Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zaaranżować wysokie mieszkanie?

AS

Mieszkania z wysokim sufitem są charakterystyczne dla kamienic i wielu jednoznacznie się z nimi kojarzą. Trend na wysokie mieszkania od dłuższego czasu pojawia się w projektach domów jednorodzinnych, pozostawiając architektom pole do twórczej aranżacji. To prawdziwe wyzwanie, z którym lubią mierzyć się specjaliści. Jak zaaranżować wysokie mieszkanie?

Jak zaaranżować wysokie mieszkanie?
Jak zaaranżować wysokie mieszkanie?
Rednetdom

Minimalizm lub tradycja

Nowoczesne mieszkania coraz częściej celowo mają wysoki sufit, by otworzyć przestrzeń. To alternatywa dla mniejszego metrażu, dająca wiele możliwości. Istnieje wiele inspiracji na aranżacje wnętrz, lecz wszystko zależy od upodobań mieszkańców.

W tak otwartej przestrzeni najczęściej gości minimalizm w połączeniu z praktycznymi rozwiązaniami na wykorzystanie każdego centymetra ściany. Inni decydują się na tradycyjne urządzenie wnętrz, pozostawiając je nietknięte. I obydwie wersje mają swój urok – trzeba je tylko odpowiednio zaaranżować.

Kolor ma znaczenie

Duża przestrzeń powinna być zagospodarowana w taki sposób, aby nie działała na mieszkańców przytłaczająco. Chcąc podkreślić wysokość ścian, warto pomalować je w jasnych kolorach. Sprawdzą się tutaj odcienie bieli czy beżu. Jeśli w planie są aranżacje wnętrz zakładające optyczne zmniejszenie przestrzeni, można pomalować ściany w regularne poziome pasy lub pociągnąć jeden grubszy mniej więcej w połowie wysokości pomieszczenia.

Podobny efekt przyniesie położenie podłóg w ciemnym kolorze i pomalowanie sufitu w zbliżonym odcieniu. Ściany powinny pozostać jaśniejsze, ciekawie kontrastując z prostopadłymi powierzchniami.

Mieszkania z wysokim sufitem
Mieszkania z wysokim sufitem
Rednetdom

Domowa bibliote(cz)ka

Marzeniem wielu jest posiadanie własnego zbioru książek. Wysokie mieszkania mają do tego spory potencjał. Aranżacje wnętrz pod kątem biblioteczki nie są zbyt wymagające technicznie, a efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania.

Regał w stylu industrialnym czy drewniane półki zamontowane w równych odstępach sprawią wrażenie poukładanej przestrzeni. Można pokusić się o odrobinę ekstrawagancji i rozmieścić półki na wspornikach, tworząc ciekawy kształt. Charakteru tej przestrzeni nadadzą miękkie fotele a także stylowa drabinka.

Antresola – klasyczne wykorzystanie domowej przestrzeni

Nikt nie ma wątpliwości, że antresola jest znakomitym pomysłem na zyskanie dodatkowych metrów w pomieszczeniu. Może pełnić funkcję sypialni, garderoby lub kącika gościnnego – aranżacje wnętrz zależą od ich przeznaczenia. Najważniejsze, aby przestrzeń była zagospodarowana praktycznie, zgrabnie i wygodnie. Zaleca się, aby wysokość ścian na antresoli wynosiła około 2 metrów. To niezbędne minimum dla odpowiedniego komfortu.

Duże okna

Wysokie, panoramiczne okna wpuszczą do wnętrza dużo światła i są szalenie modne w budynkach jednorodzinnych. W słoneczne dni porządnie ogrzeją pomieszczenie, co pozwoli nieco obniżyć rachunki. Aranżacje wnętrz przy tak dużych oknach nie muszą być wyszukane. Idealnie sprawdzi się wspomniany wcześniej minimalizm, choć i zagospodarowanie przestrzeni zielenią również będzie miało swój urok.

Partnerem materiału jest redNet Dom.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak zaaranżować wysokie mieszkanie?