Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowa generacja niskotemperaturowych powłok proszkowych zmniejsza emisję CO2

Materiały prasowe

AkzoNobel wprowadza innowacyjną serię powłok proszkowych Interpon D2525 Low-E, które dzięki niższej temperaturze utwardzania pomagają obniżyć zużycie energii i emisję dwutlenku węgla. Nowy produkt dedykowany jest branży architektonicznej, oferując większą wydajność i trwałość nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych.

AkzoNobel wprowadza innowacyjną serię powłok proszkowych Interpon D2525 Low-E,
AkzoNobel wprowadza innowacyjną serię powłok proszkowych Interpon D2525 Low-E,
Fot. AkzoNobel

Po zaprezentowaniu w 2023 roku opcji farb w standardowej trwałości, nowo wprowadzona seria Interpon D2525 Low-E została specjalnie zaprojektowana tak, aby wytrzymać warunki pogodowe w bardziej ekstremalnych lokalizacjach. Dzięki spełnianiu wymagań Deklaracji Środowiskowej Produktu (EPD) powłoka proszkowa AkzoNobel może również poprawić trwałość powierzchni
w umiarkowanych szerokościach geograficznych. Produkt jest utwardzany w temperaturze nawet do 150◦C, to w dalszym ciągu zapewnia najwyższy poziom jakości, jak i wydajności - wymagany przez klientów z sektora budowlanego.

Najnowsza innowacja jest przykładem na to, że wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i dostarczamy rozwiązania łączące w sobie wiele korzyści – takich jak dłuższa trwałość i krótsze utwardzanie – ale bez uszczerbku dla estetyki. 

Bob Dirks, Global Segment Manager for Architecture w dziale Powder Coatings firmy AkzoNobel

Interpon D2525 Low-E może być utwardzany w niższej temperaturze (150◦C w porównaniu ze standardową temperaturą utwardzania od 180◦C do 200◦C) – zmniejszając tym samym zużycie energii nawet o 20%. Dodatkowo – może być utwardzany do 25% szybciej niż konwencjonalne proszki, co pozwala z kolei na powlekanie większej powierzchni w krótszym czasie i poprawia wydajność linii lakierniczych. Rozwiązanie to nie tylko wesprze klientów w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla, ale także pomoże firmie AkzoNobel osiągnąć własne ambicje dotyczące ograniczenia emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości o 50% do roku 2030.

Nowa powłoka proszkowa idealnie nadaje się do wszelkich architektonicznych lub przemysłowych powierzchni metalowych, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, takich jak fasady, okna, pergole, ogrodzenia, balustrady, metalowe wyposażenie biur i drzwi. Kluczowe cechy obejmują doskonały poziom trwałości w celu ochrony integralności kolorów i estetyki. Klienci Interpon mogą również otrzymać pomoc w obliczeniach korzyści płynących z zastosowania produktów niskotemperaturowych
w odniesieniu do oszczędności energii i emisji dwutlenku węgla lub wzrostu wydajności.

Architektoniczne farby proszkowe firmy znajdują się na niektórych z najsłynniejszych budynków na świecie, w tym na The Shard i Opactwie Westminsterskim w Londynie w Wielkiej Brytanii, na stadionie Olimpijskim w Pekinie w Chinach oraz na La Sagrada Familia w Barcelonie w Hiszpanii.

Więcej informacji na temat produktów Low-E firmy można znaleźć na stronie internetowej Interpon  

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowa generacja niskotemperaturowych powłok proszkowych zmniejsza emisję CO2