Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakiego rodzaju plafon wybrać?

AZ

Które plafony dostatecznie doświetlają wnętrza? Na co zwracać uwagę, kupując oświetlenie tego rodzaju? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

plafon
LAMPA SUFITOWA PLAFON DIAMOND GLAMOUR CZARNY 50 CM
https://domilampy.pl/

Potrzebujesz dobrego oświetlenia? Czy Twoje mieszkanie lub dom mają niskie stropy? A może po prostu nie lubisz wiszących lamp? Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałeś tak, gwarantujemy, że plafony sufitowe spełnią Twoje oczekiwania!

Co to jest plafon?

Standardowy plafon to nic innego, jak po prostu lampa sufitowa. Element tego rodzaju w całości przylega do sufitu – dlatego tak świetnie sprawdzi się tam, gdzie mamy niskie stropy. Najpopularniejszy plafon to ten składający się z płaskiego klosza. Z tego względu, że coraz więcej osób stosuje oświetlenie tego rodzaju w sypialniach czy salonach, producenci zaczęli projektować bardziej finezyjne czy ze zwisającymi ozdobami rozwiązania. Dzięki tej różnorodności masz pewność, że ostatecznie znajdziesz najbardziej odpowiadający Ci wizualnie plafon.

Chociaż plafony poleca się głównie do niskich pomieszczeń, to coraz częściej stosowane są także przy wysokich sufitach. W takich pokojach z wysokim sufitem warto wybrać rozwiązania, które emitują odpowiednio rozproszone światło. Dzięki temu plafon może z powodzeniem pełnić funkcję głównego punktu świetlnego w danym pomieszczeniu.

Plafony sufitowe – rodzaje

Plafony można podzielić między innymi na rozwiązania ścienne oraz sufitowe. Te drugie często wykorzystuje się w kuchniach, przy czym w tym przypadku popularniejszą opcją są tak zwane półplafony. Natomiast plafony sufitowe sprawdzą się właściwie wszędzie.

Oświetlenie tego rodzaju można podzielić także na plafony LED, rozwiązania z czujnikiem ruchu, nowoczesne, w stylu skandynawskim, industrialnym, glamour czy retro. Pomijając oczywiście plafony w stylu klasycznym. Modele LED stosunkowo niedawno pojawiły się na rynku i już zyskały sporą popularność. Przede wszystkim wyróżniają się naturalną barwą oświetlenia oraz mniejszym zużyciem prądu. Plafony z czujnikiem ruchu natomiast to doskonała funkcjonalna opcja, która znajdzie zastosowanie głównie w przedpokoju, na korytarzu czy łazience. Oświetlenie tego rodzaju ma wbudowany moduł, który wykrywa ruch i plafon zapala się samodzielnie.

Nowoczesne, skandynawskie czy industrialne to określenia stylów plafonów. Wybierz ten model, który najbardziej pasuje do wnętrza danego pomieszczenia. Nowoczesne wyróżniają się najczęściej stonowanym kolorem i minimalizmem. Podobnie skandynawskie, które sprawdzą się przede wszystkim w pomieszczeniach o pastelowych barwach. Eleganckie Plafony glamour charakteryzują się przede wszystkim obecnością różnego rodzaju ozdób na lub wokół klosza. Sporą popularnością cieszą się modele z kryształkami czy kamieniami. Elementy te fenomenalnie odbijają światło.

Wybierając lampy sufitowe, pamiętaj, że najważniejsza jest funkcjonalność! Następnie skup się na wyborze odpowiedniego koloru, kształtu oraz stylu.

Gdzie można zastosować lampy sufitowe plafony?

Zarówno duże plafony sufitowe, jak i te mniejsze wersje możesz zamontować, gdziekolwiek zechcesz. W przypadku tego rodzaju oświetlenia nie ma właściwie żadnych ograniczeń. Ważne, by wybrać tylko odpowiednie rozwiązanie – a mianowicie takie, by stylistyką pasowało do aranżacji danego pomieszczenia i by element dawał nam tyle światła, ile potrzebujemy. Ta możliwość zastosowanie oświetlenia tego rodzaju jest możliwa dzięki temu, że dziś na rynku możesz znaleźć plafony w wielu wariantach. Różnią się nie tylko rozmiarem, ale i kształtem, kolorem czy designem. Dlatego dokładnie zastanów się, jakie lampy sufitowe odpowiednio wkomponują się w aranżację całego pomieszczenia.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jakiego rodzaju plafon wybrać?