Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wybrać zlew podwieszany i zamontować go w blacie?

AZ

Zlewy podwieszane to rewelacyjna propozycja dla wszystkich miłośników estetycznych i funkcjonalnych wnętrz. Ich prosty design sprawdzi się zarówno w przestronnej kuchni, aneksie z salonem, czy w niewielkiej przestrzeni. Co musisz wiedzieć przed wyborem zlewu podwieszanego?

Jak wybrać zlew podwieszany i zamontować go w blacie?
Jak wybrać zlew podwieszany i zamontować go w blacie?
Sinkquality

Podwieszany zlew – co musisz wiedzieć przed zakupem? 

Zanim przejdziesz do wyboru konkretnego modelu zlewozmywaka, warto zacząć od poznania wymagań jego instalacji. Minimalistyczny i nowoczesny wygląd zlewów podwieszanych (nazywanych także podblatowymi) sprawia, że coraz chętniej sięgają po nie projektanci i architekci wnętrz. Montowane są bezpośrednio pod blatem, tworząc niewidoczne łączenie. Brak wystających krawędzi sprawia, że utrzymanie czystości wokoło zlewozmywaka jest proste.

Na decyzję, jaki zlew podwieszanywybrać, wpływają przede wszystkim osobiste preferencje użytkowników, wielkość kuchni oraz zasoby finansowe. Rozmyślając nad zakupem zlewozmywaka podwieszanego, musisz wziąć pod uwagę nieco wyższą półkę cenową, zarówno, jeśli chodzi o sprzęt, jak i niechłonący wody blat, w którym będzie zamocowany. 

Jaki zlew kuchenny podwieszany wybrać – najważniejsze cechy

Jak już wiesz, zlewozmywak podblatowy wymaga odpowiednich warunków, by w pełni spełniać swoją rolę w kuchni. Z drugiej strony, wybór odpowiedniego modelu jest bardzo istotny w kontekście długotrwałego użytkowania. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze zlewu podwieszanego? Przede wszystkim na:

  • materiał wykonania zlewu, 
  • ilość komór i ewentualną obecność ociekacza,
  • głębokość zlewu,
  • kształt i pojemność komory, 
  • ogólną funkcjonalność i design,
  • miejsce dostępne w kuchni, 
  • rodzaj blatu do zlewu podwieszanego, 
  • osobiste preferencje i potrzeby domowników. 

Zbiór tych cech pozwoli podjąć decyzję, jaki idealny zlew podwieszany wybrać. Równie istotne jest dobranie zlewozmywaka o odpowiednich wymiarach. Warto wiedzieć, że rozmiar komory różni się od całego zlewu. Na rysunku zobaczysz, jak zmierzyć zlew podwieszany i do czego odnoszą się wymiary podawane przez producentów. 

Jaki zlew kuchenny podwieszany wybrać – najważniejsze cechy
Jaki zlew kuchenny podwieszany wybrać – najważniejsze cechy
Sinkquality

Zlew podwieszany – jaki materiał będzie najlepszy?

Podczas rozważania różnych modeli zlewozmywaków podwieszanych, najważniejszą rzeczą powinien być dla Ciebie materiał, z którego został wykonany sprzęt kuchenny. To czynnik decydujący o jakości, trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej na rynku spotkasz się z modelami wykonanymi ze stali, ceramiki lub z kompozytu granitowego. Wybór powinien być zależny od preferencji domowników, jednak warto zwrócić także uwagę na funkcjonalność zlewu z danego materiału.

Podwieszane zlewy stalowe są z reguły łatwe w czyszczeniu i odporne na temperaturę oraz silne środki czystości. Niejednokrotnie jednak ulegają matowieniu i zarysowaniom. Są także mniej odporne na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. 

Zlewy ceramiczne, choć odporne na zarysowania i chemię gospodarczą, są dość kruche i podatne na stłuczenia. Często kojarzone są z armaturą łazienkową.

Niezwykle popularnym wyborem w ostatnich latach są granitowe zlewozmywaki podwieszane. To niezwykle trwałe egzemplarze, należące do grupy kompozytów. Zlewy granitowe produkowane są z mieszanki naturalnego kruszywa i dedykowanej żywicy, w odpowiednich proporcjach. Dzięki temu materiał zachowuje dobry wygląd przez wiele lat. 

