Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kominek – wyjątkowy klimat w długie, zimowe wieczory

AZ

Nadeszła zima a wraz z nią mroźne wieczory, które najchętniej spędzamy w domowym zaciszu oglądając seriale i racząc się lampką wina. Właśnie w takich sytuacjach dom jest azylem, który pozwala na chwilę wytchnienia od szybkiego trybu życia i nawału obowiązków. Z taką wizją idealnie komponuje się kominek, który tworzy wyjątkowy klimat. Nie jest to przypadkowe, że w zagranicznych filmach kominek jest nieodzowną częścią romantycznych wieczorów spędzonych z ukochaną osobą bądź czasu spędzonego w gronie rodziny.

Kominek – wyjątkowy klimat w długie, zimowe wieczory
Kominek – wyjątkowy klimat w długie, zimowe wieczory
Defrohome

Delikatne ciepło i trzask palącego się drewna tworzą atmosferę, która z powodzeniem urozmaici wolny czas. Dzięki rozwojowi technologicznemu, kominki są obecnie postrzegane jako niezwykle wydajne źródło ciepła, które generuje oszczędności i dba o środowisko. Wielu z nas zapomina o funkcji dekoracyjnej i aspektach wpływających na nasze samopoczucie oraz komfort. Oczywiście walory energetyczne są niezaprzeczalne. Nowoczesne kominki posiadają certyfikat Ecodesign co wymiernie wpływa na ich ekologiczność i sprawność. Kominek z płaszczem wodnym np. Defro Home lub systemem dystrybucji gorącego powietrza jest niezwykle wydajnym, dodatkowym źródłem ciepła. Łączenie tych cech z walorami estetycznymi tylko potwierdza, że współczesne kominki to urządzenia na miarę XXI wieku, doskonale wpisujące się w priorytety konsumentów, którzy cenią uniwersalność. Na rynku są dostępne zróżnicowane opcje kominkowe, co daje szeroki wachlarz możliwości w kontekście doboru urządzenia spełniającego preferencje klientów, które przecież są bardzo różnorodne. Wraz z technologia grzewczą, rozwinęło się także wzornictwo, które pozwala dostosować kominek do danego stylu wnętrza.

Kominki narożne i trzyszybowe

Producenci kominków, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, postarali się, aby wrażenia optyczne podczas użytkowania urządzenia grzewczego były jeszcze intensywniejsze. W taki sposób powstały kominki narożne i trzyszybowe. Duża, przeszklona powierzchnia daje lepszy ogląd na procesy zachodzące wewnątrz kominka. Tańczące płomienie możemy teraz obserwować z kilku stron. Kominki narożne i trzyszybowe, są także niesamowitym elementem wystroju wnętrza. Często są wykorzystywane jako optyczny łącznik między pomieszczeniami. Dobrym przykładem tego jest umiejscowienie kominka trzyszybowego między salonem a otwartą kuchnią. Dużą zaletą takich rozwiązań jest też możliwość montażu w miejscach, które są nieodpowiednie dla tradycyjnych kominków. Kominek narożny jest bardziej kompaktowy i łatwiej go dostosować to elementów infrastruktury wnętrza.

Prawidłowy dobór paliwa

Aby cieszyć się niepowtarzalnym klimatem kominkowym, musimy pamiętać o tym, że duży wpływ na jakość procesu spalania ma rodzaj drewna. Do palenia w kominku poleca się drewna twarde. Mają one wysoką kaloryczność i palą się długo, bez konieczności dokładania szczap. Trzeba zwracać uwagę również na takie parametry jak wilgotność paliwa. Musi być ona jak najniższa, czego gwarantem jest drewno sezonowane.

W ostatnich latach coraz popularniejsze są kominki elektryczne bądź biokominki. Posiadają one wiele zalet, jednak nie są w stanie zastąpić tradycyjnego rozwiązania, które od wielu lat służy nam jako element wystroju oraz źródło ciepła. Wkład kominkowy bądź kominek wolno stojącyto jedyny słuszny wybór i gwarancja wielu korzyści, które są doceniane przez użytkowników na całym świecie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kominek – wyjątkowy klimat w długie, zimowe wieczory