Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Funkcjonalne systemy spłukiwania AQUA dopasowane do łazienki

Artykuł sponsorowany

Zabudowane systemy toaletowe to już niemal standard w aranżacji przestrzeni łazienkowych. Stelaże podtynkowe pozwalają zaoszczędzić miejsce w niewielkiej łazience oraz sprawiają, że wygląda ona schludnie i elegancko. W dużych łazienkach, dzięki systemom zabudowy uzyskujemy przestronną powierzchnię, którą możemy swobodnie zaaranżować. Stelaże podtynkowe AQUA marki Cersanit to świetny wybór, jeśli zależy nam na ukryciu instalacji wodno-kanalizacyjnej i wyposażenie łazienki w miskę zawieszaną. Łatwiej wówczas utrzymać łazienkę w czystości.

Stelaż podtynkowy to obowiązkowe wyposażenie nowoczesnej łazienki.
Stelaż podtynkowy to obowiązkowe wyposażenie nowoczesnej łazienki.
Cersanit

Zalety zastawów stelaż plus miska zawieszana WC z deską toaletową

Stelaże podtynkowe mają za zadanie ukryć kłopotliwe elementy systemu wodno-kanalizacyjnego, pozwalając stworzyć wnętrze, które prezentuje się czysto i estetycznie. Dzięki stelażom podtynkowym z przestrzeni łazienkowej znikają rury i części montażowe, na których zbierają się zanieczyszczenia. W rezultacie, zabudowaną powierzchnię wokół sedesu, umywalki lub bidetu można w łatwy sposób utrzymać w nienagannej czystości. Co więcej, jednolita powierzchnia, którą uzyskujemy po instalacji stelaża podtynkowego daje możliwość szerokich działań aranżacyjnych i dekoracyjnych. Istotną zaletą stelaży podtynkowych AQUA jest ich dostępność w komplecie z miską WC i deską toaletową. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Otrzymujemy bowiem produkt, który składa się ze wszystkich koniecznych do funkcjonowania elementów. Dzięki temu mamy pewność, że stelaż podtynkowy będzie idealnie dopasowany do miski WC. Jest to najprostszy sposób, aby nie tracić czasu na szukanie pasujących do siebie elementów instalacji WC. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale przede wszystkim sprawia, że elementy wyposażenia idealnie pasują do siebie pod kątem technicznym jak również kształtu, stylu i koloru.

Praktyczna półka w zabudowie stelaża podtynkowego AQUA.
Praktyczna półka w zabudowie stelaża podtynkowego AQUA.
Cersanit

Jak harmonijnie dopasować ceramikę w łazience?

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym użyteczność musi iść w parze z walorami estetycznymi. Aby stworzyć spójne wnętrze dobrze jest przemyśleć i zaprojektować przestrzeń, która najbardziej odpowiada indywidualnym preferencjom i upodobaniom. Pomieszczenie powinno mieć motyw przewodni, do którego dobierzemy elementy ceramiki, meble, dekoracje oraz kolory i fakturę ścian. W nowoczesnych łazienkach dobrze prezentuje się ceramika o geometrycznych kształtach. Warto wówczas wybrać zestaw spłukujący AQUA np. z miską z kolekcji CITY SQUARE by Cersanit. W stylach klasycznych, glamour lub prowansalskim i vinted można zdecydować się na wprowadzenie kształtów z delikatnym zaokrągleniem i skorzystać z zestawu AQUA z miską zawieszaną z kolekcji ZEN PRO by Cersanit.

Stelaże podtynkowe AQUA marki Cersanit są dostępne w wersji pneumatycznej i mechanicznej.
Stelaże podtynkowe AQUA marki Cersanit są dostępne w wersji pneumatycznej i mechanicznej.
Cersanit

Bezpieczne stelaże w wersji mechanicznej i pneumatycznej

Wybierając rodzaj stelaża podtynkowego musimy podjąć decyzję odnośnie typu spłukiwania. Mechaniczny system spłukiwania uruchamiany jest poprzez wprawienie w ruch dźwigni. Po naciśnięciu klawisza dźwignia podnosi się do góry i uwalnia zebraną w zbiorniku wodę. Jednak, coraz większym powodzeniem cieszą się stelaże z pneumatycznym sposobem spłukiwania. Ich ogromną zaletą jest bardzo cicha praca, dzięki czemu korzystanie z toalety staje się bardziej komfortowe. Spłukiwanie wody uruchamiane jest przez działanie sprężonego powietrza, które po naciśnięciu przycisku wtłaczane jest do zaworu spustowego. Stelaże podtynkowe AQUA mechaniczne i pneumatyczne oferowane są w uniwersalnym rozmiarze o szerokości 50  i wysokości 116,5 - 136,5 cm. W ofercie Cersanit dostępny jest także węższy stelaż pneumatyczny o szerokość 41 cm i wysokości 94,5-114,5 cm, który idealnie sprawdzi się w łazience o niewielkich rozmiarach lub niestandardowym kształcie np. na poddaszu ze skosami.

