Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Modna strefa wypoczynku. Trendy na 2022 rok

mat. partnera

Nowy rok, nowe wnętrze - często z takim wyzwaniem rozpoczynamy kolejny rok kalendarzowy. Pilnie przeglądamy kolorowe magazyny i śledzimy nowinki na portalach wnętrzarskich. I nawet, jeśli nie planujemy generalnego remontu, a jedynie szybką metamorfozę salonu czy sypialni, z niecierpliwością czekamy na nowe trendy w urządzaniu. Co zatem będzie modne w aranżacji strefy wypoczynkowej w 2022 roku? Podpowiadają zaprzyjaźnieni z marką Nobonobo architekci wnętrz.

Feza Nobonobo
Feza Nobonobo
Proj. Kałasa Concept, Fot. Marcin Grabowiecki

Pantone wyznacza kierunek

Rok 2022 przywitaliśmy kolorem PANTONE 17-3938 Very Peri. Spokojny odcień fioletu wpadający w błękit, kojarzący się z fiołkami i lodami jagodowymi, w założeniu ekspertów z Instytutu Pantone nie symbolizuje wcale świata natury, lecz wirtualną rzeczywistość.

wyjaśnia Patrycja Suszek-Rączkowska z Pracowni Projektowej Poco Design.

Idąc tym tropem, nadchodzące trendy wnętrzarskie to z pewnością funkcjonalny minimalizm w nowej odsłonie. Strefy wypoczynku będą miały za zadanie być przede wszystkim komfortowe i ergonomiczne. Design będzie skupiał się na minimalistycznych, ciekawych, często futurystycznych formach. Będzie dominował styl ukierunkowany na konkretny kolor, a całość aranżacji będzie podporządkowana jednej barwie.

Monochromatyczne wnętrza, a w nich meble wypoczynkowe, różnicować będziemy subtelnymi niuansami kolorystycznymi, takimi jak tonacja czy nasycenie. Nie znaczy to, że strefy wypoczynku będą jedynie w neutralnych barwach, do których przywykliśmy przez ostatnie lata. Oczywiście kochane przez nas beże czy szarości nie znikną, jednak progresywny klimat będziemy tworzyć odcieniami najróżniejszych barw, również tych intensywnych, a subtelne różnice podkreślać będziemy fakturami tkanin obiciowych.

prognozuje architektka.
Umo Nononobo
Umo Nononobo
Proj. Architektura wnętrz Anna Thurow, Fot.Bartek Bieliński Fotografia

Wciąż blisko natury

W 2022 roku, podobnie jak w ubiegłym, inspiracje do aranżacji salonu płyną z natury. Naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, ale też len, bawełna czy wełna - oraz troska o planetę - to ugruntowane kierunki, w których podążać będziemy także w tym roku. Dotyczy to również aranżacji strefy wypoczynku, gdzie minimalizm wypiera tłok i kolorystyczny nadmiar, zostawiając miejsce na prostotę i przytulność.

Przede wszystkim sofa musi być wygodna. Po wielu dniach spędzonych w mniejszej lub większej izolacji, wszyscy przekonaliśmy się, że warto zadbać o jakość domowego wypoczynku. Komfort to najważniejszy warunek przy wyborze mebli wypoczynkowych.

przekonuje arch. Anna Koszela.

Przytulny minimalizm to trend aranżacyjny, który w bieżącym roku będzie królował na salonach. Sięga on po ciepłą paletę kolorystyczną opartą na barwach ziemi. Złamane biele, beże, szarości i trochę zapomniane już brązy zdominują modne pokoje dzienne, stanowiąc subtelne tło dla pozostałych elementów wyposażenia. Do nich należą przede wszystkim proste w formie meble wypoczynkowe o miłych w dotyku, przytulnych fakturach tapicerek, wykonanych z naturalnych tekstyliów i skór, ale też wyróżniających się obłymi, lekko zaokrąglonymi kształtami.

