Minimalizm i ciemne kolory - mieszkanie na warszawskim Wawrze
Prezentowane mieszkanie ma powierzchnię 55 metrów kwadratowych. Królują w nim szarości, butelkowa zieleń, czerń i ciemne drewno, a całość dekorują detale ze złota. Projekt aranżacji wnętrz opracowały architektki wnętrz Angelika Front i Katarzyna Domańska z pracowni Decoroom.
Motywem przewodnim aranżacji jest beton, który pojawia się również na drzwiach wewnętrznych (marki Porta). Ważną rolę we wnętrzach odgrywa też butelkowa zieleń, która ożywia pomieszczenia. Całość dopełniają precyzyjnie aplikowane akcenty w kolorze złota, jak oprawy oświetleniowe czy doniczki. Zabudowę meblową wykonano na wymiar w stolarni należącej do pracowni Decoroom. Indywidualny projekt pozwolił na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i dostosowanie jej do stylu życia właściciela. Wszystkie meble utrzymano w kolorze antracytu. Blaty kuchenne wykonano z laminatu imitującego stare drewniane deski. Szafy wyposażono w masywne uchwyty z czarnego metalu, co dodatkowo podkreśliło industrialny sznyt mieszkania.
Strefę wypoczynkową dopracowano z dbałością o detale, aby nadać jej przytulnego charakteru. Ściany utrzymano w odcieniach szarości i przygaszonej butelkowej zieleni. Podobny zielony odcień ma wygodna sofa, na której znalazły się miękkie welurowe poduszki w kilku różnych, ale spójnych kolorach. Te same odcienie powtarzają się na dywanie. Spójnym akcentem strefy wypoczynkowej jest biokominek, który podkreśla relaksacyjny charakter tego zakątka mieszkania. Przytulności strefy wypoczynkowej, a także sypialni dodają panele podłogowe marki Barlinek w odcieniu Dąb Balsamico Grande.
Ze strefą wypoczynkową łączą się kuchnia i jadalnią, tworząc przestrzenną, wspólną strefę dzienną. Do drewnianego stołu dobrano komfortowe krzesła ze złotym stelażem i welurowymi obiciami w odcieniu butelkowej zieleni, które korespondują z kanapą i ścianą w strefie wypoczynkowej. Minimalistyczną kuchnię wydzielono dzięki zastosowaniu kontrastującej, ciemnej zabudowy meblowej. Dodatek drewna i ciepłe oświetlenie przełamują jej surowy charakter.
Idąc dalej przechodzimy do jasnego gabinetu, czyli miejsca pracy. Tu z kolei zastosowano połączenie neutralnej bieli i czerni. Aby nadać tej części mieszkania lekkości, zdecydowano się na wyburzenie ściany. Jej funkcję pełni przeszklenie z drzwiami. Dzięki temu udało się wizualnie powiększyć przestrzeń.
Zieleń to doskonały kolor w strefach przeznaczonych na relaks. Z tego powodu przygaszoną butelkową zieleń przemycono również w sypialni. Centralnym punktem wnętrza jest łóżko. Nie zabrakło tu również miejsca do przechowywania. Część ścian pokrywa szary beton, nawiązujący do pozostałych pomieszczeń.
W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki: jedna z wanną (model Easy marki Roca), druga z prysznicem. Obydwa pomieszczenia utrzymano w surowej, szarej kolorystyce. Ściany i podłogi pokrywają płytki Keraben w odcieniu Priorat Grafito. W łazience z wanną zastosowano nawiązanie do industrialnej stylistyki dzięki frontom szafek z tworzywa naśladującego metal. Nie licząc wanny, w obydwu łazienkach dobrano białą ceramikę marki Koło z bateriami Tres Grifería. Miskę WC zamontowano na stelażu Grohe z przyciskiem Skate Cosmopolitan tej samej marki. Architektka zdecydowała się na model Koło Mode Pure, która dzięki jednolitemu kształtowi doskonale wpasowuje się w nowoczesne wnętrze.
- Projekt wnętrza: Angelika Front, architekt wnętrz Decoroom
- Projekt kuchni: Katarzyna Domańska, architekt wnętrz Decoroom
- Zdjęcia: Fotografka.pl - fotografia wnętrz / wnetrzawobiektywie
- Stylizacja: Maria Szymańska / wnetrzawobiektywie
- Więcej o:
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie