Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Multiroom - Twoje własne centrum rozrywki

Redakcja Pressland

Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie we własnych czterech kątach multiroomu. Czy jest? Do czego służy? Jak się zabrać za jego urządzenie?

Multiroom - Twoje własne centrum rozrywki
Multiroom - Twoje własne centrum rozrywki
shutterstock

Multiroom – cóż to takiego?

Multiroom to system pozwalający na rozprowadzenie obrazu dźwięku z jednego, centralnego urządzenia do wszystkich pomieszczeń w domu w tym samym czasie. Posiadając multiroom, w każdym pomieszczeniu można słuchać innej muzyki, bez konieczności inwestowania w zestawy hi-fi. Najważniejszą zaletą multiroomu jest możliwość zarchiwizowania w jednym miejscu całej filmoteki i płytoteki, przy jednoczesnym zachowaniu ich dostępu dla wszystkich domowników. Obsługa multiroomu odbywa się tylko i wyłącznie przy użyciu pilota. Nie musisz już przeglądać półek z płytami CD czy też odwiedzać pokoju dziecka by puścić mu bajkę. Multiroom pozwala oglądać różne programy, na różnych telewizorach w tym samym czasie. W zależności od oczekiwań, system pozwala również na zorganizowanie własnej sali kinowej, w której ekran a także projektor po zakończonym seansie ukryją się w ścianie. Multiroom to także odpowiednie nagłośnienie, które składa się z delikatnych głośników a nie masywnych, dużych kolumn.

Z jakich urządzeń składa się multiroom?

Głównym elementem systemu jest jednostka centralna a także źródło. Źródłem może być serwer, tuner radiowy, telewizja kablowa, tablet a nawet smartfon. Jednostkę centralną można umieścić w dowolnym miejscu. Sterowanie multiroomem odbywa się tylko i wyłącznie przy pomocy pilota. Można powiedzieć, że to jeden z ważniejszych elementów systemu. To on pozwala wybrać odpowiednią muzykę, film, stację radiową czy też odpowiednio zaprogramować system. Warto zaznaczyć, że liczba pomieszczeń, która może zostać podłączona do wspólnego systemu jest nieograniczona. Można podłączyć wszystkie pomieszczenia jak i tylko jedno, kuchnię jak i łazienkę a nawet piwnicę. Wszystko zależy od Państwa upodobań i wymagań.

Kiedy wykonać multiroom?

Chęć wyposażenia domu w multiroom wymaga odpowiedniego zaprojektowania i wykonania go w odpowiednim czasie. Najważniejsze jest rozplanowanie okablowania i rozmieszczenia wszelkich elementów składających się na system np. paneli sterujących czy też głośników. Najlepszym momentem na wykonanie systemu jest budowa domu, ewentualnie poważniejszy remont. Musimy zaznaczyć, ze pomimo ogromnej funkcjonalności systemu, wygody i nowoczesności jest to kosztowne przedsięwzięcie. Standardowa instalacja może kosztować nawet 30 tys. zł. Oczywiście im bardziej rozbudowany i zaawansowany system, tym koszt większy.

Multiroom to rozwiązanie idealne dla osób wymagających, uwielbiających nowoczesne rozwiązania.


 

    Więcej o:

Skomentuj:

Multiroom - Twoje własne centrum rozrywki