Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kominek gazowy: dlaczego warto się na niego zdecydować?

AS/MŚ

Kominek gazowy to doskonała alternatywa dla opalanego drewnem. Jest to komfortowe rozwiązanie, nie tylko pod względem użytkowania, ale również montażu, ponieważ nadaje się do instalacji niemal w każdym miejscu i nie wymaga podłączenia do komina. Korzystanie z niego na co dzień jest proste, wygodne i bezproblemowe, nie zajmuje też dużo czasu – a to nie jedyne zalety, jakimi charakteryzuje się kominek gazowy. Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat i dlaczego stanowi dobry wybór?

kominek gazowy
Kominek gazowy Leo
Kratki.pl

Kominek na gaz: klimat we wnętrzu

Własny kominek jest marzeniem wielu osób. Ciepło bijące od kominka nie tylko ogrzewa wnętrze, ale również wprowadza przytulną atmosferę. Pragniemy go posiadać szczególnie w okresie świąt bożonarodzeniowych, kiedy staje się jednym z symboli tego wyjątkowego czasu, tęsknimy za nim również podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów, których nic nie jest w stanie umilić tak bardzo, jak właśnie palący się tuż obok ogień.

Dlatego planując zakup domu - lub jego remont - najczęściej jednym z pierwszych pomysłów, jakie chcemy zrealizować, staje się właśnie kominek. Umieszczamy go w salonie, ponieważ tam spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia, przyjmujemy gości i organizujemy przyjęcia. Kiedy jednak przychodzi czas na podjęcie decyzji co do wyboru technologii i wkładu kominkowego, pojawia się dylemat - na co się zdecydować? Tradycyjne rozwiązanie, czyli kominek na drewno, wciąż ma wielu zwolenników, jednak coraz więcej osób decyduje się na kominek gazowy.

Kominek gazowy: łatwy montaż

Kiedy planujemy budowę domu - i chcemy mieć tradycyjny kominek, już na etapie przygotowania projektu musimy zadbać o uwzględnienie przewodu kominowego. Jeśli go pominiemy, pozostanie nam opcja zamontowania stalowego komina zewnętrznego, ewentualnie wymurowania komina z cegieł lub elementów prefabrykowanych w późniejszym czasie, przy czym dwa ostatnie rozwiązania będą się wiązały z koniecznością wykonania stopy fundamentowej. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku remontu już istniejącego domu, który tego komina nie posiada.

Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z upragnionego paleniska - wystarczy wybrać kominek gazowy marki Kratki. Jego instalacja nie wymaga specjalnego komina pod wkład gazowy - wystarczy podłączyć go do systemu koncentrycznego rurami wykonanymi ze stali. Jeśli mamy doprowadzoną instalację gazową z sieci lub gaz LPG, czyli z butli, możemy bez przeszkód zainstalować kominek gazowy w wybranym pomieszczeniu - a przewód od kominka wyprowadzić poza ścianę budynku lub ponad dach.

Kominek gazowy: wygoda użytkowania

Inwestycja w kominek gazowy przyniesie satysfakcję również na co dzień. Bez względu na to, jaki model wybierzemy, niezmiennie będzie cieszył estetycznym wyglądem. Szyby zasłaniające palenisko nie brudzą się od sadzy czy popiołu, ponieważ żaden z tych problemów tu nie występuje. Nie musimy ich czyścić, zatem oszczędzamy czas – a kominek zawsze prezentuje się nienagannie. Nie musimy się też zajmować ręcznym uzupełnianiem paliwa – podłączenie do instalacji lub butli zapewni ciągłość przepływu wtedy, kiedy będzie potrzebny. Kominek gazowy jest mało angażujący w codziennym użytkowaniu, ponadto niezwykle prosty w obsłudze - możemy go w każdej chwili uruchomić i równie szybko zgasić. Dodatkowym aspektem, który podnosi wygodę korzystania z wersji gazowej, jest sterowanie za pomocą włącznika. Ciepło i blask prawdziwego ognia są na wyciągnięcie ręki - i możemy je "rozpalić" bezwysiłkowo.

Kominek gazowy: nowoczesne wzornictwo

Kominek gazowy to nie tylko bardzo dobre źródło ciepła we wnętrzu, ale również jego dekoracja. Ten funkcjonalny element wyposażenia może się świetnie wpisywać zarówno w nowoczesne aranżacje, jak i utrzymane w klasycznej stylistyce. W zależności od tego, jaki projekt kominka wybierzemy, może się on stać dominantą w pomieszczeniu lub subtelnie zdobić je nie rzucając się zanadto w oczy. Mnogość opcji na jego wykorzystanie powoduje, że mamy większą swobodę w kreowaniu stylu we wnętrzu - a także jego zmiany w razie potrzeby. Każdy kominek gazowy marki Kratki cechują wysokie walory estetyczne - wszystkie projekty tego producenta stanowią połączenie prostoty z ponadczasowym pięknem.

Ponadto nie zajmują dużo miejsca - można je nawet wbudować w ścianę, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ich dodatkową zaletą jest konstrukcja, która sprawia, że to ogień jest na pierwszym planie - możemy go podziwiać i cieszyć się nim w niezakłócony sposób, ponieważ nie zasłaniają go żadne elementy obudowy. Niektóre modele zostały zaprojektowane z zastosowaniem bardzo dużej szyby, aby doznania użytkownika były jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Warto zaznaczyć, że kominek gazowy marki Kratki może być wyposażony w elementy dekoracyjne, jak kamienie czy ceramiczne szczapy do złudzenia imitujące drewno. Wystarczy ułożyć je w odpowiedni sposób, aby palenisko wyglądało jak to z tradycyjnego kominka.

Kominek gazowy: bezpieczeństwo użytkowania

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na opcję, jaką jest kominek gazowy marki Kratki? Ponieważ to rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania. Produkty tej firmy posiadają specjalny certyfikat CE, potwierdzający pozytywne przejście wielu testów eliminujących potencjalne zagrożenie. Wkłady gazowe zostały wyposażone w różnego rodzaju zabezpieczenia - przykładowo w przypadku niedrożności przewodu powietrzno-spalinowego lub dopływu gazu kominek zostanie automatycznie wyłączony. Poczucie bezpieczeństwa zapewniają dodatkowe aspekty. Jednym z nich jest regularny przegląd urządzenia, którego raz do roku dokonuje kontroler z uprawnieniami (zadbanie o tę regularność należy do obowiązków użytkownika). Drugi, niezmiernie ważny, to bezpieczeństwo energetyczne dla naszej rodziny – kominek gazowy nie wymaga podłączenia do prądu, zatem nie przestanie działać nawet w przypadku awarii.

Zobacz także:

Kominek w naszym wnętrzu

Kominek otwarty: co warto o nim wiedzieć?

    Więcej o:

Skomentuj:

Kominek gazowy: dlaczego warto się na niego zdecydować?