Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie domu. Wymień grzejniki na aluminiowe i zacznij oszczędzać

Artykuł sponsorowany

Sezon letni jest uważany za najlepszy czas remontowy. Wysoka temperatura i suche powietrze sprzyjają wysychaniu farb, a dłuższe dni pozwalają szybciej ukończyć wiele prac. Również wymiana grzejników powinna być wykonana poza sezonem grzewczym, unikając dzięki temu problemów ze spuszczaniem wody czy zamarzaniem rur. Warto więc już teraz wymienić stare grzejniki na modułowe grzejniki aluminiowe. Dlaczego? Ponieważ są one efektywne, ekonomiczne i ekologiczne. To idealny wybór, jeśli chcemy zaoszczędzić na kosztach wody i energii przy zachowaniu, a nawet zwiększeniu komfortu cieplnego w naszych domach.

Grzejnik aluminiowy G500F KFA Armatura z kierownicami powietrza
Grzejnik aluminiowy G500F KFA Armatura z kierownicami powietrza
KFA Armatura

Oszczędzaj to, co ważne z grzejnikiem aluminiowym

Po pierwsze wodę. Wąskie kanały wodne sprawiają, że grzejnik aluminiowy wykorzystuje mniej wody niż inne rozwiązania. W ogrzewaniu podłogowym pracuje około 50 litrów wody, w grzejniku żeliwnym 15 litrów, w stalowym 7 litrów, a w aluminiowym zaledwie 3. Przekłada się to również na oszczędność energii, ponieważ krótszy jest czas nagrzewania.

Grzejnik aluminiowy G500F
Grzejnik aluminiowy G500F
KFA Armatura

Po drugie energię. Grzejnik aluminiowy jest znacznie lżejszy niż grzejnik stalowy o tej samej mocy grzewczej, więc szybciej się nagrzewa i oddaje energię cieplną. Dzięki temu możemy cieszyć się niższymi rachunkami za energię, a także wyższym komfortem cieplnym w naszych domach.

Warto pamiętać, że oszczędzanie wody i energii to nie tylko profity finansowe. Rozwiązanie to przynosi również korzyści dla naszej planety. Ponadto aluminium to surowiec w pełni nadający się do recyklingu, można go przetwarzać w nieskończoność. Jest więc ekologiczny.

Jako sprawdzone rozwiązanie grzejniki aluminiowe KFA Armatura mają do 20 lat gwarancji, co w przeliczeniu na rok użytkowania daje nawet o połowę niższą cenę niż w przypadku na przykład grzejników stalowych o 10-letnim okresie gwarancyjnym. Wybór grzejników aluminiowych to zatem nie tylko inwestycja w wydajność i komfort, ale również świadomy wybór dla naszej planety i portfela.

Zachowaj komfort cieplny dla swojej rodziny

Aluminium jest bardzo wydajnym przewodnikiem ciepła, co oznacza, że grzejnik szybko się nagrzewa. Większa efektywność, to mniejsze zapotrzebowanie na energię, a w efekcie: niższe rachunki. Ułatwia to też niewielka waga grzejnika oraz odpowiednio zaprojektowana forma (pełne plecy i radiatory). Grzejniki wykonane z połączenia stopów aluminium przewodzą więc lepiej ciepło niż grzejniki stalowe. Efektywność podnoszą również kierownice powietrza, które kierują ogrzane powietrze bezpośrednio do pomieszczenia.

Kierownice powietrza w grzejniku aluminiowym G500F
Kierownice powietrza w grzejniku aluminiowym G500F
KFA Armatura

Warto pamiętać, że grzejniki aluminiowe są modułowe, czyli złożone z kilku do kilkunastu identycznych elementów, tworzących specjalne pakiety o konkretnych rozmiarach, dopasowanych do wymagań cieplnych pomieszczenia. Dzięki temu łatwo można dobrać wielkość grzejnika aluminiowego do tego, jakie jest zapotrzebowanie i jakie preferencje na ciepło mają domownicy.

W jeszcze efektywniejszym oszczędzaniu energii z pewnością może pomóc inwestycja w głowice termostatyczne. Głowica termostatyczna mierzy temperaturę pomieszczenia i automatycznie włącza lub wyłącza ogrzewanie, dzięki czemu wykorzystujemy tylko tyle energii cieplnej, ile w danym momencie rzeczywiście jest potrzebne. To oszczędne rozwiązanie, które poprawi komfort cieplny w pomieszczeniach.

Wygląd też ma znaczenie

Wygląd produktów użytkowych, takich jak grzejniki aluminiowe może mieć ogromne znaczenie, kiedy projektujemy wnętrza swoich domów czy mieszkań. W końcu chcemy, żeby nasze najbliższe, domowe otoczenie było perfekcyjne w każdym szczególe. Wysoka elastyczność materiału, z którego są wykonane są grzejniki aluminiowe KFA Armatura, pozwalają na precyzyjne formowanie, co umożliwia tworzenie nowoczesnych wzorów.

Na rynku od lat króluje charakterystyczna, unikatowa forma modułów grzejnika z kierownicami powietrza umieszczonymi na froncie. Mają one także zastosowanie praktyczne, kierują bowiem nagrzane powietrze w stronę pomieszczenia, a nie bezpośrednio w górę (czyli najczęściej pod parapet). W nowoczesnych projektach coraz częściej umieszcza się jednak grzejniki nie tylko pod oknami. Ostatnio na popularności zyskuje więc nowy kształt grzejnika aluminiowego - całkowicie prosty, z wylotem powietrza skierowanym ku górze. Doskonałym przykładem takiego funkcjonalnego designu jest ADR 500 marki KFA Armatura.

Grzejnik aluminiowy ADR 500
Grzejnik aluminiowy ADR 500
KFA Armatura

Grzejniki KFA Armatura dostępne są od ręki w różnych kolorach i kształtach. Bez problemu można więc wybrać grzejnik, który będzie idealnie pasował do różnych stylów aranżacyjnych: od całkiem klasycznego, przez skandynawską prostotę, aż do wyrazistych projektów loftowych. Grzejniki KFA dostępne są bowiem w kolorze białym, czarnym, grafitowym, a nawet miedzianym.

Grzejnik aluminiowy ADR 500 w kolorze miedzianym
Grzejnik aluminiowy ADR 500 w kolorze miedzianym
KFA Armatura

Podsumowując, kluczem do oszczędności wody, energii oraz stworzenia ekonomicznego i ekologicznego domu jest wymiana dotychczasowego grzejnika na aluminiowy. To inwestycja opłacalna zarówno dla budżetu domowego, jak i dla planety.

Więcej o grzejniku aluminiowym KFA Armatura znaleźć można na www.kfa.pl/grzejnik

    Więcej o:

Skomentuj:

Ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie domu. Wymień grzejniki na aluminiowe i zacznij oszczędzać