Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lamele ścienne w nowych kolorach

mat. prasowe

Dębowy odcień podłogi, trzydrzwiowa szafa, a nawet żółte poduszki ułożone na sofie – każdy element wnętrza ma znaczenie, wpływając na jego klimat i nasze samopoczucie. Ważną rolę odgrywają również ściany. Wykańczając je, możemy zdecydować, czy będą stanowić jedynie tło naszej codzienności, czy zrobimy z nich bohatera pierwszego planu. W obu przypadkach doskonale sprawdzą się panele lamelowe Linerio w monokolorach, czyli nowość w ofercie marki VOX.

lamele na ściane
Panele lamelowe Linerio w nowej odsłonie. Na zdjęciu panele S-Line w kolorze białym.
VOX

Lamele na ścianę - trend w dekorowaniu wnętrz

Do tej pory lamele ścienne Linerio były dostępne w trzech odcieniach brązu: Natural, Mocca i Chocolate. Kolory te świetnie odnajdują się w każdym wnętrzu - z ich pomocą można stworzyć zarówno przytulną sypialnię, elegancki salon, jak i funkcjonalne domowe biuro. Teraz, aby jeszcze bardziej podkreślić indywidualny charakter różnych przestrzeni, marka VOX oferuje Linerio w nowej odsłonie. Monochromatyczne odcienie: biel, szarość i antracyt to ponadczasowy sposób na efektowne i eleganckie aranżacje. Listwy dostępne są w trzech rozmiarach: S, M i L, różniących się szerokością i głębokością szczebelków. 

Lamele ścienne w sypialni

Sypialnia może być tym, czym sami zdecydujemy – najbardziej prywatną przestrzenią w domu lub jego spektakularnym wnętrzem. Niezależnie od wyboru, panele M-Line będą stanowić ciekawy element aranżacji. Efektywnie podkreślą ścianę za łóżkiem i tym samym zadbają o naszą prywatność. Dzięki swoim parametrom akustycznym, Linerio świetnie wyciszają przestrzenie. Biały kolor paneli sprawi, że celebrowanie poranków będzie jeszcze przyjemniejsze, a padające na nie promienie wschodzącego słońca nadadzą ścianie pierwszorzędne znaczenie.

lamele na ściane
W sypialni panele lamelowe Linerio dbają o wyjątkowy efekt wizualny i chronią naszą prywatność. Na zdjęciu panele M-Line w kolorze białym.
VOX

Biel generalnie kojarzy się z czystością, która przyjemnie działa na nasze zmysły, szczególnie rano, kiedy zaczynamy dzień. Odbija światło, co budzi do życia i powoduje, że wnętrze nabiera energii. Dzisiejsze trendy eko, scandi i offwhite'owych aranżacji bardzo polubiły tę biel z rytmicznym liniowaniem na ścianie. Taka ściana sama w sobie jest wyciszająca, ale stanowi też atrakcyjną dekorację pokoju i nie wymaga już niczego dodatkowego, żeby stworzyć nad łóżkiem estetyczną i przytulną przestrzeń.

tak o wnętrzu opowiada Małgorzata Bernady, Head of Visual Concept Team w VOX.

Lamele na ścianę w kolorze antracytu

Domowe biuro to prywatna strefa dowodzenia, w której wyzwalamy swoją kreatywność i realizujemy się. Dlatego oczekujemy, że gdy będzie to potrzebne, wypełni je cisza i spokój. Trio paneli S-Line, M-Line i L-Line połączone na jednej ścianie skutecznie tłumi pogłosy z zewnątrz, dzięki czemu żaden niepożądany dźwięk nie wyrwie nas z twórczego procesu. Z kolei głębia antracytowego koloru zadba o wyjątkowy, elegancki charakter wnętrza.

lamele na ściane
Linerio znakomicie wyznaczają strefy we wnętrzach. Na zdjęciu połączone panele S-Line, M-Line i L-Line w kolorze antracytowym.
VOX

Antracyt sam w sobie nie jest może kolorem silnie aktywizującym, ale nie takie było tu jego zadanie. Nowoczesne biuro operuje światłem punktowym skupionym na obszarze pracy, a nie na oświetleniu całego pomieszczenia. Całość jest klimatyczna i pogrążona w półmroku. Natomiast lamele w tym przypadku poprzez swój dekoracyjny, nieregularny, muzyczny wręcz rytm są atrakcją dla oka i inspiracją pobudzającą do kreatywnego myślenia.

