Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak technologie pozwalają uprościć życie rodzinne?

Gorenje

Obowiązki domowe mogę być kłopotliwe i wypełniać ostatnie wolne chwile w terminarzu – a to tylko część całego życia rodzinnego. Jednym z bardziej czasochłonnych zajęć jest gotowanie. Sprawdź, jak technologia i uproszczania jakie ze sobą niesie, może znacząco ułatwić i skrócić Twój czas spędzany w kuchni, by mieć więcej czasu dla rodziny!

kuchnia wyposażenie kuchni agd lodówka mikrofalówka okap urządzenia agd gorenje
Nowoczesne technologie w kuchni
Fot. Gorenje

Automatyzacja

Nowoczesne technologie zawitały również do kuchni i stały się jednym ze sposobów na ulepszenie gotowania. Istnieją programy i funkcje, które pomogą użytkownikowi stać się prawdziwym szefem kuchni lub ułatwią wykonywanie prac domowych. To na przykład kuchenka mikrofalowa z kolekcji Gorenje Simplicity, która automatycznie dostosowuje moc i czas gotowania do rodzaju i wagi żywności – dzięki czemu po włożeniu do niej jedzenia i uruchomieniu odpowiedniego programu otrzymasz idealnie podgrzane danie. Z kolei inteligentne płyty indukcyjne Gorenje z tej samej kolekcji potrafią automatycznie rozpoznać położenie i wielkość garnka oraz dostosować sposób podgrzewania. Takie ułatwienie pomaga w idealnym dobieraniu temperatury w procesie przygotowywania posiłków oraz na podgrzewanie w równomierny i odpowiedni sposób. Jakie jeszcze sprzęty mogą ułatwić nam życie? Zmywarka z zaawansowanym systemem czujników dostosuje program mycia odpowiednio do stopnia zabrudzenia naczyń. Takie rozwiązanie sprawi, że sprzątanie po gotowaniu, czy obiedzie rodzinnym lub imprezie organizowanej w domu będzie dużo szybsze i efektowniejsze.

„Przyszłość nadeszła” i wykorzystuje technologie które powstały po to, by znacząco ułatwić życie i pozwalać na spędzanie czasu w przyjemniejszy sposób - dlatego warto postawić na inteligentne i zautomatyzowane rozwiązania w domu.

Technologie adaptacyjna i intuicyjne funkcje

Na rynku dostępne są również rozwiązania rozpoznające i uczące się stylu życia użytkownika, które dostosowują się do niego. To ułatwienia, dzięki którym przyrządzanie, odgrzewanie lub przechowywanie posiłków staje się naprawdę szybkie i mniej wymagające. Chłodziarko-zamrażarka z funkcją AdaptTech od Gorenje utrzymuje stałą temperaturę niezależnie od tego, jak często jej drzwi są otwierane. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w domu lub w pracy, gdzie drzwi lodówki są otwierane i zamykane wiele razy w ciągu dnia. Specjalny czujnik światła na okapie wentylacyjnym Gorenje potrafi rozpoznać kiedy użytkownik stoi przed urządzeniem i automatycznie  włącza światło. Funkcja ta przyda się szczególnie wtedy, gdy mamy zajęte obie ręce. Z kolei piekarnik Gorenje zapamiętuje ustawienia temperatury z dostosowaniem do użytkownika – nie musisz głowić się nad tym za każdym razem, bo Twój piekarnik będzie pamiętał o tym za Ciebie. Obecnie prym wiodą urządzenia z automatycznymi ustawieniami programów i funkcji, prostą obsługą oraz ułatwioną regulacją ręczną. Intuicyjny interfejs często jest bardziej pomocny niż skomplikowane, długie opisy każdej z funkcji – w końcu prościej najczęściej znaczy lepiej.

kuchnia wyposażenie kuchni agd lodówka mikrofalówka okap urządzenia agd gorenje
Nowoczesne technologie w kuchni
Fot. Gorenje

Obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe

Nowa seria produktów Gorenje Simplicity została zaprojektowana z myślą o uproszczeniu życia i odciążeniu użytkowników. Jej uosobieniem jest motto  „Life Simplified”, („Uproszczone życie”), które w odniesieniu do technologii oznacza mniej przycisków, a w kontekście życia – mniej poświęcanego czasu na obowiązki domowe. Motto odnosi się również do stylistyki produktów. Kolekcja została zaprojektowana w dwóch klasycznych kolorach - nieskazitelnej bieli i głębokiej czerni, dzięki czemu doskonale będzie pasowała do każdego wystroju kuchni.

- W dzisiejszych czasach ludzie nie mogą przeznaczać zbyt dużo czasu na obowiązki domowe. Mają wiele ważniejszych spraw na głowie niż myślenie o tak prozaicznych  czynnościach  jak np. kiedy umyć naczynia. - mówi Alenka Potočnik Anžič, dyrektor ds. marketingu i komunikacji  Gorenje.

- Konsumenci szukają urządzeń gospodarstwa domowego, które pozwolą im zaoszczędzić cenny czas i wyeliminować uciążliwości z codziennego życia. „Bez kłopotliwych sytuacji” to także motto najnowszych urządzeń gospodarstwa domowego kolekcji Simplicity Gorenje. Sprzęty są intuicyjne i proste w obsłudze, mają elegancki i minimalistyczny wygląd oraz posiadają sterowanie adaptacyjne i automatyczne programy funkcyjne, a wszystko to  przy bardzo korzystnym stosunku ceny do jakości. - dodaje Potočnik Anžič.       

Życie może być prostsze

Dzięki rozwojowi technologii życie w wielu dziedzinach stało się prostsze. Wszechobecna elektronika została wymyślona po to, by spełniać określone potrzeby, przyśpieszać wykonywanie zadań i ułatwiać rozwiązywanie różnych problemów. Warto postawić na sprawdzone urządzenia, które zostały zaprojektowane i przygotowane z myślą o poprawie jakości życia. Wszystko to po to, by mniej męczyć się z wykonywaniem prozaicznych czynności i cieszyć się większą ilością wolnego czasu.       

Więcej informacji na: https://www.gorenje.pl/produkty/linie-wzornicze/gorenje-simplicity

kuchnia wyposażenie kuchni agd lodówka mikrofalówka okap urządzenia agd gorenje
Nowoczesne technologie w kuchni
Fot. Gorenje
    Więcej o:

Skomentuj:

Jak technologie pozwalają uprościć życie rodzinne?