Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Materac z kokosem, czy warto?

artykuł zewnętrzny

Wybór właściwego materaca do spania to większe wyzwanie, niż mogłoby się wydawać. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, a konsumenci muszą wybrać najlepszy dla siebie produkt. W ostatnich latach sporą popularnością zaczęły cieszyć się materace z włóknem kokosowym. Czym dokładnie jest materac kokosowy i czy warto go kupić? Poznajcie jego zalety i wady!

Materac z kokosem, czy warto?
Materac z kokosem, czy warto?
MateracedlaCiebie

Materac z kokosem - opinie

Materac kokosowy - opinie na jego temat potrafią być różne i momentami sprzeczne. Można bez wątpienia stwierdzić, że ma on zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jak jest z nimi w rzeczywistości? Przed dokonaniem zakupu warto dokładnie poznać produkt oraz jego właściwości. Wybór materaca jest w dużym stopniu kwestią subiektywną - to nasze preferencje oraz ewentualne dolegliwości powinny być wyznacznikiem tego, na jaki produkt warto się zdecydować.

Materac kokosowy - czym się wyróżnia?

Materac z kokosem czy bez - to pytanie zadaje sobie wielu konsumentów, stojących przed wyborem nowego materaca do sypialni. Z jakim dokładnie produktem mamy do czynienia? Materac kokosowy to w rzeczywistości materac piankowy, sprężynowy lub lateksowy, który zawiera w sobie sprasowaną warstwę włókien kokosowych. Ich źródłem są naturalne skorupy orzecha kokosowego. Kokos, jako w pełni naturalny i wytrzymały materiał od dawna wykorzystywany jest do produkcji różnych przedmiotów, mebli oraz właśnie dodatkowych warstw umieszczanych w materacu.

Materace kokosowe - co daje włókno kokosowe?

Co dają włókna kokosowe w materacach? Przede wszystkim, materac z matą kokosową będzie nieco twardszy i bardziej wytrzymały niż materac bez niej. Warstwa kokosu jest bardzo trwała - a zatem same materace są bardziej odporne i nie ulegają odkształceniom. I  to nawet przez długie lata! Na ten rodzaj materaca warto zdecydować się jednak, jeśli odpowiada nam nieco zwiększona twardość - kokosowy wkład materaca jest odczuwany przez użytkownika. Dla niektórych twardy materac jest wyznacznikiem wygodnego snu i pomaga wręcz pozbyć się niektórych dolegliwości bólowych. Mata kokosowa może być jednak niezbyt wygodna dla małych dzieci, których masa ciała jest niewielka.

Materace kokosowe doceniane są za ich właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Wypełnione kokosem materace są naturalnie bardziej “neutralne” i odporne na roztocza i bakterie. Doskonale pochłaniają wilgoć, co również może wpływać na zdrowy sen. Włókna kokosu zapewniają do tego odpowiednią cyrkulację powietrza, której nie da się osiągnąć za pomocą samej pianki lub sprężyny.

Materace kokosowe
Materace kokosowe
MateracedlaCiebie

Materac z kokosem - zalety

Materace kokosowe z pewnością jeszcze długo będą cieszyć się zainteresowaniem konsumentów. Dla wielu są one najlepsze ze wszystkich materaców dostępnych na rynku. Czy kokos w materacu będzie dobrym wyborem dla Ciebie? Oto najważniejsze zalety materaców z kokosem:

 • Zwiększona twardość materaców i wytrzymałość - są odporne na odkształcenia;
 • Antyalergiczne i antybakteryjne właściwości;
 • Długi czas użytkowania;
 • Materace z kokosem doskonale oddają i pochłaniają wilgoć;
 • Lepsza cyrkulacja powietrza niż w materacach ze sprężynami lub z samej pianki;
 • Gwarantowany komfort snu dla osób preferujących twardsze materace.

Materac z kokosem wady

Jak już wspomnieliśmy, wybór materaca jest w dużym stopniu kwestią subiektywną. Materace z kokosem, mimo wielu zalet, mają też swoje wady. Oto najważniejsze z nich:

 • Materace z kokosem są twarde - w związku z tym u osób lekkich mogą gorzej dopasowywać się do ciała, a przez to będą mniej wygodne. Niektórym twardszy materac pomaga, innym - wręcz przeciwnie i może nie tylko zmniejszać komfort snu, ale nawet powodować bóle kręgosłupa. Dlatego zawsze należy dobierać materac i jego twardość ściśle pod siebie;
 • Podłoże kokosowe sprawia, że materac jest cięższy niż podobny produkt wyposażony w samą piankę lub sprężyny;
 • Stosowanie materaca lub pokrowca z kokosem w bardzo wilgotnym pomieszczeniu może doprowadzić do jego zniszczenia i rozwoju pleśni (kokos chłonie wilgoć).
  Więcej o:

Skomentuj:

Materac z kokosem, czy warto?