Powodzeniem cieszą się meble o obłych, organicznych kształtach. To przede wszystkim zasługa trendu vintage, który wydaje się utrzymać jeszcze przez najbliższy rok. Wpływa on również na rodzaj tkanin i ich desenie. Triumfy święci skóra w naturalnych koniakowych brązach, najchętniej ta postarzana i lekko impregnowana, nabierająca szlachetnej patyny w czasie normalnego użytkowania. Do wyboru mamy miękkie nubuki, skórę licową o naturalnej nieco nabłyszczanej fakturze - lub siodłową. Ta ostania sprawdzi się, oczywiście, tylko w konkretnych modelach mebli. We wzorach nadal przewodzi nowoczesna geometria, spod znaku art déco.

wyjaśnia Anna Koszela.
Sofa RIO
Sofa RIO
Proj. Studio BRZASK, Fot. Grzegorz Rejniak - PARALAX Studio

Nobonobo – piękno mamy w naturze

Ekologia oraz życie bliżej natury to jeden z dominujących trendów wnętrzarskich zarówno w minionym, jak i bieżącym roku. Dla Nobonobo modna sofa to taka, której design nawiązuje do ekologicznego stylu życia i zapewnia komfort na lata.

Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof. Do ich projektowania zapraszamy zaś najlepszych rodzimych i zagranicznych designerów. To oni są gwarancją, że meble, które dostarczamy na rynek, są nie tylko modne, ale funkcjonalne i trwałe, a przez to także proekologiczne.

wyjaśnia Tomasz Matejczyk, współzałożyciel marki Nobonobo.
Projekt wnętrza Patrycja Suszek-Rączkowska
Projekt wnętrza Patrycja Suszek-Rączkowska
Fot. Yassen Hristov

Modne sofy do salonu w duchu eko pokryte są naturalnymi materiałami, takimi jak len czy bawełna o grubym, widocznym splocie oraz utrzymane w neutralnych barwach – beżach, szarościach czy kolorach ziemi. To również minimalistyczne modele na drewnianych nóżkach, które nie tylko wyglądają naturalnie i estetycznie, ale również optycznie dodają pomieszczeniu lekkości. Marka Nobonobo idzie o krok dalej, oferując meble tapicerowane, które śmiało można nazwać jako prekursorskie w aranżacji wnętrz - wyznaczające nowe trendy i kierunki. Doskonałym na to przykładem może być komplet wypoczynkowy Wadi, zaprojektowany przez Tomka Rygalika, który wyróżniają tak modne obecnie obłe formy siedzisk i oparć. Utartym schematom wymyka się także kolekcja Margo, do której powstania portugalskiego projektanta - Nelsona de Araújo - zainspirowała natura, a konkretnie barwna jesień w jego rodzinnych stronach.

Projekt Anna Koszela, Stylizacja Basia Deren Marzec
Projekt Anna Koszela, Stylizacja Basia Deren Marzec
Fot. Michał Mutor

Oferta marki Nobonobo doskonale wpisuj się w aktualne trendy wnętrzarskie w aranżacji strefy wypoczynku w salonie. To nie bycie trendy i na topie definiuje filozofię marki, dla której troska o zrównoważony rozwój, tradycyjne, można wręcz powiedzieć rzemieślnicze podejście do projektowania jest priorytetowe. Chcemy, by meble które produkujemy przede wszystkim spełniały swoją podstawową funkcję – zapewniały komfortowy wypoczynek. Modne wzornictwo to wartość dodana do funkcjonalnego designu i wysokiej jakości mebli, które mają służyć użytkownikom przez lata.

dodaje Monika Struska, współzałożycielka marki Nobonobo.
Most Nobonobo
Most Nobonobo
Proj. Manuka Pracownia Projektowa, Fot.Ewa Kania
Projekt Anna Koszela, Stylizacja Urszula Niemiro
Projekt Anna Koszela, Stylizacja Urszula Niemiro
Fot. Hanna Długosz
Projekt wnętrza Patrycja Suszek-Rączkowska, Inwestor OTOFilm
Projekt wnętrza Patrycja Suszek-Rączkowska, Inwestor OTOFilm
Fot. Yassen Hristov
Sofa Margo marki Nobonobo
Sofa Margo marki Nobonobo
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Modna strefa wypoczynku. Trendy na 2022 rok