Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesna szafa na cztery sposoby

mat. prasowe

Szafa jest jednym z największych i najważniejszych elementów wyposażenia w domu, ale niekoniecznie musi przytłaczać swoim rozmiarem. Współczesne modele szaf są lekkie wizualnie i doskonale wpasowują się w aranżację wnętrza. Przedstawiamy cztery propozycje szaf, które zachwycają nowoczesnym stylem.

Szafa-witryna w salonie
Szafa-witryna w salonie
Raumplus

Modna szafa jak witryna

Nowoczesna wariacja na temat witryny to szafa, która ma drzwi wykonane z delikatnych, metalowych profili, które obejmują przezroczyste tafle szkła. Choć forma szafy jest minimalistyczna, wypełnienie jej wnętrza wyraża gust i upodobania właścicieli. Szafa ta, dzięki swojej konstrukcji z przeszklonymi drzwiami, będzie się doskonale prezentować w wyeksponowanych miejscach, takich jak salon czy garderoba, gdzie może dumnie eksponować kolekcję ubrań i dodatków. Dodatkowo, nowoczesne oświetlenie liniowe LED umieszczone w szafie ułatwia odnalezienie potrzebnych przedmiotów i wprowadza przyjemną atmosferę, podkreślając jednocześnie budowę mebla.

Szafa-witryna
Szafa-witryna
Raumplus

Szafa z elementami dekoracyjnymi

Czasami szafy z całkowicie przezroczystymi frontami mogą być uciążliwe, ponieważ trzeba utrzymać w nich nieskazitelny porządek. Istnieje jednak rozwiązanie pośrednie w postaci szklanych drzwi z dekoracyjnymi szprosami. Firma Raumplus umożliwia indywidualne projektowanie wzorów, począwszy od prostych kwadratów kojarzących się z stylem industrialnym, aż po oryginalne kombinacje i modne poziome linie o różnej gęstości ułożenia, które ograniczają widok na zawartość półek i wieszaków. 

Szafa-witryna z dekoracyjnymi szprosami
Szafa-witryna z dekoracyjnymi szprosami
Raumplus

Ozdobne podświetlenie

Propozycja firmy Raumplus to drzwi przesuwne S1200LED, których ramy zostały podświetlone diodami LED, dzięki czemu szafa zyskuje zupełnie nowy wygląd. Nie jest to już tylko zwykły mebel, który pasuje do danej aranżacji, ale staje się on elementem, który kształtuje atmosferę i estetykę wnętrza. Sterowanie natężeniem i temperaturą barwy światła odbywa się za pomocą pilota, co pozwala na dowolną zmianę ustawień.

Szafa z drzwiami podświetlanymi ledowo
Szafa z drzwiami podświetlanymi ledowo
Raumplus

Drzwi z monitorem LCD

W przypadku niewielkich mieszkań, gdzie przestrzeń często jest ograniczona, zaleca się, aby szafa pełniła różne funkcje. W ten sposób można w niej schować biurko (miejsce do pracy), toaletkę lub deskę do prasowania. Co więcej, dodatkowe funkcje mogą być zintegrowane bezpośrednio... w drzwiach. Przykładem takiego rozwiązania są drzwi Sliding TV Door od firmy Raumplus, które pozwalają na zamontowanie monitora LCD o przekątnej do 55 cali w drzwiach wykonanych z płyty lub szkła. Kiedy monitor nie jest w użyciu, w połączeniu z czarnym szkłem staje się niewidoczny. Dodatkowo głośniki zapewniają wysokiej jakości dźwięk stereo.

Dzisiejsza szafa jest meblem indywidualnie zaprojektowanym na wymiar. Z wnętrzem doskonale organizującym ubrania, buty i nawet najdrobniejsze dodatki, jak apaszki czy biżuteria. Co więcej, dowolnie zaprojektujemy również jej wygląd. Sami zdecydujemy czy ma być neutralnym elementem aranżacji, czy też przeciwnie - cieszyć oko i zaskakiwać dodatkowymi funkcjami.

komentuje Aleksandra Basa, projektantka Raumplus.
Szafa z drzwiami z telewizorem
Szafa z drzwiami z telewizorem
Raumplus
Szafa-witryna w sypialni
Szafa-witryna w sypialni
Raumplus
Szafa-witryna z drzwiami uchylnymi
Szafa-witryna z drzwiami uchylnymi
Raumplus
    Więcej o:

Skomentuj:

Nowoczesna szafa na cztery sposoby