Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Elastyczny beton architektoniczny

MK

Betonowa okładzina, określana jako beton w rolce, to płyty lub arkusze przeznaczone do układania na ścianach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Płyty i arkusze elastycznego betonu architektonicznego dają nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni wokół nas.

Beton architektoniczny
Beton architektoniczny
KOSBUD

Elastyczny beton architektoniczny jest produktem naturalnym, ekologicznym, bezpiecznym, mrozo- i ognioodpornym. Beton elewacyjny można układać na większości podłoży, daje się modelować nawet na krawędziach i zakrzywionych powierzchniach.

Beton architektoniczny jest chętnie stosowany zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i komercyjnych
Beton architektoniczny jest chętnie stosowany zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i komercyjnych
KOSBUD

Czym jest beton w rolce?

Główne składniki wykorzystywane do produkcji okładzin betonowych to piasek, cement i woda, a także domieszki uplastyczniające, elastomery, barwniki oraz zbrojenie rozproszone w postaci włókien szklanych lub polipropylenowych, dzięki którym wyroby są elastyczne i wytrzymałe. Niektóre płyty betonu elastycznego są podwójnie zbrojone siatką z włókna szklanego zatopioną w dwóch warstwach polimeru. Materiał jest sprzedawany w postaci elastycznych płyt, paneli bądź dużych arkuszy do przyklejania bezpośrednio na ścianę.

 

Beton architektoniczny w rolce

Elastyczne arkusze betonu do montażu wewnątrz pomieszczeń mają grubość 5-6 mm, na zewnątrz – 8 mm i ważą jedynie 5-8,5 kg/m². Maksymalny format elastycznego betonu to 300 x 120 cm, standardowe rozmiary arkuszy zaś wynoszą 60 x 60 oraz 60 x 120 cm. Wierzchnia warstwa arkuszy betonu może być porowata lub gładka. Przeważająca kolorystyka elastycznego betonu to biały, szary, jasnoszary, ciemnoszary i grafitowy. Kolory specjalne, przygotowywane na zamówienie to na przykład miedziany, srebrny, czarny perłowy, rdzawy.

Płyty betonowe nie wymagają skomplikowanego montażu na ścianie, w przypadku elewacji przykleja się je bezpośrednio na system ociepleniowy lub inne podłoże klejem wysokoelastycznym (klasy C2T) polecanym przez producenta płyt. Klej taki często można zamówić bezpośrednio u producenta betonowej okładziny.

Beton w rolce
Beton w rolce
KOSBUD

Beton dekoracyjny w rolce

Lekkie i cienkie okładziny ze zmodyfikowanego betonu architektonicznego GRC (glass fibre reinforced concrete) pozwalają nadać elewacji niepowtarzalny, nowoczesny wygląd, a wnętrzom – industrialny charakter. Dają się łatwo wyginać, a nawet zwijać w rolkę, co znacznie ułatwia i przyspiesza ich montaż. To wygodna alternatywa dla grubych i ciężkich płyt betonowych.

 

Beton na ścianę w rolce

Beton elastyczny można łatwo przycinać ręcznie, co ułatwia dopasowanie elementów na ścianie. W razie potrzeby krawędzie wyrównuje się papierem ściernym. Cienkie arkusze betonu architektonicznego przykleja się do ściany zostawiając między elementami szczelinę o szerokości przynajmniej 1-3 mm. Szczeliny można zafugować lub pozostawić niewypełnione. Okładzinę można zaimpregnować (np. gdy jest ułożona na elewacji), ale nie zawsze jest to konieczne.

Beton architektoniczny z rolki przyklejany do ściany
Beton architektoniczny z rolki przyklejany do ściany
KOSBUD

Beton w rolce – cena

Za ultra lekkie, najwyższej jakości płyty czy arkusze betonu architektonicznego trzeba zapłacić ponad 500 zl/m².

    Więcej o:

Skomentuj:

Elastyczny beton architektoniczny