Małgorzata Bernady, Head of Visual Concept Team w VOX.

Lamele ścienne w salonie

Salon. To tu zazwyczaj relaksujemy się, spotykamy z domownikami lub zapraszamy gości. Spędzając w nim czas pragniemy, aby stanowił przytulną, komfortową strefę dla każdego. Aby stworzyć przestrzeń, w której przebywanie będzie czystą przyjemnością, potrzebne są dobrze przemyślane rozwiązania i dopasowane do siebie elementy. Jednym z nich mogą być panele L-Line w kolorze szarym, które w zależności od barwy mebli zapewnią spokojny efekt lub dynamiczny kontrast aranżacji. Połączenie z zielonymi roślinami sprawia, że nawet szarość może tworzyć radosny klimat we wnętrzu. Dzięki możliwości przycinania listew, Linerio wcale nie muszą pokrywać całej ściany od podłogi do sufitu, a jedynie wybraną przez nas wysokość dostosowaną do parametrów mebli.

lamele na ściane
Panele lamelowe Linerio można wygodnie przycinać do pożądanych długości. Na zdjęciu L-Line w kolorze szarym.
VOX

Określenie szarości jako nudnego koloru chyba już dawno straciło na ważności i nie jest prawdą, tym bardziej, że jej odcieni jest mnóstwo, a współczesne wzornictwo chyba z żadnej innej palety koloru nie korzysta tak intensywnie jak właśnie z szarości. Ten kolor jest tak samo dobry solo w różnych teksturach, jak i w duecie z każdym z kolorów chromatycznych. Uwielbia zieleń i tak zostało to zaproponowane w tej sesji. Musztardowa żółć mebla dopełniła całości, bo całość okazała się słoneczna, ciepła i komfortowa nie tylko dla oka, ale dla wszystkich zmysłów. Lamperia ułożona z lameli daje ochronę ścianie, dekoracyjne geometryczne przełamanie i wprowadza dekoracyjny, rytmiczny pattern jako tło dla całego pomieszczenia.

Małgorzata Bernady, Head of Visual Concept Team w VOX.

Jeśli nasz salon utrzymany jest w jasnych tonacjach, warto zwrócić uwagę na panele S-Line w białym kolorze. Dzięki nim pomieszczenie wyda się wyższe i bardziej przytulne. W dodatku dopasują się do wszelkich zmian wystroju, ponieważ biel jest ponadczasowa. 

lamele na ściane
Panele lamelowe Linerio mogą pokryć całą ścianę lub wybrany jej fragment. Na zdjęciu S-Line w kolorze białym.
VOX

Takie wydzielanie fragmentów ściany zazwyczaj dobrze robi kompozycji, ale jest też faktycznym wydzieleniem w przestrzeni strefy, która zaznaczona symbolicznie w ten sposób uwidacznia się jeszcze bardziej. To bardzo popularne i często stosowane rozwiązanie zarówno we współczesnych, jak i stylowych wnętrzach.

Małgorzata Bernady, Head of Visual Concept Team w VOX.

Dostępność monokolorów w ofercie paneli lamelowych Linerio to jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych niemal dla każdego wnętrza. Szansa dopasowania do specyfiki konkretnego pomieszczenia, jego wysokości oraz panujących w nich tonacji sprawia, że jesteśmy w stanie zrealizować wszelkie wnętrzarskie marzenia. W ten sposób stworzymy przestrzenie, w których będzie nam się dobrze odpoczywać, pracować i spędzać czas z bliskimi. 

Więcej ściennych inspiracji z wykorzystaniem paneli lamelowych Linerio oraz pozostałych rozwiązań ściennych marki VOX znajdziemy w salonach VOX oraz na vox.pl.

Zobacz także:

    Więcej o:

Skomentuj:

Lamele ścienne w nowych kolorach