeśli chodzi o dobór dekoracji, które przysłonią całą taflę szkła, będąc jedocześnie wygodnymi w obsłudze. Rozwiązaniem są tu systemy elektrycznych rolet lub karniszy.

Pierwsze z nich świetnie sprawdzą się w tej roli, pod warunkiem zastosowania odpowiedniego napędu oraz oprzyrządowania, które zapewni możliwość swobodnego kontrolowania położenia rolet zarówno za pomocą pilotów, jak i urządzeń mobilnych.

Marka Marcin Dekor ma w swojej ofercie systemy przewodowe lub radiowe, które mają tę dodatkową zaletę, że mogą być w pełni kompatybilne z automatyką inteligentnych domów. Warto zaznaczyć, że systemy elektryczne do rolet rzymskich są stosowane również do okien o wymiarach nawet do 6 metrów wysokości i 4 metrów szerokości.

Jest też dobra wiadomość dla miłośników tradycyjnych dekoracji: elektrycznie napędzane mogą być również karnisze. Oznacza to, że możemy zdecydować się na klasyczne firany i zasłony, nie martwiąc się o ich ręczne, mozolne zasłanianie. Zrobi to za nas automatyczny system szynowy, który udźwignie zasłonę o ciężarze nawet do 70 kilogramów. Wysokość tej szyny to tylko 2 centymetry, co okazuje się ważnym parametrem, kiedy okna sięgają aż do sufitu i nie pozostaje zbyt wiele miejsca na montaż karnisza. Istnieje też możliwość kombinacji zasłon z roletami z delikatnego materiału lub – przeciwnie – zwiewnych firan z kryjącymi tkaninami rolet. A wszystko to z opcją elektrycznego sterowania oraz z możliwością zainstalowania odpowiednich aplikacji na urządzeniach mobilnych, dzięki którym możemy dokładnie opisać dekoracje, którymi chcemy sterować. Warto dodać, że technologie te świetnie sprawdzą też się przy oknach o standardowych wymiarach, ale w dużej liczbie. Dodatkowym ich atutem będą wielokanałowe piloty, umożliwiające sterowanie kilkoma dekoracjami okiennymi w pomieszczeniu.

Kolejny problematyczny rodzaj przeszkleń, z jakimi możemy się spotkać zwłaszcza w domach, to okna położone wysoko, w tym te najbardziej wymagające – okna dachowe. W takim przypadku rolety z napędem elektrycznym będą niemal nieodzowne, bo dadzą użytkownikowi kontrolę nad ich położeniem, redukując do minimum pracę rąk. Okna dachowe usytuowane są zawsze pod pewnym kątem, dlatego wskazane jest wyposażenie ich w prowadnice boczne, które zapewnią przyleganie rolety do ramy okiennej, a więc nie tylko funkcjonalność, ale i estetykę dekoracji. Opcja automatycznego sterowania jest również dostępna w momencie, gdy nie uwzględniliśmy w projekcie wyprowadzenia napięcia do rolet, bo marka Marcin Dekor oferuje system rolet z silnikiem akumulatorowym, ładowanym co 365 cykli, czyli średnio co pół roku .

Mówiąc o oknach dachowych, powiedzmy też o specyfice mieszkania na poddaszu, związanej z wysokimi temperaturami, jakie nierzadko panują w takim pomieszczeniu. Jedną z głównych funkcji dekoracji okiennej będzie więc odbijanie światła wpadającego przez okna. Także z myślą o mieszkańcach poddaszy marka Marcin Dekor włączyła do swojej oferty rolety Shadows Club z tkaninami typu Pearl i Silver. Mogą poszczycić się one bardzo dobrymi właściwościami obniżania temperatury poprzez redukcję nasłonecznienia. Z kolei w zbyt jasnych pomieszczeniach, niekoniecznie umiejscowionych bezpośrednio pod dachem, możemy rozważyć montaż tkanin typu Blackout, które mają tę przewagę, że zestawione z prowadnicami bocznymi mogą maksymalnie zaciemnić wnętrze. Będą więc idealnym wyborem do domowej sali kinowej czy sypialni.

I w końcu ostatnie utrudnienie w doborze dekoracji okiennej – nieszablonowy kształt okna. Wszelkie łuki, zarówno pionowe, jak i poziome, wymagają specjalistycznych karniszy giętych. Marcin Dekor uwzględnia niestandardowe potrzeby klientów oferując usługę gięcia rur i profili karniszy o średnicach 16 milimetrów, 19 milimetrów, 25 milimetrów oraz szyn aluminiowych MS po dowolnym łuku – w poziomie jak i w pionie – oraz gięcia punktowe. Na uwagę zasługuje seria karniszy szynowych Square Line oraz karnisze z napędem elektrycznym, które również dają możliwość gięcia w poziomie odcinków nawet o długości 6 m. Widać więc, że tak rozległy zakres usług oferuje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Innymi słowy – nie ma okna, którego nie można by pięknie i funkcjonalnie przysłonić, mając do dyspozycji dekoracje okienne do zadań specjalnych od Marcin Dekor.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dekoracje okienne dla nietypowych okien. Kilka dobrych rozwiązań