Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zmienić żyrandol w kwiatowy karmnik?

Materiały prasowe

Bez względu na to czy jest to karmnik, basen dla ptaków czy budka lęgowa, pelargonie sprawiają, że ulubione miejsca ptaków w ogrodzie rozkwitają.

Pelargoniowy żyrandol z domkiem dla ptaków i owadów
Pelargoniowy żyrandol z domkiem dla ptaków i owadów
Fot. Pelargonium for Europe

Do zrobienia tej efektownej, modnej, wiszącej dekoracji z upcyklingu potrzebny jest stary żyrandol, domek dla ptaków, domek dla owadów, kilka doniczek (w zależności od liczby ramion żyrandola), klej na gorąco i pistolet do klejenia, farba lub sprej i pasujące pelargonie.

 

Kwitnący żyrandol
Kwitnący żyrandol
Fot. Pelargonium for Europe

Potrzebne rzeczy:

  1. Pelargonia zwisająca
  2. Budka dla ptaków lub karmnik
  3. Pistolet do kleju na ciepło
  4. Metalowa doniczka
  5. Farba w spray`u 

Karmnik z żyrandola - krok po kroku

Klejem na gorąco należy przymocować do świeczników umieszczonych na ramionach żyrandola domek dla ptaków, domek dla owadów i metalowe doniczki. Jeśli podstawki do świec mają szpilki, zaleca się wcześniejsze wywiercenie małych otworów w przedmiotach, które mają zostać zamocowane. Następnie należy pomalować lub spryskać żyrandol wybranym kolorem, posadzić w doniczkach pelargonie i zawiesić przerobiony żyrandol w słonecznym miejscu lub w półcieniu w ogrodzie.

Wskazówka: samoczyszczące odmiany pelargonii zwisającej są idealne do wysoko wiszących dekoracji. Są bardzo łatwe w pielęgnacji i latem mogą rozrosnąć się do 1,5 m długości.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak zmienić żyrandol w kwiatowy karmnik?