Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaki typ lampy wybrać?

AZ

Jednym z elementów podczas projektowania wnętrz jest z pewnością oświetlenie. Nie powinno stanowić dodatku, który dobieramy na samym końcu. To, jaki wybierzemy kolor światła i jego intensywność wpłynie na odbiór całego pomieszczenia. Na rynku możemy zaobserwować aktualnie mnóstwo rodzajów i wzorów lamp. Oferta jest bogata, pozostaje tylko pytanie, czym się sugerować przy wyborze lampy? W tym artykule podpowiemy, na jaki typ lampy najlepiej się zdecydować.

Jaki typ lampy wybrać?
Jaki typ lampy wybrać?
max-light.com.pl

Kinkiety

Kinkiety to wszystkie elementy oświetlenia montowane do ścian. Istnieje bardzo wiele wzorów i kształtów, dlatego łatwo je dopasować do konkretnego pomieszczenia. Kinkiety mogą oświetlać zarówno całe pomieszczenie, jak i wybrany fragment, czy dekorację. Kinkiety ze względu na swój charakter montowane są głównie w korytarzach, przedpokoju oraz w łazience. Spotykać je można również w salonie, gdzie jego zadaniem jest oświetlenie konkretnego wydzielonego miejsca np. ze stolikiem kawowym. Kinkiety sprawdzają się także w sypialni. Są montowane nisko, aby dawały światło do pracy czy podczas czytania w łóżku. Umieszczane za zagłówkiem zastępują nocne lampki.

Z kolei chcąc zamontować kinkiet w kuchni należy pamiętać, aby wybrać model półprzeźroczysty bądź matowy, a klosz powinien być skierowany w dół. Kuchnia to pomieszczenie, gdzie wszystko łatwo się brudzi, dlatego wybrana przez nas lampa powinna być łatwa w utrzymaniu czystości. Warto przy zakupie kinkietów zwrócić uwagę na ich oprawę. Jeśli montujemy taką lampę w dużym pomieszczeniu należy wybrać kinkiet w oprawie przeźroczystej, aby dawał jak najwięcej światła. Jeżeli zależy nam na oświetleniu wybranego fragmentu pokoju można śmiało zdecydować się na kolorowe abażury. Aby zachować spójność przy aranżacji wnętrza, dobrym rozwiązaniem jest wybór lampy sufitowej oraz kinkietu w jednym stylu. Takie połączenie sprawi, że głównym źródłem światła będzie lampa na suficie, a eleganckim nastrojowym dodatkiem kinkiet. Dzięki temu oświetlenie w całym pomieszczeniu będzie harmonijnie ze sobą współgrać.

Lampy stojące

Ten typ lamp sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie chcemy dowolnie i stosunkowo łatwo operować światłem. Takie lampy są mobilne, można je ustawić w dowolnym miejscu. Są przede wszystkim źródłem dodatkowego światła. Lampa stojąca daje mniej rażące i delikatniejsze dla oczu światło. Dzięki takiemu dodatkowemu oświetleniu, pomieszczenie staje się bardziej funkcjonalne. Można łatwo operować poziomem światła i dopasować go do pory dnia i charakteru naszej aktywności. Dodatkowo lampa stojąca pasuje niemal do każdego pomieszczenia.

Można ją ustawić w salonie, w gabinecie, sypialni. Pięknie komponuje się także w holu, czy pokoju dziecięcym. Lampa stojąca niewątpliwie oprócz tego, że jest źródłem światła, jest także ozdobą i dekoracją wnętrza. Minusem może być rozmiar lamp stojących. Zajmują zdecydowanie więcej przestrzeni niż lampa wisząca, czy kinkiet. Stanowią one jednak dodatek, uzupełnienie górnej lampy. Aby wnętrze było przytulne, warto pomyśleć o połączeniu kilku rodzajów lamp. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jaki typ lampy wybrać?