Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaki styl wnętrz pasuje do Ciebie?

AZ

Aranżacja wnętrza to nie lada wyzwanie. Prawidłowo urządzone wnętrze powinny być nie tylko modne i funkcjonalne, ale przede wszystkim dostosowane do naszych upodobań. Jak zatem stworzyć harmonijne wnętrze? Najważniejsza zasada to wybór stylu, który będzie przez nas preferowany. Nawet najbardziej dopracowane wnętrze wykorzystujące najmodniejsze trendy wnętrzarskie nie sprawdzi się, jeśli nie wpisze się w nasze upodobania. W ilości oferowanych na rynku elementów wnętrzarskich naprawdę można się pogubić. Dlatego zanim zabierzemy się za urządzanie domu sprawdźmy, jaki styl wnętrz najlepiej do nas pasuje.

Jaki styl wnętrz pasuje do Ciebie?
Jaki styl wnętrz pasuje do Ciebie?
Domywstylu.pl

Styl romantyczny

Jeśli lubisz ciepłe i przytulne wnętrza, ten styl z całą pewnością jest dla Ciebie. Lekki, subtelny i przyjemny dla oka. Cechą charakterystyczna tego stylu są jasne meble oraz pastelowe kolory. Prym wiodą motywy kwiatowe oraz stylowe bibeloty, które są idealnym dopełnieniem każdej aranżacji. Wnętrza urządzone w taki sposób są jasne i dobrze doświetlone, dzięki firanom i zasłonom uszytym z lekkich, zwiewnych tkanin. Kanapy przyozdabiane są wzorzystymi narzutami oraz dużą ilością ozdobnych poduszek. Styl romantyczny to królestwo barw pastelowych. Najczęściej wybierana jest kość słoniowa, róże oraz błękity, które w połączeniu ze wzorzystymi dodatkami tworzą niezwykłą harmonię. Jeśli lubimy nadać wnętrzu nieco blasku, świetnie sprawdzą się tu dodatki w kolorze srebra lub złota. Duże ramy, lampy czy żyrandole będą idealne. Styl romantyczny kocha dywany. Miękkie, puszyste z pięknymi motywami. Wzory na dywanach muszą być jednak subtelne i delikatne. W tym stylu z całą pewnością należy unikać nadmiaru, zarówno w doborze dodatków, jak i tapet czy tkanin. 

.
.
domywstylu.pl

Styl nowoczesny

To przeciwieństwo stylu romantycznego. Jeśli wnętrza przeładowane dużą ilością wzorów, tkanin oraz bibelotów Cię męczą, wybierz styl nowoczesny. Obecnie projekty domów w nowoczesnych, które dostępne są m.in. w biurze projektowym "DOMY w stylu" są najczęściej wybierane przez osoby planujące budowę domu. Dlatego styl nowoczesny pojawia się również w większości aranżowanych wnętrz. W pomieszczeniach w tym stylu nie zobaczysz dużej ilości dekoracji, poduszek i kolorów. Tu króluje minimalizm. Nowoczesne wnętrza lubią geometryczne kształty i proste formy. To najczęściej duża przestrzeń o gładkiej powierzchni ścian i podłóg. Meble w tym stylu łączą w sobie drewno z dodatkowym materiałem jakim jest szkło, metal lub plastik. Kanapy najczęściej są ze skóry, a stoły pokryte taflą szkła. Kolorem dominującym w nowoczesnych wnętrzach jest biały. Najczęściej zestawia się go z odcieniami szarości lub brązu. Styl nowoczesny to również zabawa światłem, które jednocześnie nabiera dekoracyjnego charakteru.

Styl prowansalski

Świetnie odnajdujesz się w sielskich klimatach? Lubisz styl staromodny, ale z nutą elegancji? Dla Twoich wnętrz idealny będzie styl prowansalski. Jak sama nazwa wskazuje, inspirowany jest Prowansją i cudownymi, lawendowymi polami. Jeśli zdecydujemy na ten styl w swoich wnętrzach, to powinny one mieć jasne ściany. Najczęściej jest to kolor biały, beżowy, pastelowy błękit lub lawendowy fiolet. Meble kojarzone z tym stylem są lekkie, o delikatnej formie. Wykonane są z drewna w białym lub jasnym kolorze. Na podłodze najczęściej pojawia się terakota w kolorze brązu lub naturalny kamień. Jednak o charakterze wnętrza ostatecznie decydują dodatki. Zawsze są to elementy dekoracyjne, które wykorzystują ludową ornamentykę, haftowane albo lniane tkaniny oraz ceramikę.

Styl minimalistyczny

Lubisz niezagraconą meblami jasną przestrzeń? Nie podoba Ci się duża ilość kolorów i dekoracji? Wybierz styl minimalistyczny. Podstawowa zasada tego stylu to: mniej znaczy więcej. Urządzając minimalistyczne wnętrze, powinniśmy zrezygnować z  niepotrzebnych bibelotów, które najczęściej tylko zagracają miejsce. Stawiamy na jakość, a nie na ilość. Wybierając meble, zdecydujmy się na te z porządnych materiałów, które będą służyły nam na długie lata. Styl minimalistyczne stawia na przestronność i spokój. Kolorami dominującymi są biały, szary i czarny oraz geometryczne kształty takie jak kwadrat, trójkąt czy prostokąt. Wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym powinny zachwycać funkcjonalnością, oszczędną formą oraz doborem najlepszej jakości materiałów.

Styl klasyczny

Lubisz wygodę? Doceniasz elegancję i dobry smak? Zdecyduj się na styl klasyczny. Pamiętaj, że klasyka wcale nie jest nudna. Styl klasyczny bardzo często kojarzony jest z chłodem, jaki panuje w muzeum. Jest to błędne przeświadczenie. Jeśli przy urządzaniu wnętrza będziemy kierować się umiarem, osiągniemy piękny efekt. Najważniejsze to zachować umiar w kolorach. Każdy element aranżacji musi być kolorystycznie dobrany do całości. Jasne ściany w połączeniu z barwnymi tkaninami w postaci zasłon, obić i dywanów stworzą eleganckie wnętrza. Dobierając dodatki, oprócz perskich dywanów, skóry czy kamienia, możemy zdecydować się na złoto lub srebro, pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić z ilością.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jaki styl wnętrz pasuje do Ciebie?