Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Innowacyjna kołyska dla dzieci Memola od polskiej projektantki

red.

Kołyska Memola wspiera rozwój sensoryczny dzieci. Innowacyjny projekt został właśnie wyróżniony w prestiżowym konkursie Red Dot. Poznajcie bliżej kołyskę i jej autorkę - Agnieszkę Polinski.

Kołyska dla dzieci Memola powstała, aby stworzyć najlepsze z możliwych warunki do rozwoju małego człowieka. Przybrała ona postać okrągłego kosza podwieszanego do sufitu. Autorką projektu jest Agnieszka Poliński, absolwentka warszawskiej ASP. Młoda designerka we współpracy z lekarzem neurologiem, dr n.med. Grażyną Banaszek, stworzyła innowacyjny produkt, który rośnie wraz z dzieckiem i może mu służyć aż do 12. roku życia. Na początku wisząca kołyska może zastępować tradycyjne łóżeczko dziecięce. Gdy niemowlak podrośnie, kołyska służy za kosz sensoryczny. Dziecko może w niej wzmacniać mięśnie, leżeć na brzuszku, a później także siadać. Większym dzieciom kołyska może służyć za huśtawkę.

Nowoczesna kołyska dla dzieci

Co ważne, kołyska jest niezwykle bezpieczna i wygodna. Rodzice mają dostęp do niej i dziecka z każdej strony, a dzięki transparentnym bokom mogą cały czas widzieć, co robi ich pociecha. Kołyskę łatwo też złożyć do dołączonego pokrowca i przenieść w dowolne miejsce. Można z niej korzystać także na zewnątrz.

Kołyska jest nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna, mówiąc potocznie - dobrze wygląda. Jej design właśnie został doceniony w prestiżowym konkursie Red Dot 2017. Jak podkreśliło jury, Memola w realny sposób stymuluje rozwój dziecka. Red Dot to nagroda określana mianem Oscara Designu. W tegorocznej edycji nagrodzono aż 13 projektów z Polski.

Kołyska obsypana nagrodami

Red Dot, choć prestiżowa, nie jest jedyną nagrodą, jaką otrzymała kołyska. W 2015 roku zdobyła ona Nagrodę Rodziców konkursu Zabawkowicz, w 2016 roku brązowy medal najlepszych produktów dziecięcych przyznany przez brytyjski miesięcznik “Mumii”, została także finalistką konkursu Dobry Wzór 2016. Biorąc pod uwagę, że kołyska oryginalnie powstała jako praca dyplomowa Agnieszki Polinski na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego ASP, jest to wynik imponujący. Obecny kształt kołyski Memola jest wynikiem późniejszych udoskonaleń. Żeby promować i udostępniać produkt, projektantka założyła firmę o nazwie Memola właśnie. Dzięki temu kołyska jest dostępna w sprzedaży.

    Więcej o:

Skomentuj:

Innowacyjna kołyska dla dzieci Memola od polskiej projektantki