Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Domum.pl – nowa innowacyjna platforma oferuje domy prefabrykowane od zaufanych producentów

Materiał prasowy

Budowa własnego domu to jedno z kluczowych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Przy wyborze odpowiedniego projektu, pragniemy mieć pewność, że podejmowane decyzje będą przekładać się na komfortowe życie przez wiele lat. Na szczęście, dzięki nowoczesnym technologiom, mamy możliwość zrealizowania tych marzeń – i jeszcze więcej. W dobie rosnącej popularności domów prefabrykowanych w Polsce, na rynku pojawia się nowa platforma, Domum.pl, która gromadzi projekty od najlepszych polskich producentów domów prefabrykowanych. Sprawdźmy, co wyróżnia tę innowacyjną platformę.

Jak dziala konfigurator domów szkieletowych
Jak dziala konfigurator domów szkieletowych
Fot. Domum.pl

Co to znaczy prefabrykowany?

W dzisiejszych czasach, z uwagi na kwestie związane z dekarbonizacją, wzrostem kosztów inwestycji oraz ograniczoną dostępność materiałów budowlanych, coraz więcej inwestorów zwraca uwagę na lekkie budownictwo prefabrykowane. Domy z tej technologii stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych, lecz czasochłonnych metod budowy, zwłaszcza w obliczu wysokich cen mieszkań.

Dom prefabrykowany to zazwyczaj budynek o konstrukcji szkieletowej drewnianej, którego elementy są wytwarzane z najwyższej jakości materiałów w kontrolowanych warunkach fabrycznych. W fabryce montuje się wszystkie elementy, takie jak ściany wewnętrzne i zewnętrzne z oknami i drzwiami, podłogi, poddasza, sufity i dach, a nawet instalacje. Gotowe elementy są następnie transportowane na działkę inwestora, gdzie są montowane przez specjalistów niczym puzzle, komponent po komponencie. Ta technologia pozwala na szybkie wznoszenie budynku, minimalizację odpadów oraz kontrolę jakości wykonania. Dzięki temu otrzymujemy doskonale zaizolowany, energooszczędny, komfortowy i bezpieczny dom.

Jedną z niezwykłych zalet domów prefabrykowanych jest szybkość budowy, która nie wpływa w żadnym stopniu na jakość, trwałość ani bezpieczeństwo. Niektórzy producenci podkreślają, że czas realizacji projektu może wynosić zaledwie 90 dni od zatwierdzenia oferty, a sam montaż na miejscu zajmuje od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od skomplikowania wybranego modelu. Produkcja w fabryce pozwala uniezależnić się od warunków pogodowych, co przyspiesza realizację marzenia o własnym domu.

W porównaniu do niestabilnych cen na rynku mieszkaniowym i rosnących kosztów budowy tradycyjnego domu, gotowe domy prefabrykowane dostępne na Domum.pl posiadają transparentne ceny zarówno dla projektu, jak i procesu logistycznego. Cała realizacja pozostaje w rękach jednego producenta, co eliminuje ryzyko ukrytych kosztów i niespodzianek dla budżetu. W zależności od wybranego stopnia wykończenia domu (stan surowy zamknięty, deweloperski lub pod klucz), inwestor może planować kolejne kroki bez obaw o niespodziewane wydatki.

Marzenia o własnym domu spełniają się z Domum.pl – nową platformą domów prefabrykowanych od zaufanych producentów.png
Marzenia o własnym domu spełniają się z Domum.pl – nową platformą domów prefabrykowanych od zaufanych producentów.png
Fot. Domum.pl

Domum.pl – skonfiguruj swój dom marzeń

Nowoczesne domy powinny spełniać oczekiwania ich właścicieli oraz odpowiadać na potrzeby współczesności. Projekty gotowych domów prefabrykowanych dostępnych na platformie Domum.pl są elastyczne i dostosowane do potrzeb domowników. Użytkownik ma możliwość decydowania o wyglądzie bryły budynku, kolorze pokrycia dachowego, elewacji, okien, drzwi, a także dodatkach takich jak żaluzje fasadowe, wiaty czy garaż. Ponadto, można ustawić dom na działce względem stron świata, aby jak najlepiej wykorzystać naturalne światło i zminimalizować zużycie energii na ogrzewanie.

Na każdym etapie konfiguracji projektu, użytkownik znajduje cenne wskazówki dotyczące komfortu cieplnego mieszkańców oraz sposobów optymalnego wykorzystania potencjału projektu i działki. Pomimo korzystania z narzędzia online, użytkownicy nie są pozostawieni samym sobie, ponieważ mogą liczyć na wsparcie specjalistów dysponujących bogatą wiedzą i doświadczeniem. Platforma Domum.pl została stworzona przez ekspertów z Grupy Saint-Gobain – lidera zrównoważonego i lekkiego budownictwa, co gwarantuje wysoką jakość i profesjonalizm.

W projektach domów dostępnych na Domum.pl stosuje się wysokiej jakości materiały izolacyjne, chemię budowlaną oraz elementy suchej zabudowy, zapewniając mieszkańcom komfort cieplny i akustyczny. Dodatkowo, każdy projekt wyposażony jest w efektywny system wentylacji i ogrzewania. Użytkownik ma możliwość wyboru dodatkowych pakietów poprawiających efektywność energetyczną domu, takich jak dodatkowa izolacja czy montaż paneli fotowoltaicznych.

Dzięki kompleksowej analizie dostępnej na platformie Domum.pl, inwestor może stworzyć dom, który nie tylko prezentuje się pięknie, ale również jest ergonomiczny i przyjazny dla środowiska. Uwzględniając wydatki na budowę oraz przyszłą eksploatację, użytkownik może optymalnie zaplanować swój budżet już na etapie realizacji marzenia o własnym domu.

Platforma Domum.pl jest ogólnodostępna i darmowa. Zapraszamy do odwiedzenia strony: https://domum.pl/ i skonfigurowania swojego wymarzonego domu już dziś.

    Więcej o:

Skomentuj:

Domum.pl – nowa innowacyjna platforma oferuje domy prefabrykowane od zaufanych producentów