Projekty i realizacje

Projekty

W dziale Projekty prezentujemy aranżacje mieszkań i domów opracowane przez najlepszych polskich projektantów. Zobacz, co proponują doświadczeni architekci oraz dekoratorzy stawiający swoje pierwsze kroki w świecie wzornictwa i urządzania wnętrz. Zastanawiasz się, w jakim stylu urządzić mieszkanie lub dom? Wykorzystaj Projekty jako inspirację! Prezentujemy ciekawe rozwiązania stworzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii, modnych materiałów wykończeniowych i mebli, a także nietuzinkowych elementów dekoracyjnych. Projekty są utrzymane w różnych stylach, również najbardziej popularnych, czyli skandynawskim, vintage i minimalistycznym. Jeśli zainteresuje cię konkretna koncepcja, znajdziesz w materiale namiary na autora - lub nazwę pracowni projektowej, której powierzono zadanie stworzenia projektu. Twoje mieszkanie może przypominać najlepsze projekty pochodzące od polskich architektów!

 • Z obrazem fasady - mieszkanie w Poznaniu

  Z obrazem fasady - mieszkanie w Poznaniu

  Projektantka wsłuchała się w potrzeby inwestora, on wykazał się odwagą i rozsądkiem. Efektem ich spotkania jest nowoczesne mieszkanie otwarte na przyszłość i przeszłość. Przez okna do wnętrza zagląda front kamienicy z XIX wieku.

 • Minimalistyczne mieszkanie dla singla - projekt pracowni Deer Design

  Minimalistyczne mieszkanie dla singla - projekt pracowni Deer Design

  Minimalizm to styl, który doskonale sprawdza się w nowoczesnych mieszkaniach, szczególnie tych o mniejszej powierzchni. Proste formy, ograniczona paleta kolorystyczna i funkcjonalność to kluczowe elementy, które tworzą przestrzeń sprzyjającą relaksowi i koncentracji.

 • Gra kolorów, wzorów i faktur: 65-metrowe mieszkanie w Gdańsku

  Gra kolorów, wzorów i faktur: 65-metrowe mieszkanie w Gdańsku

  Wypełnione oryginalnymi pomysłami aranżacyjnymi mieszkanie dla studentki ujmuje ekspresją i energią. Zgrabnie połączona eklektyczna mieszanka stylów zapada w pamięć. Ponadto oferuje miejsce do nauki, odpoczynku i przyjmowania gości.

 • Dom wypoczynkowy Japandi Holiday House

  Dom wypoczynkowy Japandi Holiday House w Mielnie

  Współcześnie luksus definiowany jest przez komfort, który jest najbardziej pożądanym dobrem. Pragniemy doświadczać go na co dzień - przede wszystkim w naszych domach. Arch. Anetta Kazimierska wykorzystała tę zasadę w projektowaniu wnętrz Japandi Holiday House, aby zapewnić użytkownikom maksimum spokoju i relaksu.

 • Nowoczesny loft pełen światła

  Nowoczesny loft pełen światła

  Lofty, niegdyś fabryczne przestrzenie, które przekształcono w mieszkania, stały się symbolem nowoczesnego stylu życia. Otwarte przestrzenie, industrialny urok oraz mnóstwo naturalnego światła przyciągają coraz więcej osób pragnących połączyć funkcjonalność z estetyką. Dzięki sprytnemu projektowaniu nowoczesne lofty oferują wygodę mieszkania w niezwykle przestronnym i jasnym otoczeniu.

 • A'design Award 2024: apartament w Warszawie projektu Rolanda Stańczyka

  A'design Award 2024: apartament w Warszawie projektu Rolanda Stańczyka

  Oto eleganckie mieszkanie pary, która regularnie odwiedza Warszawę ze względu na osobiste sprawy i zainteresowania kulturalne. Aby sprostać oczekiwaniom klientów oraz wymaganiom budynku usytuowanego w historycznym otoczeniu, architekt Roland Stańczyk, właściciel pracowni RS Studio, zręcznie połączył elementy tradycyjne i nowoczesne, harmonizując klasykę z awangardą. Duży nacisk położono również na obecność sztuki. Projekt został właśnie uhonorowany nagrodą A'design Award 2024.

 • Industrialne mieszkanie z zieloną kuchnia

  Industrialne mieszkanie z zieloną kuchnia

  Styl industrialny charakteryzuje się surowymi, nieprzetworzonymi materiałami oraz otwartą przestrzenią, co nadaje wnętrzom niepowtarzalny charakter. W połączeniu z odrobiną zieleni możemy uzyskać efektowny kontrast, który ożywi każde pomieszczenie.

 • Nowoczesny dom dla rodziny z widokiem na las

  Nowoczesny dom dla rodziny z widokiem na las

  Wypoczywając w salonie, domownicy nie spoglądają w stronę telewizora, a na las za oknami. Otwarta przestrzeń, naturalne światło i bliskość natury sprawiają, że łatwo tu zanurzyć się w absolutnym relaksie. Aby osiągnąć harmonię w wystroju, architekci z pracowni MUM Studio współpracowali z projektantem bryły budynku.

 • 105-metrowy apartament dla pary inspirowany Bauhausem

  105-metrowy apartament dla pary inspirowany Bauhausem

  Dopasowanie planu aranżacji do aktualnych trendów nie jest wielką sztuką - grunt to odnalezienie własnego stylu, który odpowiadałby potrzebom i wyrażał pasje. Przykładem udanej realizacji takiego projektu jest prezentowany apartament, gdzie motywem przewodnim stały się starannie kolekcjonowane obrazy, rzeźby i grafiki.

 • Minimalistyczne i przytulne mieszkanie w Belgradzie

  Przytulny minimalizm? W tym mieszkaniu to się udało

  W świecie pełnym hałasu, szybkiego tempa i nadmiaru bodźców coraz więcej osób szuka oazy spokoju i harmonii. W odpowiedzi na ten trend popularnością w projektowaniu wnętrz cieszy się przytulny minimalizm. To nie tylko sposób na uporządkowanie przestrzeni, ale również umysłu i duszy. Katerine i Igor chcieli, aby w ich 80-metrowym mieszkaniu w bloku w centrum Belgradu zapanował właśnie taki klimat.

 • Loftowy klimat i cegła rozbiórkowa - mieszkanie we Wrocławiu

  Loftowy klimat i cegła rozbiórkowa - mieszkanie we Wrocławiu

  Prezentowane mieszkanie we Wrocławiu oferuje unikalny klimat i ciekawy design, zapewnia też dostęp do wszystkich atrakcji, jakie oferuje to urokliwe miasto. Liczne restauracje, kawiarnie, galerie sztuki oraz miejsca spotkań kulturalnych znajdują się niedaleko tego loftowego mieszkania.

 • Mieszkanie w kamienicy w stylu art deco

  Mieszkanie w kamienicy w stylu art deco

  Kamienice od dawna przyciągają uwagę swoim urokiem i historią. Z ich solidnymi murami, wysokimi sufitami i charakterystyczną architekturą są one nie tylko miejscem zamieszkania, lecz także prawdziwymi świadkami minionych epok. Wśród wielu stylów wystroju wnętrz, styl art deco wyróżnia się swoją elegancją, luksusem i wyrafinowaniem. Przeniknięte duchem lat 20. i 30. XX wieku, mieszkania w kamienicach w stylu art deco zachwycają swoją wyjątkową estetyką i atmosferą.

 • 180-metrowy apartament przy Parku Łazienki Królewskie w Warszawie

  180-metrowy apartament przy Parku Łazienki Królewskie w Warszawie

  Warszawa, znana ze swojego bogatego dziedzictwa kulturowego i historycznego, staje się również domem dla niezwykłych nieruchomości o wysokim standardzie. Na tej imponującej liście znajduje się również prezentowany 180-metrowy apartament, położony przy malowniczym Parku Łazienki Królewskie.

 • 40-metrowe mieszkanie: aranżacja projektu Piotra Łucyana z Art’Up Interiors

  40-metrowe mieszkanie: aranżacja projektu Piotra Łucyana z Art’Up Interiors

  Kameralna przestrzeń zamieniła się w luksusowy apartament, gdzie mimo rozsądnego budżetu zastosowano najwyższej jakości materiały i przykłady doskonałego wzornictwa. Piotr Łucyan, właściciel pracowni Art’Up Interiors, osiągnął w tej koncepcji równowagę między funkcjonalnością, estetyką i... finansami. Dlatego teraz, zamiast ograniczeń, widać w tych wnętrzach pełen potencjał.