W SINK Quality znajdziesz wysokiej jakości zlewozmywaki podwieszane ARGON, produkowane w technologii NANO GRANIT. Ich nowoczesny design i profilowane ścianki idealnie sprawdzą się w każdej kuchni. Są odporne na wysokie temperatury i szok termiczny, a także na uderzenia, zarysowania, odbarwienia oraz plamy. Nie straszne im ciężkie garnki, naczynia, czy ostre sztućce. Dodatkowo, do każdego zlewu podblatowego ARGON, otrzymasz dedykowany syfon przyścienny w prezencie! 

Zlew podwieszany – jaki materiał będzie najlepszy?
Zlew podwieszany – jaki materiał będzie najlepszy?
Sinkquality

Jaki blat pod zlew podwieszany będzie najlepszy?

Kolejną istotną kwestią podczas wyboru zlewozmywaka podwieszanego do kuchni, jest wielkość i rodzaj blatu. Konkretny materiał blatu wpływa nie tylko na sposób montażu sprzętów kuchennych, ale także odpowiada za trwałość i nasiąkanie wodą. 

Modeli podblatowych nie powinno się montować w każdym blacie, gdyż jest narażony na bezpośredni kontakt z wodą nawet do kilkunastu razy dziennie. Blaty drewniane lub z płyt laminowanych i MDF, są znacznie bardziej narażone na zacieki, odbarwienia i uszkodzenia mechaniczne, szczególnie w okolicach krawędzi łączącej zlew z blatem. 

Najlepszym wyborem są spieki kwarcowe, blaty kamienne, kompozytowe lub kompaktowe (utwardzane specjalną żywicą), które są znacznie trwalsze, odporne na wgniecenia, temperaturę i nie chłoną wody. Dodatkowo, prezentują się bardzo stylowo i elegancko, dzięki czemu kuchnia jest designerska i nabiera nowoczesności. 

Jeśli posiadasz sporo przestrzeni roboczej w kuchni, nie musisz się ograniczać co do wielkości komory w zlewie. Wybierz pojemny model do szafki 60 cm. Natomiast mniejsze kuchnie warto wyposażyć w równie praktyczne modele zlewów podwieszanych do szafki 50 cm.

Jaki blat pod zlew podwieszany będzie najlepszy?
Jaki blat pod zlew podwieszany będzie najlepszy?
Sinkquality

Jak zamontować zlew podwieszany?   

Z uwagi na konstrukcję, zlewozmywaki podblatowe wymagają doświadczenia montażysty oraz instalacji w trwałym blacie kuchennym. Instalację tego rodzaju zlewozmywaka należy wykonać od dołu blatu, w precyzyjnie dociętym otworze o idealnie dopasowanym kształcie oraz wyszlifowanych krawędziach, dzięki czemu uzyskuje się jednolitą powierzchnię na blacie. 

Podobnie jest w przypadku montażu akcesoriów do zlewu powieszanego. Do zamieszczenia baterii kuchennych, dozowników czy filtrów wody należy przewidzieć dodatkowe otwory w blacie kuchennym. 

Samodzielna instalacja kuchennego zlewu podwieszanego wymaga wiedzy i umiejętności praktycznych. Dlatego też, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja kuchnia będzie odpowiednio wykończona, zleć montaż osobom wyspecjalizowanym. Wielu producentów blatów kuchennych oferuje usługę wycinania otworów, dopasowanych bezpośrednio pod model zlewu podwieszanego.

Jeśli decydujesz się wykonać montaż samodzielnie, stosuj się do zaleceń w instrukcji załączonej do wybranego modelu zlewu.  

Kuchnia marzeń z idealnym podwieszanym zlewozmywakiem granitowym

Zlewozmywak podwieszany to niezwykle estetyczne i luksusowe rozwiązanie do nowoczesnej kuchni. Pamiętaj, by wybierając idealny model postawić na wygodę – to Ty będziesz korzystać ze zlewu, dlatego przemyśl jego funkcjonalność, kształt, materiał oraz wygląd.

Zapraszamy także do sklepu SINK Quality, by zapoznać się z ofertą wysokiej jakości zlewozmywaków granitowych podwieszanych i wpuszczanych, a także nowoczesnych akcesoriów kuchennych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wybrać zlew podwieszany i zamontować go w blacie?