Mieszkanie we Wrocławiu w stylu japandi
Od kilku sezonów styl japandi dominuje w świecie projektowania wnętrz z uwagi na harmonijne zestawienie japońskiej estetyki i skandynawskiego wzornictwa. Prostota form, subtelna paleta barw oraz inspiracje naturą zachwycają, umożliwiając architektom tworzenie przytulnych przestrzeni do życia i relaksu. To samo można powiedzieć o apartamencie we wrocławskiej inwestycji Atmo, którego aranżacja została powierzona projektantom z pracowni Decoroom.
Wrocław, który przez turystów bywa nazywany Wenecją Północy ze względu na dużą liczbę mostów i kładek, od kilku lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych miast do życia. Zaglądamy do jednego z mieszkań na osiedlu zlokalizowanym w sercu Kępy Mieszczańskiej, wyspy połączonej z miastem urokliwymi mostami. W ramach tego projektu pracownia Decoroom przygotowała projekt aranżacji mieszkania utrzymanego w stylu modern japandi. Pod kierunkiem architektki Joanny Węgłowskiej na powierzchni 68 metrów kwadratowych powstały funkcjonalne wnętrza, nasycone harmonijnym zen.
Prace nad wnętrzem rozpoczęły się od wyburzenia jednej ze ścian deweloperskich i przeniesienia instalacji, co pozwoliło stworzyć układ funkcjonalny dopasowany do realnych potrzeb inwestorów. Inspiracje stylem japandi łatwo dostrzec w zastosowanych materiałach, neutralnej kolorystyce i minimalistycznym podejściu do wyposażenia czy dekoracji.
Założeniem projektu było stworzenie przestrzeni wypełnionej światłem, charakteryzującej się minimalistycznym, lecz przytulnym stylem, aby przyszli mieszkańcy mogli doświadczyć energetyzującej mocy natury i odpocząć od wszechobecnych bodźców. Równocześnie dużą uwagę poświęcono funkcjonalności.
Aranżacja strefy dziennej - salon i kuchnia w stylu zen
Celem było zaprojektowanie wnętrza, które połączyłoby funkcjonalny minimalizm, estetykę wabi-sabi oraz elementy skandynawskiego stylu w nowoczesnym, eleganckim wydaniu. Projektantka postawiła na stonowaną paletę barw, unikając kontrastów, i zastosowała różnorodne tekstury inspirowane naturą, takie jak drewno, rattan, bawełna i ceramika. Podstawą aranżacji był drewniany parkiet z oferty marki Barlinek, a przytulną atmosferę podkreślono za pomocą wygodnej sofy, dekoracyjnych poduszek i miękkiego dywanu od Rugvista.
Okna ozdobiono eleganckimi zasłonami marki Chumico, które harmonizują z całością. Jedynym elementem ożywiającym przestrzeń jest zieleń roślin, która dopełnia koncepcję inspirowaną naturą. Dodatkowo, poprzez kilka istotnych zmian w układzie funkcjonalnym, uzyskano większe wrażenie przestrzenności, co jest charakterystyczne dla stylu japandi. Skrócenie ścianki przy wejściu i dodanie bocznej ścianki przy szafie pozwoliło wydzielić strefę wejściową i zwiększyć przestrzeń salonu połączonego z kuchnią, dodając miejsce na stół.
Przeniesienie telewizora na przeciwną ścianę, w porównaniu z pierwotnym ustawieniem, pozwoliło na rozszerzenie zabudowy kuchennej wykonanej na wymiar przez stolarnię należącą do Decoroom, co przyczyniło się do zwiększenia wygody użytkowania. Kuchnia została wyposażona w wysokiej jakości sprzęty AGD, głównie pochodzące z oferty marki Samsung. Stylizacja kuchni, oparta na subtelnej kolorystyce i prostych, laminowanych frontach w odcieniu dębu, harmonizuje z nurtem japandi, jednocześnie oferując zaawansowane rozwiązania i praktyczne systemy.
Komfortowa łazienka z wanną
Łazienka współgra z pozostałymi wnętrzami mieszkania - i łączy w sobie zarówno praktyczne rozwiązania, jak i minimalistyczny styl o ponadczasowym uroku. Beżowy gres marki Opoczno, w połączeniu z białymi płytkami o symetrycznych wzorach tego samego producenta, stanowi podstawę dla prostych, eleganckich form ceramiki Roca oraz matowej, czarnej armatury Omnires, która dodaje tej przestrzeni intrygującego kontrastu.
Styl japandi kładzie nacisk na trwałe i solidne wykończenia. Starannie zaprojektowane szafki odzwierciedlają estetykę nowoczesnego japandi, gdzie harmonia idzie w parze z porządkiem. Dzięki takiej optymalizacji miejsca do przechowywania możliwe jest ograniczenie liczby dodatków i akcesoriów, co sprzyja harmonii przestrzeni. Głównym elementem tego pomieszczenia, spełniającym marzenie właścicieli, jest duża, wbudowana wanna, zapewniająca prawdziwy relaks po pełnym wrażeń dniu.
Sypialnia, która koi zmysły
Również w sypialni dominują stonowane kolory i delikatne tkaniny, które dodają ciepła i przytulności. Utworzono tutaj spokojną przestrzeń, która dzięki subtelnej kolorystyce beżów i starannie dobranym dodatkom, umożliwia pełne zrelaksowanie się i korzystanie z regenerującego snu. Dzięki indywidualnie zaprojektowanej zabudowie meblowej na jednej ze ścian udało się stworzyć kilka pojemnych szaf i szafek, które spełniają funkcję praktycznej garderoby i schowków, zgodnie z japońską filozofią porządku. Dodatkowo, zastosowano fronty mebli wykończone laminatem imitującym dębowe drewno, co wprowadza do wnętrza naturalną inspirację i kojarzy się z harmonią. Zabudowa meblowa wokół łóżka nie tylko oszczędza przestrzeń, ale również doskonale oddaje estetyczne założenia stylu japandi, bliskiego sercom właścicieli - czyli minimalizm i funkcjonalność.
- Więcej o:
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie