Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najmodniejsze kolory 2022 roku

Test: Edyta Jabłońska

Badanie trendów to coś, czym firmy zajmują się od dawna. Dzięki temu wcześniej docierają do nas informacje, co będzie modne, a co odejdzie do lamusa. Jakie barwy będą gościły we wnętrzach do końca 2022 roku?

Najmodniejsze kolory roku 2022
Very Peri
Radaway

Kolory niosą przekaz, są symbolem, sprawiają, że czujemy się spokojniejsi lub – wręcz przeciwnie – pełni energii. Możemy się też spodziewać, że ogłoszone najmodniejszymi barwy będą dominować w naszych wnętrzach, designie i modzie, będą więc nam towarzyszyć na co dzień.

Zanim opiszę trendy 2022 roku, cofnę się o 12 miesięcy. Wówczas wybór wielu instytucji padł na kolory wywodzące się z natury. Wskazywano na potrzebę powrotu do korzeni, stabilności i poczucia bezpieczeństwa. Oczywiście wpływ na to miała ówczesna sytuacja światowa, a mianowicie pandemia. I w tym roku to ona zdominowała poszukiwanie trendów kolorystycznych. Jednak podejście się odrobinę zmieniło – nadal wspomina się naturę jako ważny element przy wyborze, ale coraz częściej mówi się o nieuniknionej, czekającej nas zmianie. Czym ona może być?

Zdaje się, że chodzi o świat wirtualny, który coraz częściej wymieniany jest na równi z rzeczywistym. Ważne więc są nie tylko barwy, które są charakterystyczne dla otaczającej nas natury, ale również te, które możemy stworzyć za pomocą technologii. Co ciekawe, właśnie twórczość często jest wymieniana przez poszukiwaczy trendów na 2022 roku. Wpływ sztuki, rzemiosła i ludzkiej kreatywności na poszukiwanie tego jedynego koloru wskazało wiele osób tym się zajmujących. Zobaczcie, na co padły wybory.

Kolory 2022 roku: Very Peri

Wybór Instytutu Pantone padł na kolor Very Peri (17-3938), który opisywany jest przez markę jako niebieski z domieszką czerwieni. Zdaje się, że związek tych dwóch barw ma symbolizować inne powiązanie, a mianowicie świata wirtualnego z rzeczywistym. Tym właśnie Pantone zaskoczył oczekujących na wynik plebiscytu – stworzył zupełnie nowy kolor, który miał nawiązywać do czekających nas zmian związanych z wirtualną rzeczywistością. Instytut wskazał również na to, jak istotny wpływ na sztukę i twórczość mają nowe technologie i jak dynamicznie w przestrzeni cyfrowej rozrasta się artystyczna społeczność. Przedstawiciele marki przekonują: – PANTONE 17-3938 Very Peri prezentuje radosne nastawienie i dynamiczną postawę, która zachęca do odważnej kreatywności i twórczej ekspresji.

Kolory 2022 roku: Inspirujący Błękit

Na błękitny kolor padł wybór marki Dulux. Dlaczego właśnie ten odcień? Przedstawiciele firmy wspominają: A ponieważ błękit uznali za „powiew świeżego powietrza”, stał się on symbolem wszystkich tych wartości. Kolor ten jest optymistyczny, żywy, a jednocześnie wnosi do naszego świata odrobinę spokoju. Zaletą tej barwy jest również fakt, że można ją łączyć z wieloma innymi kolorami.

Kolory 2022 roku: Otulający Brąz

Swój typ – L478 Kestrel – opublikowała też marka Tikkurila. Nazwa tego ciepłego brązu nawiązuje do pustułki (ang. Kestrel), która żyje rozdarta między dwoma domami (sokoły te odlatują na zimę, pozostawiając swoje gniazda). Kolor ma więc przywodzić na myśl to, co znane i bezpieczne (dom) i to, co nowe i fascynujące (podróże) . Dlatego Kestrel zachęca nas do nowych inspirujących przygód, ale też zwraca uwagę na nasze wnętrza.

W ciągu ostatnich dwóch lat zwracaliśmy większą uwagę na nasze domowe przestrzenie, ale także je intensywniej eksploatowaliśmy. Kiedy wszystko robisz w domu, wiele z tego, co do tej pory było w nim w y j ą t ko w e , staje się zwyczajne. Dlatego musimy zobaczyć nasze domy w innym świetle. Kolor L478 Kestrel zachęca do sentymentalnej podróży, która pozwoli odkryć je na nowo i przypomnieć, co nas w nich zauroczyło, docenić i celebrować spędzony w nich czas.

Marta Chowańczak, marketing manager marki Tikkurila.

Kolory 2022 roku: October Mist

Delikatna szałwia – to kolor roku 2022 wg marki Benjamin Moore. Proces poszukiwań był w tym roku zupełnie inny niż w poprzednich latach – w dużej części odbywał się w świecie wirtualnym, ale ważnym elementem tworzenia trendów kolorystycznych na 2022 było studium florystyczne. Pomimo zestawienia wielu roślin jeden element był wspólny – zielona łodyga. Właśnie delikatny odcień zieleni stał się tym najważniejszym kolorem, który we wnętrzu może być głównym bohaterem lub tłem do wyrażenia ekspresji innych barw.

Kolory 2022 roku: Art and Craft

Już sama nazwa koloru wskazuje na to, czym kierowała się marka Dunn-Edwards przy wyborze swojego koloru 2022 roku. Wszyscy znamy ten ruch artystyczny, który zmienił spojrzenie zarówno na sztukę jak i design. O swoim wyborze przedstawiciele firmy mówią tak:

Jest zatem idealnym tłem do eksponowania wyjątkowych przedmiotów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Najmodniejsze kolory 2022 roku