Elewacja 3D ze struganych desek
Najpierw na meblach pojawiły się powierzchnie ryflowane, później wnętrza mieszkań i biur opanowały lamele. A teraz modny wzór pionowych żłobień zdobywa zewnętrzne części budynków. Wszystko za sprawą elewacji 3D ze struganych desek modrzewiowych i świerkowych. Nowym rozwiązaniem rządzi tak ceniona indywidualizacja – w dowolny sposób łącząc dostępne modele, za każdym razem można osiągnąć inny efekt!
Cenimy idealnie równe płaszczyzny, a jednak coraz częściej w ulubionych materiałach szukamy głębi – od wyrazistego rysunku żył kamienia, słojów drewna czy splotów tkaniny aż po wyczuwalne w dotyku głębokie faktury. Ich bogactwo, oczywiście umiejętnie dozowane w projekcie, wspaniale przełamuje bliskie wielu z nas formy minimalistyczne i ociepla estetykę loftową, wzbogaca kreacje w stylu skandynawskim, a klasycznym daje nowoczesny twist.
Elewacja drewniana 3D
Firma DLH – czuła na trendy, które harmonizują z urodą naturalnego materiału – wprowadziła wobec tego do oferty linię desek elewacyjnych R3D marki Mocopinus. To wspaniała propozycja dla osób, które pięknem własnego domu chcą się cieszyć i wtedy, gdy pozostają w pomieszczeniu, i kiedy korzystają z uroków pleneru. Tym bardziej, że mowa o szlachetnym, przyjaznym i po prostu pięknym materiale – drewnie.
Kolekcja R3D kryje w sobie jednocześnie zaproszenie do kreacji. System bazuje bowiem na trzech modelach modrzewiowych i świerkowych desek o zróżnicowanych wymiarach oraz wzorach strugania. Można je z sobą swobodnie łączyć, tak by za każdym razem stworzyć nową kompozycję o dowolnym stylu, od wyraziście zrytmizowanej po naturalną. Taka elewacja będzie jedyna i niepowtarzalna, a zarazem starannie dopasowana do charakteru budynku oraz gustu inwestorów. W ten sposób dom (lub dowolny inny obiekt) zyska efekt trójwymiarowości w zupełnie indywidualnym wydaniu. Projektant elewacji sam decyduje o tym, ile elementów danego typu użyje i w jakiej kolejności czy liczbie powtórzeń. Oczywiście możliwe jest także zastosowanie tylko jednego lub dwóch wzorów desek, wybranych spośród trzech dostępnych w systemie R3D.
Elewacja domu 3D
Oto propozycja na wskroś nowoczesna! Po pierwsze opiera się na cenionym, odkrywanym dziś na nowo materiale. Bezpiecznym, ekologicznym (odnawialnym i pozyskiwanym wyłącznie z certyfikowanych upraw), korzystnie wpływającym na parametry termiczne elewacji. A po drugie kolekcja R3D pozwala uzyskać efekt, który wyraża styl naszej epoki. Chodzi rzecz jasna o pionowy (inaczej niż w typowym szalowaniu) układ desek i poszczególnych żłobień, który od kilku lat umacnia swoją pozycję we współczesnym wzornictwie.
Trzeba podkreślić, że specjalny sposób wyprofilowania desek z kolekcji R3D umożliwia montaż ukryty (wkręty pozostają wówczas niewidoczne), jednocześnie gwarantując skuteczną ochronę przed deszczem oraz negatywnym wpływem pozostałych warunków atmosferycznych.
Deski są oferowane w długościach 3,0 m, 4,0 m, 5,1 m (modrzew) oraz 4,2 m (świerk skandynawski), a na zamówienie mogą zostać dopasowane do potrzeb konkretnego inwestora.
Modele z modrzewia syberyjskiego standardowo sprzedawane są w wersji surowej, do samodzielnego olejowania lub do pozostawienia w postaci naturalnej, aby z biegiem czasu pokrywały się patyną. Opcjonalnie dostępne jest fabryczne pokrycie lazurą poszarzającą, zapobiegającą nierównomiernemu patynowieniu drewna w zależności np. od stron świata. Deski ze świerka skandynawskiego z kolei dostarczane są z fabryczną impregnacją ciśnieniową na kolor brązowy, opcjonalnie bez impregnacji albo z fabryczną impregnacją do stanu NRO (b-s2, d0). Istnieje również możliwość fabrycznego poddania desek R3D procesowi opalania według tradycyjnej japońskiej metody Shou Sugi Ban (Yakisugi).
- Więcej o:
Wilgoć w ścianach: jak chronić zewnętrzne konstrukcje przed zagrożeniem?
Nowoczesne rozwiązanie na elewacje budynków Płyty Monolith Plus od Grupy Tubądzin
Elewacje na lata
Ocieplona ściana: jak naprawić uszkodzenia tynku i ocieplenia
Remont elewacji – jak odmienić wygląd domu i zyskać jeszcze więcej?
Gres na elewacji
Domy z efektowną elewacją
Najlepsze fasady