 • Kawalerka. Jak ją urządzić, aby była funkcjonalna i przytulna jednocześnie?

  Kawalerka. Jak ją urządzić, aby była funkcjonalna i przytulna jednocześnie?

  Kawalerka to miejsce, które wymaga kreatywności przy urządzaniu. To niewielkie, ale zarazem wyjątkowe wnętrze, które może stać się oazą spokoju i funkcjonalności, jeśli odpowiednio je zaaranżujemy. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą ci uczynić swoją kawalerkę zarówno funkcjonalną, jak i przytulną.

 • Apartament przy Złotej 44 w Warszawie - projekt aranżacji od MOW.design

  Apartament przy Złotej 44 w Warszawie - projekt aranżacji od MOW.design

  Prezentowany apartament znajduje się na 46. piętrze budynku mieszkalnego przy ulicy Złotej 44. Właściciele postanowili odświeżyć wnętrza, nie zmieniając układu funkcjonalnego ani użytych przez dewelopera materiałów wykończeniowych. Ze względu na malowniczy widok za oknem oraz oczekiwania inwestorów konieczne było stworzenie spójnej i stonowanej kompozycji. Powstała przestrzeń pełna subtelnego piękna, która zachowała integralność i unikalny charakter centrum Warszawy. Umiejętnie wkomponowano w projekt prace polskich artystów.

 • Wnętrza w stylu vintage - aranżacja 68-mieszkania

  Wnętrza w stylu vintage: aranżacja 68-mieszkania

  Właściciele prezentowanego mieszkania są entuzjastami sztuki i wzornictwa wysokiej jakości. W świeżo urządzonym wnętrzu harmonijnie splatają się chłodne odcienie beżu, ciepło drewna i naturalne tkaniny, tworząc doskonałe tło dla osobistej kolekcji sztuki, obejmującej grafiki, sitodruki oraz fotografie polskich artystów.

 • Nowoczesna kawalerka dla singla - projekt pracowni Interiorsy

  Nowoczesna kawalerka dla singla - projekt pracowni Interiorsy

  Urządzenie małego mieszkania stanowi spore wyzwanie. Wymaga starannego rozważenia każdego detalu, aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię. Prezentowana 38-metrowa kawalerka to przykład, że w takiej przestrzeni da się osiągnąć wiele.

 • Kolorowa przystań - mieszkanie w Warszawie

  Kolorowa przystań - mieszkanie w Warszawie

  Usytuowane w Śródmieściu Warszawy 50-metrowe mieszkanie w budownictwie z lat 50. przeszło całkowity remont i zmianę wystroju. Odpowiedzialna za przemianę architektka Agnieszka Szymańska-Konik stworzyła funkcjonalne, wygodne wnętrze z przytulną aranżacją w kolorach różu, granatu i szarości.

 • Gabinety medyczne przytulne prawie jak dom

  Gabinety medyczne przytulne prawie jak dom

  MilMedica to Centrum Medyczne w Ursusie w Warszawie, które powstało w wyniku głębokiej potrzeby zmian i rewolucji w obszarze opieki zdrowotnej. Idee, które przyświecały od początku projektu, to dbanie o zdrowie pacjentów oraz stworzenie przyjaznego środowiska pracy dla lekarzy.

 • Otulony drewnem - przytulny minimalizm w kaszubskim domu

  Otulony drewnem - przytulny minimalizm w kaszubskim domu

  Proste, nowoczesne formy, naturalne materiały, jasne szarości, a także kontrastujące ze sobą, zestawione kolory bieli i grafitu ocieplone nieprzemijającym urokiem drewna. Utrzymany w duchu minimalizmu dom na Kaszubach emanuje współczesną wygodą i przyjemną, domową atmosferą.

 • 100-metrowe mieszkanie w Warszawie w barwach ziemi

  100-metrowe mieszkanie w Warszawie w barwach ziemi

  Warszawa, znana z szybkiego tempa życia i dynamicznej atmosfery, często kojarzona jest z betonem i szkłem. Jednakże, coraz więcej osób szuka sposobów na włączenie natury do swojego miejskiego życia, czego efektem jest powstanie mieszkań inspirowanych ziemią.

