Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Limitowana kolekcja IKEA na święta Bożego Narodzenia

mat. prasowe

Zbliża się jedyny tak wyjątkowy czas w roku. Tej zimy IKEA chce zainspirować do przeżywania świąt na własny sposób w gronie najbliższych. Przenieśmy się do krainy skandynawskich baśni wraz z projektantką Evą Lundgreen i zaczerpnijmy inspiracji dzięki nowej limitowanej kolekcji VINTERFINT.

Limitowana kolekcja IKEA na święta
Limitowana kolekcja IKEA na święta
mat. prasowe

Wspólnie przy stole, na kanapie, w domu

Zbliżający się wielkimi krokami świąteczny czas to okazja, aby cieszyć się długimi spotkaniami z rodziną i przyjaciółmi. Magia tego okresu sprawia, że chętniej dzielimy się z innymi naszym czasem, życzliwością lub nawet zwykłym uśmiechem. Celebrujemy w tym okresie wiele tradycji, ale tą najważniejszą jest po prostu bycie razem. Świętujmy wspólnie, zapraszając bliskich do stołu, wspólnie dekorując dom, przygotowując świąteczne potrawy czy obdarowując się prezentami z okazji, np. Mikołajek w pracy i szkole. Pamiętajmy też o tych, którzy święta spędzać będą z dala od swoich rodzin, spróbujmy również z nimi dzielić te magiczne chwile, na przykład przesyłając im własnoręcznie zrobiony upominek.

Moc dekoracji

Inspiracją do stworzenia tegorocznej kolekcji IKEA VINTERFINT były skandynawskie baśnie i ludowe wzory. Dzięki produktom z kolekcji nadamy naszym wnętrzom bajecznie świąteczny klimat. Znajdziemy w niej m.in. wiele rozmaitych ozdób na choinkę, do dekoracji stołu oraz świec np. o zapachu pomarańczy i goździków. Urządzając święta po swojemu zamiast tradycyjnej choinki możemy stworzyć własną na ścianie przy użyciu kolorowych tasiemek lub wykorzystując drewnianą choinkę-dekorację na ścianę VINTERFINT i ozdobić ją zdjęciami, kartkami z życzeniami od bliskich, bilecikami z prezentów lub po prostu bombkami. Jej zaletą jest to, że zajmuje mało miejsca i może służyć przez długie lata co roku wyglądając zupełnie inaczej w zależności od naszych pomysłów i kreatywności. Najlepsze w jej ozdabianiu jest to, że możemy świetnie się przy tym bawić razem z bliskimi, a nasze drzewko będzie jedyne w swoim rodzaju.

Projektantka kolekcji, Eva Lundgreen, sięgnęła do dziecięcych wspomnień – gdy święta spędzała u babci w Jämtland, a zaśnieżone skandynawskie krajobrazy z czerwonymi domkami na kilka tygodni stawały się magiczną krainą zamieszkiwaną przez elfy. W tym roku w IKEA znajdziemy je na przykład na papierze do pakowania w nowych, zabawnych odsłonach, z jaskrawymi paskami i kolorami. A dzięki sznurkom i etykietom w podobnym stylu nasze prezenty na pewno zrobią niezapomniane wrażenie!

Limitowana kolekcja IKEA na święta
Limitowana kolekcja IKEA na święta
mat. prasowe

Bardzo się cieszymy, że możemy pomagać Polakom tworzyć w ich domach ciepły, bożonarodzeniowy klimat, dzięki naszym sezonowym produktom. Wierzymy, że umilą im ten radosny czas, a zarazem nie nadwyrężą ich domowego budżetu. W IKEA całą ofertę tworzymy w myśl Demokratycznego Designu - ważna jest dla nas nie tylko jakość czy funkcjonalność, ale także piękny design, przystępność cenowa i zrównoważony rozwój. Chcemy, aby każdy mógł pozwolić sobie na świąteczny nastrój w swoim wnętrzu i miał pewność, że posiadane ozdoby są przyjazne planecie.

mówi Małgorzata Jezierska, Partnerka biznesowa PR produktowy, IKEA Retail, Polska.
Limitowana kolekcja IKEA na święta
Limitowana kolekcja IKEA na święta
mat. prasowe

Odpowiedni nastrój to podstawa

Oświetlenie okien w szwedzkiej tradycji pełni ważną rolę. Gdy dzień staje się coraz krótszy, a światła jest mniej, w oknach Szwedów jarzą się tysiące lampek. Dzięki temu zwykły spacer po osiedlu zamienia się w prawdziwy Festiwal Świateł, a przechodniom udziela się świąteczny nastrój. Najpopularniejsze są świece adwentowe – szw. adventsljusstake. Każda z czterech z nich odpalana jest jedna po drugiej, w każdą niedzielę, aż do świąt. W IKEA jak zwykle nie zabraknie świetlistych nowości. LED-owa gwiazda STRÅLA czy girlandy pokryte zielonymi listkami, mogą stać się nastrojową ozdobą okna. Zaletą oświetlenia LED jest to, że pobiera o wiele mniej energii niż tradycyjne żarówki – korzystając z niego jesteśmy bardziej eko. IKEA pomaga klientom w podejmowaniu bardziej zrównoważonych decyzji, dlatego od lat w ofercie nie znajdziemy już tradycyjnych żarówek.

A może łosoś obok karpia?

W grudniu domy zaczyna wypełniać cudowny zapach wypieków – w tym także ten dobrze znany korzenny! Piernikowy domek DIY VINTERSAGA to alternatywa do samodzielnego złożenia, która umili wyczekiwanie świąt, w czym pomocny może okazać się też kalendarz adwentowy VINTERSAGA. Znajdują się w nim nie tylko słodkie czekoladki, ale także rabaty na zakupy w IKEA.

W tym roku oprócz karpia warto może na stole postawić też pysznego łososia. IKEA oferuje łososia SJÖRAPPORT w postaci wędzonej oraz peklowanej – marynowanej w soli, cukrze, koperku i odrobinie pieprzu (szw. gravad lax). Wybierając ryby z IKEA mamy pewność, że spełniają globalne standardy ASC odnośnie zrównoważonej hodowli owoców morza.

Sposobów na świąteczne potrawy oraz udekorowanie naszych wnętrz i nadanie im świątecznego wyglądu jest wiele, ale prawdziwą magię poczujemy dopiero, gdy zasiądziemy przy stole z naszymi bliskimi.

Wszystkie produkty z zimowej limitowanej kolekcji IKEA VINTERFINT dostępne są w sklepach IKEA, w aplikacji mobilnej IKEA oraz na IKEA.pl już od drugiej połowy października.

Skomentuj:

Limitowana kolekcja IKEA na święta Bożego Narodzenia