Stelaż AQUA w wersji niskiej doskonale sprawdzi się w łazience ze skosami.
Stelaż AQUA w wersji niskiej doskonale sprawdzi się w łazience ze skosami.
Cersanit

Stelaże AQUA wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów i z dbałością o każdy szczegół. W zabudowie podtynkowej niezwykle ważne jest zapewnienie niezawodności całego systemu. W stelażach zamontowano, między innymi szczelne i wytrzymałe zbiorniki, które wytwarzane są metodą rozdmuchu. Uzyskana w ten sposób jednolita forma pozbawiona jest zbędnych łączeń i eliminuje ryzyko wycieku wody. Ponadto w obu wersjach stelaży (mechanicznej i pneumatycznej) zadbano o szereg funkcjonalnych udogodnień, które wpływają na łatwość montażu i wygodę użytkowania. Stelaże AQUA mają dwupunktowy system doprowadzania wody, dzięki czemu w trakcie montażu zdecydowanie łatwiej jest go połączyć z instalacją hydrauliczną. Kolejnym znacznym wsparciem podczas instalacji jest obniżenie zbiornika na wodę i pozostawienia kilkucentymetrowej przestrzeni między nim a górną ramą - dzięki temu można łatwo prowadzić konieczne w tym obszarze prace montażowe.

Kształt ramy oraz profilowanie zbiornika pozwala na oszczędność miejsca montażu, a dwa punkty podłączenia wody ułatwiają instalację systemu podtynkowego.
Kształt ramy oraz profilowanie zbiornika pozwala na oszczędność miejsca montażu, a dwa punkty podłączenia wody ułatwiają instalację systemu podtynkowego.
Cersanit

Funkcjonalny i nowoczesny stelaż podtynkowy powinien odznaczać się rozwiązaniami pozwalającymi na optymalizowanie zużycia wody. Z tego powodu we wszystkich wersjach AQUA zadbano o mechanizmy regulujące ilość wykorzystywanej do spłukiwania wody a w stelażach mechanicznych dodatkowo mamy opcję regulację siły wyrzutu wody.

Przyciski spłukujące - bogactwo wyboru, oszczędność wody i higiena

Przycisk spłukujący jest jednym z dwóch elementów, obok miski, który jest widoczny na zewnątrz. Dobrze, aby przycisk był odpowiednio dobrany do wystroju łazienki i spełniał nie tylko funkcję użytkową, ale także ozdobną.

Decydując się na przycisk dobrany kolorystycznie do armatury lub dodatków łazienkowych, możemy stworzyć harmonijną i spójną aranżację. Wybierając przycisk spłukujący dopasowany do koloru i faktury ściany może być elementem mało widocznym, minimalistycznym, niemal niezauważalnym. W ofercie Cersanit mamy do wyboru przyciski spłukujące w różnym kształcie, wykończone błyszczącym lub matowym chromem, złote, czarne, a także ze szklanymi elementami. Nowością w ofercie Cersanit są przyciski LUNA by Cersanit oraz BLOCK z wieloma kombinacjami kolorystycznymi. W przyciskach zostały użyte różnorodne połączenia kolorów oraz  różne rodzaje wykończenia powierzchni, co daje interesujący wygląd i wprowadza różnorodność we wnętrzu łazienki.

W stelażach AQUA 50 mechanicznym i pneumatycznym przyciski montowane są z przodu zbiornika ale też dostępny jest model stelaża (AQUA 40 PNEU QF LOW) gdzie przycisk możemy zamontować od góry.

Przycisk spłukujący pełni funkcję użytkową oraz dekoracyjną.
Przycisk spłukujący pełni funkcję użytkową oraz dekoracyjną.
Cersanit

Wybierając przycisk do stelaża, warto zwrócić uwagę nie tylko na aspekty estetyczne, ale również na kompatybilność z wybranym systemem. Pamiętajmy zatem, że do  zestawu podtynkowego pneumatycznego możemy dopasować wyłącznie przycisk pneumatyczny, a do zestawu mechanicznego tylko przycisk mechaniczny.

