Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Na co zwracać uwagę podczas kupna wentylatora kolumnowego?

Artykuł sponsorowany

Wentylator kolumnowy to estetyczne i niewielkie urządzenie, które stanowi bardzo atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych wentylatorów stojących i biurkowych. W szczególnie upalne dni potrafi przynieść ukojenie, wypełniając pomieszczenie rześkimi podmuchami świeżego powietrza. Wentylatory kolumnowe w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Co wziąć pod uwagę przy ich wyborze?

Na co zwracać uwagę podczas kupna wentylatora kolumnowego?
Na co zwracać uwagę podczas kupna wentylatora kolumnowego?
Empik

Czym jest kolumnowy wentylator powietrza?

Wentylator kolumnowy to alternatywna wersja tradycyjnego wentylatora. Wyróżnia się nowoczesnym i designerskim wyglądem. Składa się z ruchomej podstawy, a także kilku wiatraków zamkniętych w obudowie, która na pierwszy rzut oka może nieco przypominać wysoki głośnik.

Pionowe wentylatory pasują do nowoczesnych aranżacji. Modele kolumnowe często wybiera się do niewielkich pomieszczeń, gdzie każdy fragment powierzchni jest na wagę złota.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wentylatora kolumnowego?

Istnieje kilka bardzo istotnych parametrów, które warto wziąć pod uwagę, wybierając wentylator kolumnowy. Są to między innymi:

  • moc urządzenia – jest to parametr, który w znacznym stopniu określa efektywność pracy urządzenia. Dostępne na rynku wentylatory kolumnowe z reguły posiadają moc mieszczącą się w przedziale 40-70W. Im jest ona wyższa, typ skuteczniej wentylator będzie schładzał pomieszczenie,
  • prędkość wentylatora – warto zwrócić uwagę na wentylatory kolumnowe, które zostały wyposażone w możliwość regulacji prędkości urządzenia. Podczas gdy w upalne dni większość osób oczekuje od wiatraka pracy na najwyższych obrotach, w porze nocnej lepiej sprawdzają się delikatne podmuchy powietrza,
  • głośność pracy – wentylatory to urządzenia, które w porze letniej działają niemal nieustannie, dlatego nie mogą generować głośnego hałasu, który mógłby utrudniać codzienne funkcjonowanie domowników.

Wentylator kolumnowy – dodatkowe funkcje

Do niektórych modeli dostępnych na rynku wentylatorów kolumnowych dołączony jest niewielki pilot, który umożliwia sterowanie urządzeniem. Dzięki niemu nie trzeba każdorazowo wstawać, aby zmienić tryb pracy urządzenia lub je wyłączyć.

Wartą uwagi dodatkową funkcją jest tak zwany tryb nocny. Po jego uruchomieniu praca urządzenia staje się maksymalnie cicha, czemu wentylator nie zakłóca spokojnego snu domowników.

Nowoczesne wentylatory kolumnowe mogą być wyposażone również w jonizator. Oznacza to, że podczas pracy urządzenia będą produkowane jony ujemne, które usuwają z powietrza szkodliwe alergeny, bakterie, grzyby i drobnoustroje chorobotwórcze. Ten typ wentylatorów polecany jest dla osób, które walczą z chorobami układu oddechowego lub też cierpią na różnego rodzaju alergie.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego wentylatory kolumnowe cieszą się tak dużą popularnością. Otóż, chłodzą powietrze równie skutecznie co tradycyjne modele, jednak wyróżniają się bardzo estetycznym wyglądem i nowoczesnym designem. Nie zajmują wiele miejsca, co stanowi dodatkową zaletę w niewielkich mieszkaniach. Natomiast wybór konkretnego modelu jest indywidualną preferencją każdego z nas.

    Więcej o:

Skomentuj:

Na co zwracać uwagę podczas kupna wentylatora kolumnowego?