Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaki blat do biurka – wielkość, materiał

AZ/materiał reklamowy

Wybór blatu biurka nie jest tylko kwestią estetyczną, a przede wszystkim funkcjonalną. Od wielkości blatu zależy ilość miejsca, przy którym swobodnie będziemy mogli pracować, uczyć się czy grać. Surowiec, z którego mebel powstanie, wpłynie natomiast na jego trwałość, odporność czy łatwość utrzymania w czystości. Dlatego tak ważne, aby blat biurka odpowiadał na indywidualne potrzeby użytkownika.

Jaki blat do biurka – wielkość, materiał
Jaki blat do biurka – wielkość, materiał
Motiondesk

Wielkość blatu a rodzaj wykonywanej pracy

Meble o standardowych wymiarach, na które natykamy się w sklepach stacjonarnych i internetowych, bardzo często nie odpowiadają naszym wymaganiom. Tymczasem wielkość mebla biurowego powinna zależeć od rodzaju wykonywanych przy nim czynności czy też dostępnej przestrzeni w pokoju. To z kolei są kwestie mocno indywidualne. 

Zastanawiając się zatem, jaki blat do biurka wybrać, zwróćmy uwagę, ile przedmiotów w trakcie pracy czy nauki na nim gromadzimy. Komputer stacjonarny z myszką, klawiaturą i monitorem, które znajdują się najczęściej na powierzchni blatu, już zajmują sporo przestrzeni. Do tego jeśli jeszcze korzystamy z zeszytów, segregatorów, książek, długopisów i innych materiałów piśmienniczych, standardowych wymiarów biurko o szerokości 160 cm i głębokości 80 cm może okazać się niewystarczające. 

Indywidualne dopasowanie wielkości blatu jest również istotne, jeżeli przy biurku realizujemy nasze hobby w stylu szycia czy malowania. Dobrym rozwiązaniem na połączenie miejsca do pracy przy komputerze z miejscem do nauki czy realizacji zainteresowań jest blat biurka w kształcie litery L.

Architekci, projektanci czy rysownicy są jednymi z tych osób, które potrzebują sporej wielkości blatu do wykonywania swojej pracy. W ich przypadku warto zastanowić się nad biurkiem o szerokości nawet 180 cm i więcej.

Materiał wykonania blatu a wygląd i funkcjonalność biurka

Biurka dostępne w sprzedaży wykonywane są z surowców różnego rodzaju, najczęściej wybierane są jednak materiały naturalne, czyli lite drewno i jego imitacje. Blaty z naturalnego tworzywa uchodzą za najbardziej szlachetne, ekologiczne i trwałe. Drewno nie jest oczywiście odporne na wszelkie uszkodzenia, nawet zadrapane ulegają renowacji, co świadczy o ich ponadczasowym pięknie. Blaty z litego drewna bardzo łatwo dopasować do wnętrza o różnym charakterze, a dzięki naturalnym rysunkom słojów i sęków nadają stylizacji niepowtarzalnej aury.

Popularnym wyborem materiału na blat biurka są również płyty meblowe i MDF. Pierwsze z nich swoją popularność zawdzięczają niskim cenom i różnorodności dostępnych laminatów. Blaty z płyty MDF stanowią natomiast dobry kompromis między litym drewnem a płytą meblową. Dzięki dużej plastyczności mogą prezentować się bardzo oryginalnie, a są przy tym wytrzymałe i dostępne w rozsądnych cenach. Blaty MDF mogą imitować naturalny wizerunek drewna, ale osoby, którym sęki i usłojenie surowca kojarzą się raczej z mankamentami niż zaletami, mają do wyboru biurka pozbawione ich faktury.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jaki blat do biurka – wielkość, materiał