Przycisk zainstalowany ze stelażem AQUA będzie dozował odpowiednią ilość wody podczas spłukiwania toalety. Możemy ustawić spłukiwanie małe: od 2 do 3 litrów wody lub duże: 4, 5 lub 6 litrów. Ilość spłukiwanej wody  spłukiwania zależy od ustawienia zaworu spustowego oraz doboru miski WC. Wybierając miski ze spłukiwaniem wirowym, możemy ustawić oszczędne spłukiwanie na 2 litry i 4 litry, co pozwoli nam zaoszczędzić nawet do 20 tys. litrów wody rocznie.

Istotnym udogodnieniem kompatybilność wszystkich przycisków spłukujących marki Cersanit z koszyczkiem na kostki odświeżające FRESH SYSTEM. Koszyczek dostępny jest w stelażach AQUA i pozwala na łatwe utrzymanie czystości miski WC. FRESH SYSTEM  jest skuteczny i dyskretny (schowany wewnątrz zbiornika na wodę) a w celu aplikacji kostek wystarczy zdjąć  panel przycisku i umieścić detergent wewnątrz zbiornika.

Zobacz inspirującą kolekcję przycisków pneumatycznych ACCENTO:

allowfullscreen>

Łatwy i intuicyjny montaż stelaża podtynkowego

Rozwiązania zastosowane w stelażach AQUA sprawiają, że ich instalacja przebiega intuicyjnie i nie zajmuje dużo czasu. Przed przystąpieniem do prac należy dokładnie sprawdzić wszystkie wymiary i upewnić się, że stelaż będzie pasował rozmiarami. Następnie trzeba dopasować kolano odpływowe oraz wysokość nóżek. W obu przypadkach stelaż posiada udogodnienia, które pozwalają na perfekcyjne dostosowanie wszystkich elementów. Kolano ma czterostopniowy system regulacji głębokości, a obrotowe stopy pozwalają wybrać najbardziej dogodną pozycję nóżki. Warto wspomnieć również o zainstalowanych w stelażu hamulcach, dzięki którym montaż może wykonywać nawet jedna osoba.

Stelaże podtynkowe AQUA zostały wyposażone w szereg udogodnień instalacyjnych: uchwyty ścienne QUICK FIX, hamulce w obrotowych stopach, regulowane kolano odpływowe.
Stelaże podtynkowe AQUA zostały wyposażone w szereg udogodnień instalacyjnych: uchwyty ścienne QUICK FIX, hamulce w obrotowych stopach, regulowane kolano odpływowe.
Cersanit

Kolejnym krokiem jest wywiercenie otworów w wyznaczonych miejscach i zamontowanie stelaża za pomocą dołączonych do zestawu śrub i uchwytów ściennych QUICK FIX. Przed ostatecznym dokręceniem stelaża należy dokonać pomiaru poziomicą, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Następnie można przystąpić do podłączenia dopływu wody do zbiornika. Po zabezpieczeniu wszystkich elementów i zainstalowaniu uszczelek następuje zabudowa płytą karton-gips lub meblową.  Dalsze prace obejmują montaż miski zawieszanej oraz przycisku do spłukiwania wody.

Zobacz film instruktażowy z montażem stelaża mechanicznego AQUA 50 MECH QF:

Błędy popełniane przy montażu stelaży podtynkowych

Stelaże podtynkowe są coraz częściej wybieraną opcją, pozwalającą stworzyć ładne i estetycznie wykończone wnętrza. Niestety jednym z najczęściej popełnianych błędów przez inwestorów już podczas wybierania stelaża, jest decydowanie się na produkty o niskiej jakości. Przed zakupem zawsze warto zrobić rozeznanie wśród dostępnych marek i wybrać tę, która charakteryzuje się solidnością, ma duże doświadczenie i posiada dobre opinie. Kolejne błędy popełniane są na etapie montażu. Niektóre z nich mogą niestety skutkować demontażem całego systemu, dlatego dobrze jest poznać je wcześniej, aby uniknąć niepotrzebnego stresu. Należy pamiętać o wybraniu płyt gipsowo-kartonowych o odpowiedniej grubości, dokładnym przymocowaniu stelaża do ściany i starannym połączeniu wszystkich elementów hydraulicznych. Jednym z niedopatrzeń, które może przyczynić się do powstawania wycieków jest niedokładne zainstalowanie uszczelek. Kolejny spotykany błąd to niepoprawne zmierzenie wysokości do zamontowania miski WC. Niestety, już po zakończeniu instalacji może się okazać, że jest ona zawieszona za wysoko lub za nisko. Do błędów zalicza się także zły dobór wizualny i techniczny miski zawieszanej lub przycisku spłukującego.

Stelaże podtynkowe AQUA gwarantują bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.
Stelaże podtynkowe AQUA gwarantują bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.
Cersanit
    Więcej o:

Skomentuj:

Funkcjonalne systemy spłukiwania AQUA dopasowane do łazienki