Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Montaż prefabrykacji w systemie Formee

Artykuł sponsorowany

Zapraszamy Państwa do lektury kolejnego artykułu, w którym Dyrektor Handlowy Lilianna Bugaj Strachowska przedstawi proces montażu prefabrykatów w ramach firmy, Formee. Formee to producent elementów prefabrykowanych z keramzytobetonu i betonu. Często otrzymujemy pytania dotyczące tego, jak dokładnie wygląda budowa domu z użyciem elementów prefabrykowanych. Chcemy podzielić się z Państwem wiedzą na ten temat. Za każdym razem, gdy pytani jesteśmy o czas montażu – odpowiadamy szybko.

Montaż prefabrykacji w systemie Formee
Montaż prefabrykacji w systemie Formee
FORMEE

Zatem jak długo trwa montaż domu prefabrykowanego?

Jeśli mówimy o niewielkim domku parterowym o powierzchni około 130 m2, montaż przebiega bardzo sprawnie i zajmuje jeden dzień. W przypadku domu z użytkowym poddaszem, gdzie zastosowany jest betonowy strop, czas montażu wydłuża się do około 5 dni roboczych. Pierwszego dnia następuje montaż elementów parteru, drugiego dnia instalowane są podpory do stropu oraz płyty stropowe o grubości 5 cm. Następnie przystępuje się do układania zbrojenia i zalania stropu betonem. Po przerwie technologicznej, uzależnionej od warunków atmosferycznych, grupa montażowa kontynuuje prace przy wykańczaniu pozostałej części poddasza.

Efekt montażu przy budynkach wielorodzinnych staje się jeszcze bardziej imponujący. Doskonałym przykładem jest nasza realizacja, Greeneri Park w Świnoujściu, gdzie zaledwie w 11 miesięcy zmontowano cztery apartamentowce o łącznej powierzchni PUM 12.000 m2. W porównaniu do tradycyjnej metody budowy, która zazwyczaj zajmuje dwa, a nawet trzy lata, nasza nowoczesna technologia pozwoliła znacznie skrócić czas realizacji

Realizacja Greeneri Park w Świnoujściu.
Realizacja Greeneri Park w Świnoujściu.
FORMEE

Na jakim etapie zaczyna się montaż domu? Co dzieje się przed rozpoczęciem procesu montażowego? To pytania, które regularnie pojawiają się ze strony naszych klientów.

Montażyści, po przybyciu na plac budowy, dokładnie sprawdzają poprawność wykonanych fundamentów. Oczywiście montujemy też na tradycyjnych ławach fundamentowych – tj. wybór Inwestora. Następnie, zgodnie z przygotowanym planem montażowym, nanoszą oznaczenia na fundamencie w miejscach przewidzianych do montażu prefabrykatów. W zależności od rodzaju izolacji fundamentów, prefabrykaty mogą być ustawiane na papie (co jednak nie zawsze jest konieczne, gdyż płyty fundamentowe często są już odpowiednio zaizolowane).

Aby zapewnić precyzyjny montaż prefabrykatów, używane są podkładki poziomujące. Pod elementy montażowe aplikowana jest dedykowana masa betonowa i następnie rozpoczyna się właściwy proces montażu prefabrykatów.

.
.
FORMME

Już podczas procesu ustawiania prefabrykatów, elementy są odpowiednio stabilizowane podporami do momentu zabetonowania zamków. Połączenia zamków są wzmacniane zbrojeniem zgodnie z obliczeniami konstrukcyjnymi. Po zakończonym montażu prefabrykaty oferują powierzchnię klasy III dla tynków. To oznacza, że inwestor nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z procesem tynkowania. Elementy, takie jak nadproża czy wieńce, są zintegrowane już w samych prefabrykatach, co eliminuje konieczność zakupu dodatkowego zbrojenia, płyt czy desek niezbędnych do szalowania. Ekipa montażowa, przy realizacji montażu prefabrykacji, minimalizuje generowanie odpadów. Wszystkie te elementy przyczyniają się do istotnych oszczędności w procesie budowy, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, gdzie takie elementy generują dodatkowe koszty. Po zakończeniu montażu prefabrykatów budowa pozostaje czysta, zadbana i gotowa do przeprowadzenia kolejnych prac budowlanych.

Czy możemy przypomnieć jakie dodatkowe akcesoria umieszczone są w prefabrykatach?

Oczywiście. Już na etapie projektu, klient dostarcza swój projekt instalacji elektrycznej. W prefabrykatach na etapie produkcji pozostawiamy plastikowe rurki – peszle zakończone puszkami typu Kaiser, dzięki którym elektryk zamontuje instalację elektryczną, alarmową. Dodatkowo na etapie produkcji pozostawiamy niezbędne bruzdy pod podprowadzenia instalacji wodno- kanalizacyjnej. W razie potrzeby na poziomie stropu przygotowujemy przejścia pod wszelkie instalację.

.
.
FORMEE

Niezwykle istotne jest, że w ścianach nośnych zostawiane są mufy gwintowane, które służą do zakotwiczenia więźby dachowej. Natomiast w przypadku ścian szczytowych pozostawiamy 3 cm izolacji z wełny, a także mufy lub podparcia przeznaczone do mocowania konstrukcji dachowej.

Inwestorzy wybierając prefabrykację otrzymują od nas w pakiecie również spokój ducha, bezpieczeństwo i ogromny komfort jaki niosą ze sobą liczne ułatwienia. Mogą być pewni, że profesjonaliści będą z nimi od momentu rozpoczęcia prac projektowych, przez produkcję transport oraz sam montaż na placu budowy. Nie ma nic bardziej przyjemnego niż uśmiech naszych klientów, których dom powstaje dosłownie na ich oczach.

Bardzo często po dniu montażu spotykamy się z komentarzami ;” Dziś na budowie była akcja „zaskocz sąsiada”, który wyjeżdżając rano do pracy widział tylko same fundamenty., a po południu zaskoczyła go gotowa konstrukcja domku parterowego”.

Ogromnym komfortem i luksusem dla każdego inwestora jest możliwość zamówienia stolarki otworowej z projektu gotowych elementów. Jak tylko inwestor zaakceptuje wszystkie otwory w ścianach, jeszcze przed ich produkcja może zamówić okna i drzwi. To w sposób znaczący skraca cały proces budowy. Można skupić się na innych przyjemnościach jak projektowanie kuchni czy łazienek.

.
.
FORMEE

Nasze prefabrykaty nie wymagają sezonowania co oznacza kolejne zaoszczędzone tygodnie bądź nawet miesiące.

Przy dobrze zaplanowanej  budowie można do minimum skrócić czas i cieszyć się wymarzony domem dosłownie w kilka miesięcy. Czyż to nie brzmi wspaniale?  

Zapraszam do współpracy wszystkich, którzy chcieliby zbudować dom szybko, bezpiecznie, profesjonalnie, według najnowszych technologii prefabrykacji. Formee wraz ze swoimi autoryzowanymi partnerami może zaoferować budowę domu z dużym spokojem i uśmiechem na twarzy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Montaż prefabrykacji w systemie Formee