Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaki materac będzie odpowiedni do pokoju nastolatka?

Artykuł sponsorowany

Zmiana wystroju pokoju z dziecięcego na nastoletni często wiąże się także ze zmianą łóżka. Zarówno łóżko, jak i materac dla nastolatka musi cechować wygoda i dostosowanie do potrzeb młodej osoby. Znając wartość wysokiej jakości snu, każdy rodzic pragnie dobrać swojemu dziecku jak najlepszy materac, który zapewni komfortowy wypoczynek. Podpowiadamy, na jakie modele warto zwrócić uwagę!

Jaki materac będzie odpowiedni do pokoju nastolatka?
Jaki materac będzie odpowiedni do pokoju nastolatka?
sweetsen.pl

Rozmiary, rodzaje wypełnienia i twardości materacy różnią się od siebie, przez co dobranie materaca idealnego dla konkretnej osoby nie zawsze jest łatwym zadaniem. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję dotyczącą materaca do pokoju nastolatka, zapoznaj się z naszymi wskazówkami, aby wiedzieć, na co warto zwrócić szczególną uwagę!

Rozmiar materaca dla nastolatka

Gdy łóżko dziecięce zmienia się na większe łóżko jednoosobowe, konieczny jest zakup materaca o odpowiednim rozmiarze. Największą popularnością, jeśli chodzi o łóżka dla jednej osoby, cieszy się materac 90 × 200 cm. To optymalna propozycja zarówno dla nastolatka, jak i osoby dorosłej, która śpi w łóżku w pojedynkę. Taki rozmiar zapewnia komfort snu i możliwość swobodnej zmiany pozycji, choć w razie konieczności wygodnie wyśpią się na nim nawet dwie osoby.

Większość łóżek dla nastolatków jest dostosowanych do wymiaru 90 × 200 cm. Jeśli jednak chcesz dać nastolatkowi jeszcze więcej przestrzeni na wypoczynek, możecie zdecydować się także na szerszy materac o wymiarach 120 × 200 cm.

Wypełnienie materaca do pokoju młodej osoby

Jeśli rozmiar materaca jest już ustalony, pora przejść do wyboru wypełnienia. Największą popularnością zarówno dla młodych, jak i starszych osób, cieszą się materace kieszeniowe oraz piankowe. Sprawdźmy, czym się od siebie różnią.

Materace kieszeniowe, choć też mają w sobie sprężyny, to nie to samo co materace sprężynowe. Te ostatnie wielu osobom dały się zapamiętać jako głośne i niewygodne po dłuższym czasie użytkowania. Zupełnie inaczej zachowują się materace kieszeniowe. Dzięki temu, że poszczególne sprężyny zamknięte są w osobnych kieszeniach, materac jest o wiele wygodniejszy i zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru masy ciała. Materace kieszeniowe polecane są zarówno dla singli, jak i dla par, ponieważ niwelują nieprzyjemne odczucia związane ze zmianą pozycji w trakcie snu.

Materace piankowe to druga najpopularniejsza opcja dla nastolatków, jak i dla osób dorosłych. Są lekkie, elastyczne i komfortowe, dzięki czemu zapewniają odpowiednie podparcie dla każdego odcinka kręgosłupa. W wielu przypadkach wybór pomiędzy materacem piankowym a kieszeniowym jest kwestią indywidualnych preferencji. Materace piankowe częściej wybierane są dla dzieci i nastolatków.

Warto pamiętać, że twardość materaca piankowego, podobnie jak materaca kieszeniowego, powinna być dobrana indywidualnie do masy ciała czy wzrostu korzystającej z niego osoby. Zbyt miękki materac może bowiem powodować poranne bóle pleców, podobnie jak zbyt twardy, który może uniemożliwić komfortowy wypoczynek.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jaki materac będzie odpowiedni do pokoju nastolatka?