Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Elewacja 3D ze struganych desek

MP

Najpierw na meblach pojawiły się powierzchnie ryflowane, później wnętrza mieszkań i biur opanowały lamele. A teraz modny wzór pionowych żłobień zdobywa zewnętrzne części budynków. Wszystko za sprawą elewacji 3D ze struganych desek modrzewiowych i świerkowych. Nowym rozwiązaniem rządzi tak ceniona indywidualizacja – w dowolny sposób łącząc dostępne modele, za każdym razem można osiągnąć inny efekt!

Elewacja 3D ze struganych desek
Elewacja 3D ze struganych desek
Fot. DLH

Cenimy idealnie równe płaszczyzny, a jednak coraz częściej w ulubionych materiałach szukamy głębi –  od wyrazistego rysunku żył kamienia, słojów drewna czy splotów tkaniny aż po wyczuwalne w dotyku głębokie faktury. Ich bogactwo, oczywiście umiejętnie dozowane w projekcie, wspaniale przełamuje bliskie wielu z nas formy minimalistyczne i ociepla estetykę loftową, wzbogaca kreacje w stylu skandynawskim, a klasycznym daje nowoczesny twist. 

Elewacja drewniana 3D

Firma DLH – czuła na trendy, które harmonizują z urodą naturalnego materiału – wprowadziła wobec tego do oferty linię desek elewacyjnych R3D marki Mocopinus. To wspaniała propozycja dla osób, które pięknem własnego domu chcą się cieszyć i wtedy, gdy pozostają w pomieszczeniu, i kiedy korzystają z uroków pleneru. Tym bardziej, że mowa o szlachetnym, przyjaznym i po prostu pięknym materiale – drewnie. 

Deska elewacyjna R3D Mocopinus
Deska elewacyjna R3D Mocopinus
Fot. DLH

Kolekcja R3D kryje w sobie jednocześnie zaproszenie do kreacji. System bazuje bowiem na trzech modelach modrzewiowych i świerkowych desek o zróżnicowanych wymiarach oraz wzorach strugania. Można je z sobą swobodnie łączyć, tak by za każdym razem stworzyć nową kompozycję o dowolnym stylu, od wyraziście zrytmizowanej po naturalną. Taka elewacja będzie jedyna i niepowtarzalna, a zarazem starannie dopasowana do charakteru budynku oraz gustu inwestorów. W ten sposób dom (lub dowolny inny obiekt) zyska efekt trójwymiarowości w zupełnie indywidualnym wydaniu. Projektant elewacji sam decyduje o tym, ile elementów danego typu użyje i w jakiej kolejności czy liczbie powtórzeń. Oczywiście możliwe jest także zastosowanie tylko jednego lub dwóch wzorów desek, wybranych spośród trzech dostępnych w systemie R3D.

Deska elewacyjna R3D Mocopinus
Deska elewacyjna R3D Mocopinus
Fot. DLH

Elewacja domu 3D

Oto propozycja na wskroś nowoczesna! Po pierwsze opiera się na cenionym, odkrywanym dziś na nowo materiale. Bezpiecznym, ekologicznym (odnawialnym i pozyskiwanym wyłącznie z certyfikowanych upraw), korzystnie wpływającym na parametry termiczne elewacji. A po drugie kolekcja R3D  pozwala uzyskać efekt, który wyraża styl naszej epoki. Chodzi rzecz jasna o pionowy (inaczej niż w typowym szalowaniu) układ desek i poszczególnych żłobień, który od kilku lat umacnia swoją pozycję we współczesnym wzornictwie. 

Trzeba podkreślić, że specjalny sposób wyprofilowania desek z kolekcji R3D umożliwia montaż ukryty (wkręty pozostają wówczas niewidoczne), jednocześnie gwarantując skuteczną ochronę przed deszczem oraz negatywnym wpływem pozostałych warunków atmosferycznych. 

Deski są oferowane w długościach 3,0 m, 4,0 m, 5,1 m (modrzew) oraz 4,2 m (świerk skandynawski), a na zamówienie mogą zostać dopasowane do potrzeb konkretnego inwestora. 

Modele z modrzewia syberyjskiego standardowo sprzedawane są w wersji surowej, do samodzielnego olejowania lub do pozostawienia w postaci naturalnej, aby z biegiem czasu pokrywały się patyną. Opcjonalnie dostępne jest fabryczne pokrycie lazurą poszarzającą, zapobiegającą nierównomiernemu patynowieniu drewna w zależności np. od stron świata. Deski ze świerka skandynawskiego z kolei dostarczane są z fabryczną impregnacją ciśnieniową na kolor brązowy, opcjonalnie bez impregnacji albo z fabryczną impregnacją do stanu NRO (b-s2, d0). Istnieje również możliwość fabrycznego poddania desek R3D procesowi opalania według tradycyjnej japońskiej metody  Shou Sugi Ban (Yakisugi).

Deska elewacyjna R3D Mocopinus
Deska elewacyjna R3D Mocopinus
Fot. DLH
    Więcej o:

Skomentuj:

Elewacja 3D ze struganych desek