Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolor Roku 2018 Pantone został wybrany

red.

Wiemy, jaki kolor będzie najmodniejszy w nadchodzącym roku! Został wybrany przez specjalistów z Pantone Color Institute. To Ultra Violet.

Jak co roku w grudniu Pantone Color Institute ogłasza Kolor Roku, który będzie dominować w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Tym razem ten tytuł trafia do odcienia o nazwie Ultra Violet. Jest to wyrazisty odcień fioletu.

W informacji Pantone Color Institute, czytamy, że jest to odcień złożony i kontemplacyjny. Ultra Violet sugeruje tajemnice kosmosu, ciekawość tego, co się ma dopiero wydarzyć i odkrycia tego, co nieznane. "Ogromne i bezkresne nocne niebo jest symbolem tego, co jest możliwe i inspiracją do poznawania świata poza naszym własnym".S

Kolor fioletowy ma bogate symboliczne znaczenie. Jest barwą królewską, przypisywaną koronowanym głowom. Często też kapłani przywdziewają fioletowe szaty, dlatego barwa ta symbolizuje duchowość, ale też magię, a nawet siły nadprzyrodzone. W porównaniu z zielenią greenery, która była Kolorem Roku 2017, Ultra Violet jest zdecydowanie bardziej złożony, zagadkowy, skłaniający do przemyśleń.

Żyjemy w czasach, które wymagają pomysłowości i wyobraźni. To jest ten rodzaj kreatywnej inspiracji, który jest właściwy dla Pantone 18-3838 Ultra Violet - fioletu opartego na błękicie. Przenosi on naszą świadomość i potencjał na wyższy poziom. Od eksplorowania nowych technologii i innych galaktyk, po artystyczną ekspresję i duchową refleksję

- mówi o nowym kolorze roku Leatrice Eiseman, dyrektor Pantone Color Institute.

Fiolet będzie się teraz ze wzmożoną intensywnością pojawiał w designie, wnętrzach, modzie i niemal każdej dziedzinie związanej z projektowaniem.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kolor Roku 2018 Pantone został wybrany