Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wybrać styl aranżacji mieszkania?

AZ/materiał reklamowy

Wybór swojego stylu aranżacji w mieszkaniu jest rzeczą niezwykle istotną i ważną. W nim spędzamy popołudnia i wieczory, a także dni wolne od pracy. Z tego też powodu niezwykle ważne jest to, byśmy czuli się w nim dobrze i komfortowo. Warto więc zastanowić się nad tym, w jakich wnętrzach czujemy się dobrze i jaki styl chcielibyśmy uzyskać w swoim mieszkaniu.

Jak wybrać styl aranżacji mieszkania?
Jak wybrać styl aranżacji mieszkania?
BeautifulMinds

Co to jest styl?

Styl wnętrza to nic innego jak ogólna estetyka, którą kierujemy się podczas aranżacji wnętrza. Zazwyczaj styl to charakterystyczne kolory, meble czy dodatki. Jak zatem wybrać swój styl? Najprościej jest przejrzeć sieć w poszukiwaniach zdjęć różnych stylów. Jeżeli mamy swoje ulubione kolory, które widzimy w naszym wnętrzu, to może się okazać, że jest to kolor jakiegoś stylu i będzie łatwiej wybrać inne dodatki pasujące do niego. Warto poszukać inspiracji na różnego rodzaju portalach społecznościowych, gdzie można znaleźć ciekawe strony osób pokazujących swoje wnętrza. Warto też pomyśleć o konsultacji z architektem wnętrz, który ma już przygotowane gotowe zestawy projektów różnych stylów. Architekt wnętrz BeautifulMinds Warszawa z całą pewnością przedstawi ciekawe pomysły na indywidualną aranżację twojego wnętrza.

Jak odnaleźć swój styl?

W pierwszej kolejności musimy wybrać paletę kolorów i barw, które są nam najbliższe. Musimy przede wszystkim czuć się wśród nich komfortowo. Kolory mogą działać uspokajająco lub drażniąco. Warto zatem zadać sobie pytanie czy wolimy kolory ziemi, ciepłe beże, brązy pastele czy też może chłodniejsze szarości. Jeżeli jednak zależy nam na pobudzeniu lepiej wybrać żywe i intensywne kolory. Styl jest kwestią bardzo indywidualną i idealnie sprawdza się tutaj powiedzenie, że ile osób, tyle preferencji. Często słyszymy nazwy stylów takich jak boho, styl skandynawski, art deco czy eklektyczny.

Warto porównać je sobie i zastanowić się nad tym, jaki będzie idealny dla nas. Sam proces odkrywania barw, kolorów i dodatków może być niesamowicie ekscytującym przeżyciem. Jeżeli masz problem z wyborem kolorów do twojego mieszkania, przeanalizuj zawartość swojej szafy. To będzie ogromna podpowiedź, jakie kolory wybrać do wnętrza, w którym spędzasz większość swojego czasu. Podpowiedzią może być również to, co ci się podoba w mieszkaniach twoich przyjaciół i znajomych. We wcześniej wspomnianych zdjęciach na portalach społecznościowych również jesteśmy w stanie znaleźć te, które nam się spodobają i będą świetną inspiracją.

.
.
BeautifulMinds

Funkcjonalność

W ferworze walki z poszukiwaniem swojego stylu nie zapomnij o tym, by wnętrza były funkcjonalne. W mieszkaniu gdzie dużo czasu spędzają dzieci i całą rodziną, nie sprawdzi się styl glamour z niewielką, elegancką sofą i równie eleganckimi dodatkami. Musimy dopasować meble do ilości osób mieszkających, a także do ewentualnych zwierząt, które są w naszym mieszkaniu, bądź kiedyś się pojawią.

Ekologia

Dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi na otaczającą nas przyrodę. Warto wziąć pod uwagę ekologiczne rozwiązania, które są również ogólnodostępne i warte zainteresowania.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wybrać styl aranżacji mieszkania?