Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kredyt hipoteczny na wykończenie domu

sponsorowany

Budowa domu to ogromna inwestycja, która wiąże się z dużymi kosztami. Samo postawienie nieruchomości to jednak nie wszystko, ponieważ konieczne jest także jej wykończenie.

Kredyt hipoteczny na wykończenie domu
Kredyt hipoteczny na wykończenie domu
totalmoney

Tutaj wydatki są wcale nie mniejsze – przygotowanie domu do zamieszkania i wyposażenie go w niezbędne sprzęty sporo kosztuje. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny na wykończenie domu.

Czym charakteryzuje się kredyt hipoteczny na wykończenie domu i komu jest polecany?

Wykończenie domu lub też jego remont można sfinansować przy pomocy kredytu hipotecznego. Takie rozwiązanie jest szczególnie dobre, gdy dopiero mamy zamiar zakupić lub wybudować dom, pożyczając pieniądze od banku, ponieważ wówczas wystarczy jedynie podwyższyć kwotę kredytu hipotecznego, o który wnioskujemy. Nie oznacza to jednak, że jeśli już mamy nieruchomość to nie możemy zaciągnąć kredytu hipotecznego na samo jej wykończenie. Istnieje taka opcja, oczywiście po spełnieniu odpowiednich warunków. Jest to dość popularne rozwiązanie, które ułatwia szybsze wprowadzenie się do domu. Jeśli więc zależy Ci na czasie, a przy tym posiadasz dom w stanie surowym zamkniętym, wówczas będzie to idealna opcja sfinansowania jego wykończenia.

Tym, co cechuje kredyt hipoteczny na wykończenie domu jest przede wszystkim jego niski koszt. Ostateczna kwota spłaty jest tu stosunkowo korzystna, zwłaszcza w porównaniu do kredytów gotówkowych (sprawdź oferty na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe ). Warto jednak wiedzieć, że uzyskanie takiego kredytu związane jest ze sporą ilością formalności, w tym z wpisem w księdze wieczystej na rzecz banku czy też z wyceną nieruchomości. Ponadto na uzyskanie środków z kredytu hipotecznego czeka się dość długo, bo nawet do około miesiąca, a nie jak w przypadku innych kredytów czy pożyczek – kilka godzin. W związku z licznymi formalnościami najlepiej jest wziąć łączny kredyt hipoteczny na zakup domu i wykończenie (czy też na jego wybudowanie i wykończenie).

Warto przy tym pamiętać, że przy zaciąganiu kredytu na zakup/budowę nieruchomości i jej wykończenie konieczna będzie wpłata wkładu własnego na obie części kredytu.

Kredyt hipoteczny na wykończenie domu – na co można go wydać?

Warto wiedzieć, że kredyt hipoteczny na budowę i wykończenie domu jest kredytem celowym, co oznacza, że należy go wydać na to, co z grubsza zawarliśmy we wniosku. W związku z tym można wykorzystać te środki wyłącznie na materiały i prace związane z wykończeniem nieruchomości, takie jak na przykład malowanie ścian, położenie podłóg, wykończenie łazienki czy kuchni itp. Co ważne, nie są one przeznaczone na takie rzeczy jak meble, zasłony czy dodatki. Ze wszystkich wydatków trzeba rozliczyć się z bankiem za pomocą faktur lub zdjęć przestawiających, na co wydaliśmy pieniądze. Wygląda to więc zupełnie inaczej niż w przypadku zwykłej pożyczki hipotecznej, gdzie istnieje większa dowolność wydawania środków, aczkolwiek jej koszt jest znacznie wyższy niż koszt kredytu hipotecznego.

Co ciekawe w niektórych instytucjach finansowych istnieje możliwość zaciągnięcia zobowiązania łączącego w sobie cechy kredytu hipotecznego i pożyczki hipotecznej, gdzie pożyczając np. 150 000 zł, 100 000 możemy wydać wyłącznie na materiały i prace związane z wykończeniem, a pozostałe 50 000 na dowolny cel.

Kredyt hipoteczny na wykończenie domu. Co można sfinansować?

Po pierwsze, istnieje pewien warunek, który umożliwia otrzymanie takiego kredytu – dom musi być w surowym stanie zamkniętym, a więc musi posiadać wstawione drzwi i okna oraz dach. Dopiero po zakończeniu tego etapu budowy można starać się o kredyt hipoteczny na wykończenie domu. Bank może pożyczyć nam wówczas pieniądze na takie rzeczy jak: wykończenie ścian wewnętrznych, tynki, okładziny, podwieszane sufity, malowanie, wykończenie podłóg i schodów, parapety, instalację wodno-kanalizacyjną, instalację ogrzewania centralnego, instalację gazową, instalację elektryczną, a także zakup i montaż armatury łazienkowej oraz kuchennej.

Kredyt hipoteczny na wykończenie domu – kalkulator

Zaciągnięcie zobowiązania w postaci kredytu hipotecznego na wykończenie domu wiąże się nie tylko z licznymi formalnościami, ale także z dodatkowymi kosztami, które wpływają na wysokość ostatecznej kwoty do spłaty. Na rynku finansowym mamy do czynienia z mnóstwem instytucji, które oferują taki produkt. Z jednej strony dla klienta jest to korzystna sytuacja, ponieważ powoduje większą konkurencję między bankami i proponowanie coraz lepszych warunków. Z drugiej jednak im większy wybór, tym trudniej zdecydować, z oferty którego banku skorzystać. Samodzielne poszukiwania poszczególnych produktów instytucji finansowych oraz obliczanie kosztów kredytu jest czasochłonne, a nawet niemożliwe do zrobienia, jeśli chcemy przeanalizować wszystkie banki. W związku z tym dobrym sposobem na ocenę, który kredyt będzie najtańszy, jest kalkulator kredytu hipotecznego. Za jego pomocą bez problemu obliczysz, ile będzie wynosić miesięczna rata spłaty zobowiązania, jaki będzie jego całkowity koszt, a także sprawdzisz, na jaki okres kredytowania warto pożyczyć interesującą Cię sumę. Ponadto w porównywarce kredytów znajdziesz także informacje w postaci koniecznego wkładu własnego, dodatkowych kosztów kredytów i wiele innych.

Jakie formalności należy spełnić wnioskując o kredyt hipoteczny na wykończenie domu?

Przy zaciąganiu zobowiązania, jakim jest kredyt hipoteczny na wykończenie domu, bank wymaga następujących dokumentów od klienta:

  • dokument tożsamości
  • zaświadczenie od pracodawcy
  • wyciąg z konta, w zależności od banku, z ostatnich 3, 6 bądź 12 miesięcy
  • rozliczenie PIT-37 z ubiegłego roku
  • umowa przedwstępna/umowa deweloperska, jeśli oprócz kredytu na wykończenie wnioskujemy też o kredyt na zakup nieruchomości
  • numer księgi wieczystej
  • kosztorys
  • program użytkowy budynku

Przy tym należy wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową, która oceniania jest m.in. na podstawie źródła i wysokości dochodów, stażu pracy, kosztów utrzymania, aktualnie spłacanych zobowiązań i historii kredytowej.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kredyt hipoteczny na wykończenie domu