Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dorota Koziara dla Manufaktury w Bolesławcu

red.

Renesans, czyli nowa kolekcja Doroty Koziary dla Manufaktury w Bolesławcu. Jest świetna!

Nikomu nie trzeba przedstawiać ceramiki z Bolesławca. Talerze czy kubki ozdobione charakterystycznymi wzorami rozpoznamy już na pierwszy rzut oka.

Firma Manufaktura w Bolesławcu czerpie pełnymi garściami z tradycji bolesławieckiej ceramiki, nie bojąc się jednocześnie zapraszać do współpracy młodych, cenionych projektantów. Po kolekcji "Manufaktura by Oskar Zięta" (zobacz tu>>), przyszedł czas na współpracę z Dorotą Koziarą.

Dorota Koziara to jedna z najbardziej uznanych polskich projektantek

Studiowała w Polsce i we Włoszech. Przez 10 lat współpracowała z Alessandro Mendinim w Mediolanie. Projektuje meble, oświetlenie, przedmioty ze szkła i akcesoria. W swoim portfolio ma również projektu wnętrz. Wśród jej klientów są takie firmy jak Alessi, Fiat, Noti, Swatch, Venini, Laminati, Comfoty czy Bisazza. Do tego zacnego grona dołączyła ostatnio firma Manufektura w Bolesławcu, dla której Dorota Koziara stworzyła specjalną kolekcję "Renesans".

Renesans, czyli odrodzenie, to tworzenie nowych trendów wyrastających z silnej tradycji, budowanie nowej estetyki w poszanowaniu klasycznych wzorów, to harmonia i różnorodność zdobień. Efektem tego podejścia jest kolekcja, w której, jak w Renesansie, łączą się różne dyscypliny, dająca możliwość budowania własnych zestawów na zasadzie kolażu, gdzie współgrają odcienie, przenikają się i dopełniają wzory. To odejście od minimalizmu, różnorodność, która jednak łączy się w harmonijną całość.

- czytamy w najnowszym katalogu Manufaktury w Bolesławcu.

Renesans, czyli piękno w różnorodności

Różnorodna, świeża, z poszanowaniem tradycji - taka właśnie jest nowa kolekcja Doroty Koziary. Oryginalne wzory zdobiące prostą w formie ceramikę, chociaż tak różne, idealnie się dopełniają.

Kolekcja została stworzona w myśl zasady "mix and match" (pol. mieszaj i łącz). Można kupić zestaw składający się z takich samych wzorów, lub łączyć ze sobą różne desenie z tej samej linii, tworząc własną, kolorową kompozycję. Niezależnie od wariantu, który wybierzemy, zestawy zawsze będą wyglądać doskonale. Co ważne, talerze te mogą być też piękną ozdobą ściany!

Na tegorocznych targach Ambiente we Frankfurcie, część kolekcji Renesans została zaprezentowana jako główna instalacja Trendy 2016.

Talerze dostępne są w wielu wzorach, w kilku rozmiarach. Można je kupić w sklepie ceramika-design.com.pl. Ceny wahają się od 40,84 zł do 136,43 zł (w zależności od rozmiaru).

    Więcej o:

Skomentuj:

Dorota Koziara dla Manufaktury w Bolesławcu