Mieszkanie w kamienicy z elementami pop-artu i stylu loftowego
Kamienice charakteryzują się wyjątkowym klimatem, który warto zachować - i podkreślić - przy aranżowaniu ich wnętrz. Mieszkanie projektu architekt Magdaleny Daszkiewicz z pracowni PRZESTRZENIE stworzono z myślą o trzyosobowej rodzinie. Jest to kompozycja dwóch stylistyk, będąca połączeniem męskiego i żeńskiego pierwiastka.

Aby stworzenie tej nietuzinkowej aranżacji było możliwe, w pierwszej kolejności należało zmienić układ przestrzenny mieszkania, które kiedyś było dwoma odrębnymi lokalami. Jedno z wejść zostało zlikwidowane, w przypadku drugiego kluczową kwestią było stworzenie odpowiedniej strefy wejściowej, która pozwoliła na zasłonięcie dziennej części lokum.
W strefie wypoczynkowej uwagę skupiają granatowy tapicerowany narożnik, a także nowoczesny fotel w uniwersalnym, szarym odcieniu. Wrażenie robi też regał wykonany na zamówienie. Ciekawa forma i elegancka czerń to odzwierciedlenie loftowego stylu, który doskonale koresponduje z akcentami kolorystycznymi w postaci książek oraz grafik na ścianach.
Odcienie błękitu, szarości, czerni i drewna to aranżacyjna inwencja właścicielki mieszkania. Paleta barw, dzięki odpowiedniej kompozycji, jest spójna i nie zaburza estetyki wykończenia. Ciekawym dodatkiem w salonie jest kultowa lampa Vertigo, będąca zarówno funkcjonalnym oświetleniem, jak i ażurową, oryginalną dekoracją, która doskonale wpisuje się w klimat wystroju.
W strefie prywatnej wygospodarowano sypialnię, w której także zagościł granat. Najciekawszym elementem aranżacji tego pomieszczenia jest jednak wkomponowanie łóżka w zabudowę meblową. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy sypialnia stanowi nie tylko miejsce do odpoczynku, ale i do przechowywania.
Na uwagę zasługuje również łazienka. To wnętrze zostało zaprojektowane na bazie podstawowej palety barw, a więc bieli, czerni i szarości. Klasyczny efekt uwypukla również podłoga z geometrycznym wzorem. Ciekawym elementem łazienkowej aranżacji jest czarna armatura, która dodaje kontrastu. W domowym SPA znalazło się też miejsce na wygodną wannę wolno stojącą.
To mieszkanie jest kwintesencją praktycznego zagospodarowania przestrzeni, ale również designu. W aranżacji nie zabrakło nie tylko funkcjonalnych rozwiązań, takich jak szafa na rower w strefie wejścia czy pojemna alternatywa dla garderoby w sypialni, ale również piękna, które zostało podkreślone subtelną kolorystyką oraz grafikami.









- Więcej o:
Mieszkanie z duszą – artystyczna wizja w zabytkowej warszawskiej kamienicy
Eklektyczna metamorfoza wnętrz domu - projekt pracowni Hanna Pietras Architects
Nowoczesna aranżacja mieszkania, która zachwyca spójnością - projekt KODO
Wnętrza domu w stylu japandi - projekt Mango Investments
Dla wytchnienia i spokoju - mieszkanie inspirowane naturą
120-metrowe mieszkanie w Warszawie dla rodziny 2+2
Pracownie projektowe: Kamińska Stańczak Design
143-metrowy dom dla rodziny: projekt Pracowni Projektowej Siedem