Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Firany żakardowe — Poznaj ich zalety i dowiedz się jakie wybrać!

Artykuł sponsorowany

Firany żakardowe zachwycają delikatnością i różnorodnością. Są często wybierane do domu ze względu na szeroki wybór wzornictwa i wygodę. Firany żakardowe zagwarantują w naszym domu klasyczną dekorację okienną, która będzie przy tym bardzo praktyczna. Dowiedz się więcej z naszego artykułu.

Firany żakardowe — Poznaj ich zalety i dowiedz się jakie wybrać!
Firany żakardowe — Poznaj ich zalety i dowiedz się jakie wybrać!
darymex.pl

Firany żakardowe do domu

Firany żakardowe to wyjątkowe dekoracje okienne, które wszyscy lubimy. Firany w domu w salonie, kuchni, czy w sypialni zwiększają atrakcyjność pomieszczenia poprzez dodanie mu swoistej subtelności i przytulności. Firany żakardowe są wyjątkowo atrakcyjne również z tego powodu, że nie wymagają prasowania, a mimo to prezentują się świetnie. Jeśli zależy nam na wyborze firan żakardowych, które nie będą się w ogóle gniotły, to zwrócimy szczególną  uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Aby firanki żakardowe zachowały swoje praktyczne właściwości, zawsze warto przestrzegać zaleceń producenta co do ich pielęgnacji. Oznacza to, że nie wolno prać firan żakardowych w zbyt wysokiej temperaturze, gdyż może się skończyć to skurczeniem materiału. Spośród firan żakardowych możemy wybrać firany z metra lub firany gotowe.

Firany żakardowe na metry lub gotowe

Wybór między firanami żakardowymi na metry a gotowymi ma swoje wady i zalety, które warto rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Firany żakardowe na metry to na pewno wielka zaleta w przypadku, gdy nasze okna nie są zbyt standardowym rozmiarze. Dlatego do zalet zakupu firany żakardowe kilometry należą: dostosowanie do wymiarów okna, większy wybór wzorów i materiału, unikalność oraz jakość materiału. Wady to na pewno: konieczność samodzielnego skrojenia i uszycia oraz montażu firan, co wymaga czasu i środków, a czasami nawet umiejętności. To wszystko przekłada się na to, że koszty zakupu firan żakardowych na metry i ich uszycia mogą być wyższe, niż zakup gotowych firan żakardowych. Z kolei do zalet gotowych firany żakardowych na pewno można zaliczyć: gotowość do montażu zaraz po zakupie,  łatwiejszą dostępność i niższe koszty. Do wad wyboru gotowych firan żakardowych z kolei możemy zaliczyć: brak spersonalizowania wzoru i rozmiaru, mniejszy wybór (tutaj mogą być wyjątki) oraz oczywiście mniejszy wpływ na jakość materiału.

Firany żakardowe — firanki bez prasowania!

Firany żakardowe nie potrzebują prasowania co oznacza, że są bardzo wygodne i często poszukiwane do gospodarstwa domowego. Oczywiście mogą zdarzyć się wyjątki i wiele zależy od wybranego rodzaju wzoru. Jeśli firany będą zawieszone zaraz po wypraniu to mamy pewność, że nie trzeba ich prasować, a będą prezentować się pięknie i układać tak jak tego chcemy. Staraj się też po praniu szybko wyjąć firany z pralki, by nie uległy podnieceniu. Firany żakardowe bez prasowania to świetny pomysł dla każdego, kto nie ma czasu lub po prostu nie potrafi prasować, a chce mieć w swoim wnętrzu eleganckie firany. Jest to również spore ułatwienie dla osób, które mają na co dzień dużo obowiązków. Firany żakardowe będą na pewno znakomitą dekoracją okienną do każdego pomieszczenia i stylu wnętrzarskiego!

    Więcej o:

Skomentuj:

Firany żakardowe — Poznaj ich zalety i dowiedz się jakie wybrać!