Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Meble młodzieżowe marki BAZA

mat. prasowe

Jesienna edycja Warsaw Home & Contract, która upłynęła pod znakiem eksperckiej wiedzy i znakomitego designu, już za nami. W gronie prestiżowych wystawców znalazła się również należąca do firmy Drewnostyl marka Baza – producent wysokiej klasy mebli dla wymagających nastolatków i młodych dorosłych.

Kolekcja Point - wizualizacja willbestudio.com
Kolekcja Point - wizualizacja willbestudio.com
BAZA

Baza tworzy przestrzeń, w której młodzi użytkownicy mogą być sobą i w pełni wyrażać samych siebie, swój styl życia i pasje. Jej meble manifestują indywidualizm, odpowiadając na rzeczywiste i aktualne potrzeby użytkowników. Samodzielne tworzenie i zabawa elementami, kreowanie własnego, intymnego świata i dynamiczna rearanżacja przestrzeni – wszystko to jest możliwe z meblami marki Baza. Do współpracy przy ich projektowaniu marka zaprosiła cenione i doświadczone pracownie – Grynasz Studio i Biuro Kreacja. W wyniku dogłębnego poznania realnych potrzeb i zachowań przyszłych użytkowników, a także aktualnych trendów wzorniczych, powstały meble, które podkreślają i celebrują różnorodność – kolekcje: MATCH oraz POINT, które miały swoją premierę na tegorocznych targach Warsaw Home & Contract. Nowe projekty Baza dają wybór i jednocześnie sugerują użytkownikowi rozwiązania, pozwalając tworzyć swój własny, osobisty świat.

Kolekcja mebli MATCH

Prace nad MATCH poprzedzone były wnikliwymi obserwacjami i analizami badań konkretnej grupy wiekowej. Ze zbioru użytkowników został wybrany przedział wiekowy z cechami psychofizycznymi i specyfiką potrzeb i oczekiwań. Już nie dzieci, jeszcze nie dorośli, pełni bardzo sprzecznych cech i wymagający

Zaprojektowane przez nas meble są jedną z niewielu na rynku propozycji, powstałych konkretnie dla nastolatków, a raczej młodych dorosłych. MATCH nie jest klasyczną kolekcją. To zbiór brył, które nasz nastoletni klient komponuje w zależności od jego potrzeb i wizji. Meble te mogą przyjmować różne funkcje. Są modułowe, o szerokim scenariuszu użytkowym. Tak jak nasz odbiorca podlega dynamicznym zmianom i przeobrażeniom, tak i otaczające go przedmioty podążają za nim. Dlatego zdecydowaliśmy się, by obok pojemnych i bazowych brył z płyty wprowadzić ażurowe i lekkie rozwiązania z giętej rurki pozwalające na łatwe reorganizacje i przemeblowania.

opowiadają autorzy projektu, Marta i Dawid Grynasz ze Studia Grynasz.

Kolekcja mebli POINT

Point to modułowy system mebli pozwalający na stworzenie indywidualnej przestrzeni, dostosowanej do potrzeb młodego pokolenia. Na koncepcję miał wpływ okres pandemii. Młode osoby spędzały więcej czasu w swoich pokojach, potrzeba komunikacji przez internet nasiliła się więc szczególnie wśród nastolatków. Te czynniki wpłynęły na potrzebę stworzenia miejsca idealnego do komunikacji w sieci. Mającego dobrą akustykę, dającego poczucie intymności, pozwalającego na dostosowanie tej przestrzeni do własnych potrzeb, a taka jest kolekcja mebli Point.

W całym projekcie skupiliśmy się na kilku strefach, które mają dla nastolatków szczególne znaczenie. Jako jedno z najważniejszych miejsc większość przyszłych użytkowników wskazało łóżko. Zaprojektowane przez nas łóżko posiada nowe funkcje, tak aby można było się w nim wygodnie uczyć i korzystać z komputera. Dzięki mniejszym elementom z zestawu mebli możemy sobie stworzyć idealną przestrzeń do spędzania czasu. Nasz projekt łóżka stał się bazą, miejscem przystosowanym do potrzeb nastolatków. Kolejna strefą na którą zwróciliśmy uwagę to biurko.

Staraliśmy się zapewnić maksymalny komfort do korzystania z komputera. Inspiracją dla nas był czas pandemii gdzie zarówno dzieci jak i nastolatki spędzały masę czasu przy komputerze. Nasz projekt biurka ma zapewnić im spokój i ciszę dzięki wykorzystaniu wygłuszających paneli akustycznych. Całość mebla dzięki wielu elementom pozwalającym na personalizację zapewnia idealną przestrzeń do gry, nauki czy spotkań online. Dodatkowym atutem jest możliwość zamknięcia mebla po skończonej nauce. Dzięki mamy łatwość zachowania porządku w pokoju, oraz ta indywidualna przestrzeń nie jest widoczna dla wszystkich.

opowiada autorka projektu, Dorota Terlecka, z Biura Kreacja.

Meble Baza wykonane są z wysokiej jakości komponentów. Wspierają prawidłowy rozwój użytkowników, są ergonomiczne, praktyczne, wygodne i łatwe w użytkowaniu. Analizując potrzeby użytkowników wzięto pod uwagę specyficzne potrzeby zarówno dziewcząt, jak i chłopców, a także osób o niskim lub wysokim wzroście oraz dzieci z zaburzeniami poznawczymi, na przykład dysleksją. Oferta marki Baza to również moduły, które pozwolą na skomponowanie rozwiązań do pokoju, w którym zamieszkuje kilkoro dzieci. Wszystkim bryłom przyświeca skupienie na wielofunkcyjności i komforcie.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę bazabaza.pl oraz na profil marki na Instagramie - instagram.com/baza_meble.

  • Project & Design Management – Recreativa, Renata Mikołajczyk.
  • Wizualizacje: willbestudio.com.
Kolekcja Point - wizualizacja willbestudio.com
Kolekcja Point - wizualizacja willbestudio.com
BAZA
Kolekcja Point - wizualizacja willbestudio.com
Kolekcja Point - wizualizacja willbestudio.com
BAZA
BAZA na targach Warsaw Home & Contract pokazała nowe meble dla młodzieży
BAZA na targach Warsaw Home & Contract pokazała nowe meble dla młodzieży
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Meble młodzieżowe marki BAZA