 • Mieszkanie dla rodziny na warszawskim Żoliborzu

  Mieszkanie dla rodziny na warszawskim Żoliborzu

  Punktem wyjścia w pracy nad aranżacją tego mieszkania była inspiracja muralem widocznym z okna. Projektantka umiejętnie nawiązała do niego, wprowadzając do wnętrz kolory i optymistyczny klimat.

 • Sztuka koktajlu: bar Giardano Cordusio serwuje włoskie i międzynarodowe drinki na zielonym dziedzińcu Palazzo. (Źródło zdjęcia: Sunset Hospitality Group)

  Hotel Gran Meliá Palazzo Cordusio w Mediolanie

  Odrestaurowany XIX-wieczny pałac Palazzo Generali na Piazza Cordusio zachwyca elegancją i dbałością o detale w aranżacji wnętrz. Wśród nich znalazła się wysokiej jakości ceramika sanitarna z serii DuraStyle i D-Code marki Duravit.

 • 73-metrowy apartament dla dwojga

  73-metrowy apartament dla dwojga

  On jest pewny siebie, pełen energii do działania, podczas gdy ona emanuje subtelnością, łagodnością i ciepłem. W codziennym życiu doskonale się uzupełniają, tworząc harmonijny duet, co potwierdza ich wspólne lokum. Mimo, że łączą w nim dwie różne estetyki, efekt jest spójny - pełen charakteru, ale jednocześnie przytulny, dyskretny i elegancki.

 • 136-metrowy wrocławski apartament w stylu modern classic

  136-metrowy wrocławski apartament w stylu modern classic

  Na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu powstało osiedle Atmo dewelopera Eiffage Immobilier Polska. Położone z dala od miejskiego zgiełku, blisko rzeki i zieleni, ale nadal w samym sercu miasta, oferuje idealną przestrzeń do życia. Wnętrza, zaprojektowane przez architektkę z pracowni Decoroom, doskonale oddają tę harmonię. Inspirując się zarówno historyczną zabudową miasta, jak i otaczającym krajobrazem, łączą w sobie najlepsze elementy klasyki i natury, tworząc wyjątkowy klimat.

 • Komfortowy dom na Osiedlu Malowniczym

  Komfortowy dom na Osiedlu Malowniczym

  Wystrój wnętrz prezentowanego domu został dostosowany do potrzeb jego mieszkańców. Robi wrażenie swoją funkcjonalnością oraz prostotą, którą zainspirowała natura. Nie ma tu miejsca na przypadkowe rozwiązania. Każdy aspekt układu i aranżacji jest starannie przemyślany, aż po najdrobniejsze detale.

 • Dom w Leżajsku o powierzchni 260 m kw.

  Dom w Leżajsku o powierzchni 260 m kw. - wnętrza projektu VIVA DESIGN

  Aranżacja wnętrza to manifestacja osobowości i gustu mieszkańców. Współcześnie, gdy projekty wnętrzarskie stają się coraz bardziej wyrafinowane, rośnie popyt na oryginalne i eleganckie koncepcje. Przykładem takiej propozycji jest jedna z ostatnich realizacji pracowni VIVA DESIGN.

 • Aranżacja wnętrz domu w Wilanowie

  Aranżacja wnętrz domu w Wilanowie projektu Naboo Studio

  W spokojnej, zielonej części Warszawy znajduje się dom bliźniak, który miał być idealnym miejscem dla dojrzałej pary. Wygodne wnętrza, stworzone przez Anetę Dudę i Martynę Leśniewską z Naboo Studio, emanują zarówno elegancją, jak i nowoczesnym stylem.

 • Kolorowe mieszkanie w Gdańsku

  Ministerstwo Spraw we Wnętrzach prezentuje: kolorowe mieszkanie w Gdańsku

  Mieszkanie o powierzchni 89 metrów kwadratowych w Gdańsku przypomina kolorowy koktajl. Mamy tu elementy skandynawskiego stylu, minimalizmu oraz akcenty retro. To wyśmienita mieszanka, działająca na zmysły. Łagodzi codzienne zmartwienia, a w razie potrzeby pobudza do działania,