Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niezwykle wydajne ogrzewanie gazowe z inteligentnym sterowaniem – komfort i niższe rachunki

Artykuł sponsorowany

Gazowe kotły kondensacyjne zapewniają efektywne ogrzewanie oraz ciepłą wodę użytkową w domach, budynkach wielorodzinnych a także obiektach komercyjnych. Urządzenia te są zasilane gazem ziemnym z sieci gazociągowej lub gazem płynnym (propanem) ze zbiorników.

Niezwykle wydajne ogrzewanie gazowe z inteligentnym sterowaniem – komfort i niższe rachunki
Bosch Home Confort

Jaki kocioł gazowy wybrać?

W zależności od tego do jakiego celu potrzebne jest nam urządzenie grzewcze, możemy wybierać spośród szerokiej oferty kotłów jednofunkcyjnych i dwufunkcyjnych.

Kotły jednofunkcyjne są wprawdzie do ogrzewania, ale można też do nich podłączyć osobny zasobnik ciepłej wody użytkowej. Kotły dwufunkcyjne natomiast służą do ogrzewania i do przygotowania ciepłej wody. Na rynku dostępne są kotły gazowe w wersji wiszącej i stojącej. Najwydajniejsze są gazowe kotły kondensacyjne, dzięki temu, że dodatkowo odzyskują ciepło ze spalin. Dowiedz się więcej o technice kondensacji w filmie: Jak działa kocioł kondensacyjny?

Kotły gazowe starszego typu, konwencjonalne, nie odzyskują ciepła z kondensatu, co skutkuje ich niższą sprawnością. Wszystkie kotły gazowe, zarówno kondensacyjne jak i konwencjonalne, mogą oczywiście pracować z różnymi systemami grzewczymi jak np. grzejniki czy ogrzewanie podłogowe.

Wybór konkretnego rozwiązania jak również mocy gazowego kotła kondensacyjnego zależy od indywidualnych potrzeb domowników w zakresie ciepłej wody a także od charakterystyki instalacji. W ofercie Bosch Home Comfort dostępne są wysoce efektywne kotły do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej zarówno do nowych jak i modernizowanych domów.

Wysoka efektywność i design w standardzie

Niewątpliwą zaletą kotłów gazowych jest to, że są one bezobsługowe (w odróżnieniu od kotłów na paliwa stałe), zajmują mało miejsca, są niezwykle efektywne a koszty ich eksploatacji są relatywnie niskie. Innowacyjne kotły grzewcze wiodących producentów są obecnie nie tylko wydajne, ale też bardzo estetyczne, dzięki czemu można je z powodzeniem instalować w eksponowanych miejscach. Idealnym przykładem są nowe energooszczędne kotły gazowe Bosch Condens 7800i W, które wyróżniają się innowacyjnym designem, najwyższą jakością a także łatwością obsługi również z opcją inteligentnego sterowania mobilnego. Dzięki bezpłatnej aplikacji Bosch HomeCom Easy zyskujesz dodatkowy komfort – inteligentne ogrzewanie, które dostosowuje się do Twojego trybu życia, pozwala efektywnie zarządzać zużyciem energii i obniżyć rachunki.

Niezwykle wydajne ogrzewanie gazowe z inteligentnym sterowaniem – komfort i niższe rachunki
Bosch Home Confort

Oszczędności dzięki hybrydzie

Coraz częściej kotły gazowe są również przystosowane do pracy w systemie hybrydowym. Oznaczeniem Hybrid Ready wyróżnione są m.in. wiszące kotły Bosch Condens 5700i W i Condens 7800i W, a także kotły stojące – Condens 5300i WM. Możliwość współpracy urządzenia gazowego z pompą ciepła Bosch Compress CS7000i AW ORB czy systemem solarnym oferuje użytkownikom dodatkowe korzyści – znaczącą elastyczność a także jeszcze większą kontrolę nad zużyciem energii.

Niezwykle wydajne ogrzewanie gazowe z inteligentnym sterowaniem – komfort i niższe rachunki
Bosch Home Confort

Kotły kondensacyjne H₂Blend Ready – gotowe na mieszankę wodorową 

Kotły H₂Blend Ready są gotowe na zasilanie gazem ziemnym z 20% domieszką wodoru (H₂). Co to oznacza? Główną zaletą jest brak konieczności wymiany urządzenia w przypadku, kiedy paliwo w sieciach gazowych zostanie zmienione z gazu ziemnego na mieszankę z wodorem. Przykładem kotłów Bosch gotowych na zasilanie mieszanką wodorową są kotły Condens serii 1200, 2200, 2300, 5300, 5700 oraz 7800. Wodór jest powszechnie uważany za paliwo przyszłości. Jest to paliwo bezemisyjne, którego spalanie powoduje jedynie wytworzenie ciepła i wody. Dlatego zasilanie mieszanką gazu ziemnego i wodoru oznacza mniejszą emisję spalin a dzięki temu bardziej zrównoważone ogrzewanie.

Podsumujmy główne zalety gazowych kotłów kondensacyjnych:

  • Wysoka efektywność energetyczna (oszczędność gazu do ok. 20% względem kotłów konwencjonalnych)
  • Niższa emisja CO₂ (w porównaniu do kotłów konwencjonalnych)
  • Możliwość współpracy z tradycyjnymi grzejnikami a także niskotemperaturowymi systemami dystrybucji ciepła (np. ogrzewanie podłogowe, ścienne)
  • Możliwość pracy w układzie hybrydowym z urządzeniami wykorzystującymi odnawialne źródła energii

Inwestycja w kocioł kondensacyjny i inteligentne sterowanie to krok w stronę komfortowego i ekonomicznego domu.

www.bosch-homecomfort.pl

Zobacz nasz profil:

    Więcej o:

Skomentuj:

Niezwykle wydajne ogrzewanie gazowe z inteligentnym sterowaniem – komfort i niższe rachunki