Lamele slim - ozdobisz nimi nie tylko ścianę
Drewno we wnętrzach jest coraz bardziej pożądane i chętnie wykorzystywane. W ten sposób jesteśmy w stanie ocieplić wnętrze, nadając mu wyjątkowego charakteru. Materiał ten wcale nie musi znaleźć się wyłącznie na podłodze czy meblach, ale też w innych miejscach. Przedstawiamy możliwości, jakie dają lamele slim i udowadniamy, że doskonale sprawdzą się na ścianach, ale nie tylko. Gdzie jeszcze możemy je zamontować? Odpowiedzi znajdują się poniżej. Zachęcamy do lektury!
Lamele slim, czyli kilka słów o nietypowej ozdobie na ścianę i nie tylko
Aranżacja mieszkania nie ogranicza się wyłącznie do wybrania stylu przewodniego, mebli, sprzętów i dodatków, ale także do dekoracji ścian. Możemy więc pomalować je na różne kolory, przykleić fototapetę bądź wielkoformatową naklejkę albo też zamocować płytki imitujące cegłę bądź też… lamele slim. Co właściwie kryje się pod tą nazwą?
Lamele slim to po prostu drewniane listwy, głównie układane pionowo, choć nie jest to jedyny sposób ich montażu. Większa szerokość przy mniejszej głębokości sprawiają, że lamele slim prezentują się bardziej dekoracyjnie niż ich standardowa wersja. Do tego z powodzeniem wykorzystamy je właściwie w każdym wnętrzu, nawet najbardziej minimalistycznym i nowoczesnym.
Lamele z wotanu w wersji slim piękne eksponują kolor drewna, jego słoje i sęki oraz wyjątkową strukturę, choć występują także w kilku wersjach kolorystycznych. To jeszcze nie wszystko, gdyż lamele premium 3D slim pozytywnie wpływają na akustykę wnętrz, tłumiąc niechciane hałasy i niwelując przy tym echo. Dzięki temu lamele są nie tylko dekoracyjne, ale i praktyczne.
Lamele z wotanu do salonu, kuchni i korytarza
Jak już wspomnieliśmy, lamele z wotanu prezentują się bardzo naturalnie, ale efektowne. Warto wykorzystać je nie tylko w salonie, jako dekorację ściany z telewizorem, ale również na innych ścianach - za łóżkiem w sypialni, w domowym biurze czy w korytarzu, na reprezentacyjnej ścianie, którą widzimy my i nasi goście od razu po przestąpieniu progu.
W zależności od miejsca i oczekiwanego efektu lemele slim zamontujemy standardowo, czyli pionowo, bądź też poziomo albo ukośnie. Tak naprawdę mamy tutaj pełne pole do popisu, choć uważajmy, by nie przesadzić - jedna ściana z lamelami w danym pomieszczeniu spokojnie wystarczy.
Gdzie można wykorzystać lamele slim poza ścianą?
Pierwszym, co przychodzi na myśl w przypadku lameli slim, jest to, by udekorować nimi wybraną ścianę - w salonie, kuchni, domowym biurze, korytarzu czy łazience. Owszem, to jeden z najlepszych wariantów, który natychmiast wprowadza przytulny klimat i wizualnie ociepla wnętrza.
Nie trzeba wcale zatrzymywać się wyłącznie na tej opcji, gdyż nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać lamele mini czy lamele premium 3D slim nieco inaczej, bardziej oryginalnie. Drewniane listewki świetnie sprawdzą się jako dekoracja schodów, ale też zamiast standardowej barierki. Można ponadto stworzyć z nich ażurową ściankę działową na przykład między salonem a jadalnią.
Lamele slim posłużą również jako zabezpieczenie i ozdoba antresoli. Są one na tyle delikatne, że nie przytłoczą jej, ale odpowiednio wydzielą tę przestrzeń. Bez problemu możemy też obudować nimi wyspę kuchenną lub dowolny grzejnik, a nawet sufit - w całości lub części.
Podsumowując, lamele slim dają duże możliwości aranżacyjne, są przy tym trwałe i efektowne. Zdecydowanie warto wprowadzić je do swojego domu - i to nie tylko jako nietypową ozdobę ściany!
- Więcej o:
Mieszkanie w kamienicy – inspiracje
Designerskie miejsce do pracy - jak stworzyć przestrzeń, która inspiruje i motywuje?
Choinka w pięciu odsłonach
Nowoczesne żaluzje: funkcjonalność w każdym wnętrzu
Modne ściany - 4 gorące trendy
Dekorujemy dom na święta – tych ozdób warto użyć
Trendy wnętrzarskie na jesień
Trendy w wykorzystaniu drewna we wnętrzach