Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Design bliżej natury

Redakcja

Drewno, szkło i stal. Z trzech poddanych precyzyjnej obróbce materiałów powstał stolik Wood Design - autorski projekt Marty Magnowskiej i Grzegorza Kisielewskiego.

Z połączenia artystycznej wrażliwości i inżynierskiej precyzji zrodził się pomysł, by tworzyć meble z surowego drewna. Dwójka projektantów poznała się jeszcze w liceum. Wspólnym projektowaniem zajęli się jednak dopiero pół roku temu. Marta jest absolwentką Architektury Politechniki Wrocławskiej, Grzegorz ukończył wydział Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Wrocławskiej. Projektanci chcieli, aby ich pierwszy projekt - stolik Wood Design - był dopracowany w najmniejszym szczególe, dlatego proces powstawania mebla trwał aż pół roku. Spędzili godziny na szukaniu odpowiednich materiałów, narzędzi i usługodawców. Zrobili wiele wizualizacji zanim zdecydowali o najlepszym ułożeniu i doborze pieńków, wielkości i grubości blatu oraz jego wykończeniu.

Drewno dzięki starannej, wieloetapowej obróbce, zachowało naturalny, surowy charakter. Nieregularne rozstawienie pni wspierających blat, sprawia wrażenie, jakby wyrastały one prosto z ziemi. W jednym z pni znalazła się blaszka ze stali nierdzewnej, na której umieszczono logotyp projektu nawiązujący do słojów w pniu drzewa. Blat został wykonany ze szkła hartowanego. Ma zaokrąglone narożniki i fazowane krawędzie. Do pni został przymocowany za pomocą śrub i kleju. Szkło nadaje projektowi lekkości i jest świetną przeciwwagą dla solidnych drewnianych elementów. Wood design to idealne rozwiązanie dla osób lubiących minimalizm oraz dla tych, którzy lubią czuć się w swoim domu, jak na łonie natury.

Skomentuj:

Design bliżej natury