Kominek – wyjątkowy klimat w długie, zimowe wieczory

artykuł zewnętrzny

Nadeszła zima a wraz z nią mroźne wieczory, które najchętniej spędzamy w domowym zaciszu oglądając seriale i racząc się lampką wina. Właśnie w takich sytuacjach dom jest azylem, który pozwala na chwilę wytchnienia od szybkiego trybu życia i nawału obowiązków. Z taką wizją idealnie komponuje się kominek, który tworzy wyjątkowy klimat. Nie jest to przypadkowe, że w zagranicznych filmach kominek jest nieodzowną częścią romantycznych wieczorów spędzonych z ukochaną osobą bądź czasu spędzonego w gronie rodziny.

Kominek – wyjątkowy klimat w długie, zimowe wieczory
Kominek – wyjątkowy klimat w długie, zimowe wieczory
Defrohome

Delikatne ciepło i trzask palącego się drewna tworzą atmosferę, która z powodzeniem urozmaici wolny czas. Dzięki rozwojowi technologicznemu, kominki są obecnie postrzegane jako niezwykle wydajne źródło ciepła, które generuje oszczędności i dba o środowisko. Wielu z nas zapomina o funkcji dekoracyjnej i aspektach wpływających na nasze samopoczucie oraz komfort. Oczywiście walory energetyczne są niezaprzeczalne. Nowoczesne kominki posiadają certyfikat Ecodesign co wymiernie wpływa na ich ekologiczność i sprawność. Kominek z płaszczem wodnym np. Defro Home lub systemem dystrybucji gorącego powietrza jest niezwykle wydajnym, dodatkowym źródłem ciepła. Łączenie tych cech z walorami estetycznymi tylko potwierdza, że współczesne kominki to urządzenia na miarę XXI wieku, doskonale wpisujące się w priorytety konsumentów, którzy cenią uniwersalność. Na rynku są dostępne zróżnicowane opcje kominkowe, co daje szeroki wachlarz możliwości w kontekście doboru urządzenia spełniającego preferencje klientów, które przecież są bardzo różnorodne. Wraz z technologia grzewczą, rozwinęło się także wzornictwo, które pozwala dostosować kominek do danego stylu wnętrza.

Kominki narożne i trzyszybowe

Producenci kominków, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, postarali się, aby wrażenia optyczne podczas użytkowania urządzenia grzewczego były jeszcze intensywniejsze. W taki sposób powstały kominki narożne i trzyszybowe. Duża, przeszklona powierzchnia daje lepszy ogląd na procesy zachodzące wewnątrz kominka. Tańczące płomienie możemy teraz obserwować z kilku stron. Kominki narożne i trzyszybowe, są także niesamowitym elementem wystroju wnętrza. Często są wykorzystywane jako optyczny łącznik między pomieszczeniami. Dobrym przykładem tego jest umiejscowienie kominka trzyszybowego między salonem a otwartą kuchnią. Dużą zaletą takich rozwiązań jest też możliwość montażu w miejscach, które są nieodpowiednie dla tradycyjnych kominków. Kominek narożny jest bardziej kompaktowy i łatwiej go dostosować to elementów infrastruktury wnętrza.

Prawidłowy dobór paliwa

Aby cieszyć się niepowtarzalnym klimatem kominkowym, musimy pamiętać o tym, że duży wpływ na jakość procesu spalania ma rodzaj drewna. Do palenia w kominku poleca się drewna twarde. Mają one wysoką kaloryczność i palą się długo, bez konieczności dokładania szczap. Trzeba zwracać uwagę również na takie parametry jak wilgotność paliwa. Musi być ona jak najniższa, czego gwarantem jest drewno sezonowane.

W ostatnich latach coraz popularniejsze są kominki elektryczne bądź biokominki. Posiadają one wiele zalet, jednak nie są w stanie zastąpić tradycyjnego rozwiązania, które od wielu lat służy nam jako element wystroju oraz źródło ciepła. Wkład kominkowy bądź kominek wolnostojący (sprawdź najbogatszą ofertę kominków wolnostojących Defro Home) to jedyny słuszny wybór i gwarancja wielu korzyści, które są doceniane przez użytkowników na całym świecie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kominek – wyjątkowy klimat w długie, zimowe wieczory