Dlaczego warto zamontować filtr AquaTap?
Filtr podzlewozmywakowy AquaTap to sprawdzony sposób na poprawę smaku i zapachu wody oraz usuwanie z niej różnych zanieczyszczeń. Co decyduje o jego przewadze nad innymi popularnymi sposobami filtrowania wody w domu?
Dostarczana do domów i mieszkań woda wodociągowa jest odpowiednio uzdatniona i spełnia normy wody pitnej, co oznacza, że może być bezpiecznie spożywana. Zdarza się jednak, że nie do końca odpowiada nam jej smak lub zapach. Często wyczuwalny jest chlor używany do dezynfekcji wody. Wątpliwości dotyczące picia wody prosto z kranu wiążą się niekiedy z obawą jej wtórnego zanieczyszczenia podczas drogi, jaką pokonuje od czasu opuszczenia zakładu uzdatniania do momentu, kiedy trafia do punktów poboru w domu czy mieszkaniu. W związku z tym wiele osób, które mają dosyć dźwigania ciężkich zgrzewek wody w plastikowych, nieekologicznych butelkach i płacenia za nią kilkaset razy więcej niż za wodę z wodociągów, decydują się na jej filtrację w domowych warunkach. W takim przypadku sprawdzonym rozwiązaniem jest montaż filtra podzlewozmywakowego.
JAK DZIAŁA FILTR PODZLEWOZMYWAKOWY?
Filtr do wody pitnej AquaTap to niewielkie urządzenie, które poprawia walory smakowe i zapachowe wody pitnej i usuwa z niej zanieczyszczenia mechaniczne, osady, ołów, cysty oraz pozostałości leków i chemikaliów takich jak pestycydy czy herbicydy. Znajdujący się w nim wkład filtracyjny zatrzymuje zanieczyszczenia do 5 mikronów (grubość ludzkiego włosa wynosi ok. 100 mikronów). AquaTap filtruje wodę na bieżąco, dzięki czemu po odkręceniu kranu mamy od razu do dyspozycji gotową do picia, smaczną wodę. Co ważne, filtr zachowuje w wodzie wszystkie minerały, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że po filtracji jest „wyjałowiona”.
ALTERNATYWA DLA DZBANKÓW FILTRUJĄCYCH
Woda przefiltrowana w dzbanku nie powinna stać zbyt długo. Zwykle jednak nalewamy jej więcej niż chcemy jednorazowo wypić, ponieważ jej przefiltrowanie w taki sposób trwa dość długo. Korzystanie z dzbanków filtrujących nierzadko bywa też uciążliwe z uwagi na konieczność dość częstej wymiany filtra – średnio co 14-30 dni lub po uzdatnieniu 100-150 l wody. Montaż filtra podzlewozmywakowego pozwala korzystać ze smacznej, przefiltrowanej wody do picia, bez konieczności jej przechowywania – jest dostępna w każdej chwili po odkręceniu kranu. Wkład filtra AquaTap wymienia się średnio co 6-12 miesięcy lub po uzdatnieniu 7 500 l wody, co również przemawia na korzyść tego rozwiązania.
UŻYTKOWANIE FILTRA WODY PITNEJ
Korzystanie z filtra podzlewozmywakowego jest również bezproblemowe – AquaTap nie powoduje spadków ciśnienia wody, a wymiana wkładu zajmuje kilka sekund. Niewielkie wymiary filtra i brak zbiornika sprawiają, że można go umieścić praktycznie w każdej szafce kuchennej: pod zlewem lub w szafce obok. Dzięki temu sprawdzi się bardzo dobrze nie tylko w domach, ale przede wszystkim w mieszkaniach, także tych niewielkich, gdzie często ważny jest każdy centymetr wolnej przestrzeni. Co ważne, korzystanie z filtra nie wymaga montażu dodatkowego kranu na przefiltrowaną wodę – można z niej korzystać od razu po podłączeniu filtra, bez konieczności wykonywania dodatkowych przeróbek w obrębie zlewu. Użytkowanie filtra AquaTap jest nie tylko wygodne, ale i oszczędne. Koszt przefiltrowanej wody pitnej z kranu jest bowiem nawet kilkanaście razy mniejszy niż zakup wody butelkowanej.
- Więcej o:
Jak oddzielić kuchnię od salonu?
Franke K-Link - technologia w służbie inteligentnego gotowania
Wyposażenie kuchni. Jak wybrać meble i sprzęt AGD na lata?
Meble modułowe do kuchni – nowoczesne rozwiązanie na miarę potrzeb
Mozaika ceramiczna w kuchni – praktyczne piękno i funkcjonalność
Czarne AGD – elegancja i nowoczesność w aranżacji kuchni
Kuchnia w mieszkaniu na wynajem
Kawa na wiele sposobów - parzenie i podawanie