Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowość od Huty Julia. Kolekcja Etno zrodzona z etnicznych inspiracji

Anna Oporska

Najnowsza kolekcja Huty Szkła Kryształowego Julia została zainspirowana modnym stylem etno. Odwołuje się do wzorów tworzonych przez ludowych artystów.

Nowa kolekcja Huty Julia nazywa się Etno, co jednoznacznie zdradza jej rodowód. Autorką serii jest Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz. Autorka postawiła na geometryczne szlify, które niczym wzory tworzone przez ludowych artystów i rzemieślników, choć proste i oszczędne w formie, kryją w sobie bogactwo znaczeń i skojarzeń.

To kolekcja dla ludzi lubiących poznawać nowe miejsca, odkrywać nowe światy i doznania. Minimalizm w szlifowanych cięciach, oszczędne linie, dyskretnie nawiązują do egzotycznych motywów podkreślają kształt naczyń. Etno to marzenie o dalekich ekspedycjach i pejzażach ukrytych w minimalistycznych wzorach i formach

– opowiada o kolekcji Etno projektantka.

Siła wyrazu etnicznego rękodzieła często opiera się na prostocie – funkcjonalnych, znanych od dziesiątków lat formach i nieskomplikowanych dekoracjach, wynikających z kształtów przedmiotów, technik ich wykonania oraz wyobraźni ich twórców. Powtarzające się motywy – często o geometrycznej, regularnej formie, opasują naczynia, powtarzają się na tkaninach i plecionkach, pokrywają drewniane, kościane czy rogowe elementy. Ten sam efekt wykorzystała autorka kolekcji Etno.

Przeczytaj także: Święciły triumfy w PRL-u. Legendarne polskie marki znów podbijają rynek

W skład kolekcji wchodzą szklanki, kieliszki do wódki, karafka oraz owocarki w dwóch rozmiarach. Kolekcja Etno to propozycja idealna na letni stół: przyjęcie w ogrodzie czy na tarasie. Prostym ceramicznym naczyniom i obrusom lnianym czy bawełnianym doda elegancji, świetnie będzie wyglądać nawet na prostym drewnianym stole. Kolekcja Etno jest w sprzedaży w sklepie internetowym Huty Szkła Kryształowego Julia, w sklepach firmowych w Piechowicach oraz u wybranych partnerów handlowych na terenie Polski.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowość od Huty Julia. Kolekcja Etno zrodzona z etnicznych inspiracji